Bu seferde içeri su girmiş! Bıktım walla

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim su alma sorunu çözüldü..

sis farı yaptırmıştım, kaputun oralardan içeri düğme çekilmişti, düğme çekilirken yapan adam işi bilmediğinden resimde gösterdiğim yerden şiş gibi bir şeyle bir tel soktu ve o teli içeri çekip sisleri açmak için düğme bağladı

fotoda gösterdiğim yer kaput açma teli, sızdırmazlık olsun diye tam okun gösterdiği yerde körük diye geçen, conta da diyebiliriz bir kısım var , görünüyor.. adam oradan teli geçirirken yarmış o körüğü... yağmur yağdıkçada ordan su içeri giriyomuş..

fotodaki bölüm anlıycağınz üzere ön camın şöför tarafının önü hemen, oralar normalde kapalı bu üstteki bir sürü parçanın sökülmüş hali... siz siz olun araca sonradan bişey taktırmayın ya da hakkaten işin erbabını bulun

bu arada ustaya 40 lira verdik işçilik için, burayı istersen güzelce silikonlayım %95 sızdırmazlık olur tahminim falan dese de garanti olsun diye yeni bir kaput açma teli aldık 45 liraya..

aracında kaput açmak için kullandığı mandalı değiştiren kaç kişi olmuştur acaba :D

sdadmz.jpg

bu arada yeni kaput açma telimiz falan takıldıktan sonra , sinirden bağlama sisleri usta süs gibi dursun orda diycektim, adam baktım bişeyler yapıyo, resimde sağdaki siyah plastik kısım var, buraya su gelmez falan dedi , oraya ufak bir delik açıp sis için teli ordan çekti... yani ne gerek vardı arabanın orasını burasını deldirmeye, yine sinirlendim :) alırken adam gibi enjoy al cosmo al sonra uğraşma

Son düzenleme:

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracinizda lpg varmi? yenimi takildi?
benim basimada geldi sofor mahalli gol oluyordu,
lpg ci kablo gecirmis ordan aliyormus suyu
benim tavsiyem lpg kablolarinin gectigi yerleri kontrol etmeniz..
gecmis olsun kolay gelsin.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen.. bende araç su alıyo diyince usta direk lpg mi taktırdın araca diye sordu..

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,

Aynı sorun bende de var. Ön ve Arka Paspas altı su içinde. Halt edecek gibi Ses Sistemi, Alarm, Yağmur Sensörü, LPG taktırdım.

Bu arada yukarıdaki resim tam yerinde olmuş ancak ufak bir yazım hatası var. Okla belirtilen yer Arka Silecek Suyunun hortumu. Kaput açma teli aşağıda kalıyor. Sanırım LPG ciler ulaşması daha kolay diye kaput .açma telinin oradan giriyor kabloları. Benimki de o şekildeydi.

sdadmz.jpg

Neyse, Tüm kabloları yukarıda kalan Arka Silecek Su Hortumu yanından girdim. Her iki girişi Silikonla güzelce izole ettim. Belirtilen iki yerden su girmesi imkansız hale geldi. Bahçe hortumu ile su tuttum. İçeriden kontrol ettim herhangi bir damlama yok. Ancak gece yağan yoğun yağmurun sonunda içerisi yine su içindeydi. Kapılardan girmediğine eminim. Padalların altında kalan döşemenin üstü kuru ancak altındaki sünger ıslaktı. Halıya bastıkça altan ıslanıyordu.

Anlamadım, kilitlendim... Resmin sol alt tarafında kalan Fren Westinghouse cevresinden girme ihtimali var mıdır ustalar ?

Son düzenleme:

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi o gösterdiğim yer kaput açma teli yaw :D

daha önce benimde o gösterdiğim kısım üstü macun gibi slikonla kaplanmıştı.. hatta bu seferki ustaya gidişimde usta o silikonu kaldırırken ben o slikonlu kısmı yaw bu ne böle çamur mu olmuş burası dedim.. öle böle slikon değildi yani... adam tornavida falan kullanarak söktü slikonu...

sonra dedi burdan giriyo değişcek.. işte yeni tel aldık ve değişti.. %100 çözüldümü bilmiyorum henüz ama epey azaldı.. aracı çok fazla kullanmadığımız içinde sonucu tam alamadık daha.. ne zaman binsem fanı ayaklara veriyorum , arada bir gazete kağıdı değiştiriyorum , paspası zaten kaldırdım...

aslında özetle demek istediğim slikon kesin çare olmuyo galiba.. çünkü biz ilk slikonla tamir edildiğinde bir süre geçti gibi olmuştu sorna yine çoğaldı.. artık sol ayağım araba kullanırken donuyodu... şimdi yaptıralı 1 ayı falan geçti benim, havalarda ısınınca %100 sonucu sölerim...

birazdan üşenmezsem de kaput açma telini aşağdan arabadan alıp fotosunu çekicem , o yırtık yerini de göstericem nasıl su aldığını