Bu seferde içeri su girmiş! Bıktım walla

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı görüntü bende de var..tam sizin fotoğrafladığınız gibi..ön kapılarda...opel egeme sordum..getirin bakalımdediler ama hafta içi istiyorlar..hafta sonu yoğun oluyormuş..bu aralar yağmurda çok yağıyor..her sabah aynı görüntü..2000 model renault europamda bir gün olsun böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.2009 model aracın haline bak...haaa sanmayın ki yeni oldu..geçen kışta aynıydı..yani 1 aylıkken ilk yağmurlarda...

simdi fark etmiyorsun ama yazin yagmur arkasinda günesli havada icerideki rutubet kokusundan fark ediyorsun...o zaman actim kapilarda bu islakligi görünce servise opale gittim dedim folie su kaciriyor baktilar evet dediler degistiler,tabi o zaman hepisini dedigim halde sirf soför mahalini degismilser bereket ertesi gün yine yagmur baktim arkalarda islak gittim kizdim ben size hepisini degisin demistim,özür dilediler baktik test ettik gelmiyordu diye sonra o hali ile kapilari gördüler degistiler..garanti icinde para ödemiyorsunuz..unutmayin bu iki senenizi iyi degerlendirin en ufak kusurda yollayin dünyanin parasini sayiyorsunuz....

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu farklı noktalara kaymış, biraz o noktadan alıp başımdan geçenleri anlatıyım.

Bugün opel team 'e gittim bostancıda.
Görebildiğimiz problem yukarıda bektaşın anlattığının aynısı. Ön cam su tahliye kanalının yanında kocaman bir macun parçası buldum, bir ihtimalle o bir şekilde o kanalı tıkamış ve kaput mantal telinin giriş deliğinden de su içeriye girmiş.

Dün itibariyle içeride baya fazla su vardı, akşam havlu ile üst kısımdakileri baya çıkarttım ancak bugün daha belirginleşti ki döşemenin altında 2 3 parmak kalınlığında bir sünger var, hatta süngerin altında zift var.
Arabanın altında sürücü tarafının tahliye kanallarını açtık, su bir miktar süzüldü ancak tabi süngeri kurutmaya yeticek kadar değil, biraz da ayağım ile ezerek suyu çıkarttım. Daha sonra da vakum makinası ile bu deliklerden suyu çekmeye çalıştım. Bu delikleri de oradan alt kısmın hava alması için açık bıraktım.

Döşemeyi söktürmek istemiyorum, sökülünce eski şeklinde takılabileceğini düşünmüyorum.

Sonax taki bir tanıdık aracın içine sıcak hava üfleyen fanlar yerleştirdiklerini ve bu şekilde kuruma sağladıklarını söyledi ve 100 TL istedi.

Bu noktadan sonra tam olarak nasıl bir işlem yapmam gerektiği konusunda kararsız kaldım, aracı kullanırken tam sıcakta havalandırmayı da ayaklara vererek kurutma yoluna gidersem ne kadar etkili olur acaba.

teşekkürler

boşuna para verme.. yeni çıkan sulu elektrik süpürgeleri varsa.. onla çektir gitsin. kalan nemide varsa elektrik sobasıyla yoksa arabanın kaloriferi ile kurutabilirsin.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu bir iki gündür arabanın içinde acayip buhar var camlarda.. tam da bu konu konuşuldu burda ama kendi kendime yok benim sorun çözüldü bu buhar başka sebeptendir falan diye düşünürken korkarak elimi arka paspasın altına attım, o da ne yine ıslak.. göl gibi değil ama ıslak.. bu gidişle pirima alıp bağlayacam arabaya..

en iyisi burda yazılanarın ışığında kontroller yapıp daha sonrada bir ustaya gitmek galiba :(

cistax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım ne yaparsan yap o döşeme sökülecek neden aracının saglıgı için gerekli döşemenin altında sünger var istedigin kaloriferi yak sonaxta ahtopota sok kurumaz adam akıllı git döşemeciye komple alt tabanı degiştir yada kurut alt tabanda kablolar var krozyon olcak kokuyu geç ilerde ve tam bilmiyorum ama hava yastıklarının beyni arkada koltukların önünde tabanda kol dayama takılan yerin altında diye biliyorum arıza yapsa ne kadar masraf acar düşün ...

ama tabi önce suyu nerden alııyor onu bul yagmur giderleri tıkalıdır ve kaloriferden su alıyordur çünkü dedigin gibi su birikmesi conta kaçırmasıyla o kadar olmaz bence o kadar su birikmez ve önceden azda olsa görürdün kaloriferi aç fokurdama tarzı bişi geliyosa ordandır ama o döşemeyi söktür senin ve aracın saglıgı için nemli yerde mantarından tut her türlü bakteri ürer cünkü saglıkmı güvenlikmi yoksa arabanın taban döşemesi mi daha önemli allah korusun hava yastıkları sorun cıkarsa kaza anında degermi taban döşemesi için

Son düzenleme:

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım ne yaparsan yap o döşeme sökülecek neden aracının saglıgı için gerekli döşemenin altında sünger var istedigin kaloriferi yak sonaxta ahtopota sok kurumaz adam akıllı git döşemeciye komple alt tabanı degiştir yada kurut alt tabanda kablolar var krozyon olcak kokuyu geç ilerde ve tam bilmiyorum ama hava yastıklarının beyni arkada koltukların önünde tabanda kol dayama takılan yerin altında diye biliyorum arıza yapsa ne kadar masraf acar düşün ...

ama tabi önce suyu nerden alııyor onu bul yagmur giderleri tıkalıdır ve kaloriferden su alıyordur çünkü dedigin gibi su birikmesi conta kaçırmasıyla o kadar olmaz bence o kadar su birikmez ve önceden azda olsa görürdün kaloriferi aç fokurdama tarzı bişi geliyosa ordandır ama o döşemeyi söktür senin ve aracın saglıgı için nemli yerde mantarından tut her türlü bakteri ürer cünkü saglıkmı güvenlikmi yoksa arabanın taban döşemesi mi daha önemli allah korusun hava yastıkları sorun cıkarsa kaza anında degermi taban döşemesi için

bu tarz işlemler için istanbul avrupa yakasında tavsiye edeceği bir yer olan var mı acaba? birde bu su nerden giriyo ve döşeme sökülmesi , kurutulması / değiştirme işi için gidiceğimiz yer döşemeci olacak heralde doğru mu?

cistax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayideki her motor ustası kaportacı döşemeci bunu söker bence.. önemli olan pazarlık kısmı ama araç kurucak sonucta bir gün döşeme sökük kalıcak yapabildiginiz kadar pazarlık yapın arkadaslarınız eş dostun illa bir tanıdık ustası vardır dost işi olursa titizlik de o kadar iyi olur kanaitindeyim

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayideki her motor ustası kaportacı döşemeci bunu söker bence.. önemli olan pazarlık kısmı ama araç kurucak sonucta bir gün döşeme sökük kalıcak yapabildiginiz kadar pazarlık yapın arkadaslarınız eş dostun illa bir tanıdık ustası vardır dost işi olursa titizlik de o kadar iyi olur kanaitindeyim

teşekkürler..

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayak basılan döşemenin altından kablo geçmiyor.. bilginiz olsun. iki koltuk arasındaki orta konsoldan geçer ve de sol ve sağ kapı altındaki eşiklerden.. o kablolarda kablo kanalı içindedir.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tarz işlemler için istanbul avrupa yakasında tavsiye edeceği bir yer olan var mı acaba? birde bu su nerden giriyo ve döşeme sökülmesi , kurutulması / değiştirme işi için gidiceğimiz yer döşemeci olacak heralde doğru mu?
valla kardeş ben olsam söktürmem.. aklına yanlış bi fikir sokmayayım ama...
suyun nerden geldiğini buldur. sonra sulu sistem veya halı yıkama makinesi ile iyice çek. yeter.... hafif nem kalır.. belki kokuda yapar. ama belli bi süre sonra tamamen kurur.. arabayla o kadar oynatma. orjinalliği bozulmasın.

serhaniscimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı dertten ben de çok çektim belki faydalı olur aynen sürücü paspası su içinde kalıyodu benim opel f kasa ön camdan giren su polen filtrenin üzerine oradan da sızarak sürücü paspasının üstüne akıyodu. Camcıyada gitmedim fitil aldım kendim deiştirdim 2 yıldır bi damla su almıyo.Kış gününde ordan su alınca ön cam da felaket buğulanıyodu.