Bu seferde içeri su girmiş! Bıktım walla

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suyun yoğun olduğu bölgeyi bi belirleyin ilk önce.. ona göre ön camdan veya arka camdan girmiş olabilir. ama kuvvetli ihtimal ön camdandır.
ön camın silecek önünde plastik bi parça var. onun içinde sağlı sollu iki tane su tahliyesi var. tekerlerin hemen arkasına iner. o tahliyeler tıkanmıştır... bi de ordan arabanın içine kabloların gireceği bi delik vardır. o delik açık ise kapatmanız gerekecektir. yüksek ihtimal bu dediklerimdendir.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç ta sunroof var ise, sunrrof tahliye borularından da kaçırmış olabilir.

cistax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaputu acıp sileceklerin önündeki yagmur giderlerini kontrol edin büyük ihtimal onlar tıkalı özellikle torpido altından geliyor ise su direk yagmur giderleri döşeme ıslaksa direk söktürüp kurutun ilerde sıkıntı cıkarır yoksa aracı su alan arkadaslar eger gece farkına vardıysanız çözüm bulamıyorsanız aracı bayıra parkedin o zaman araca su girişi daha az oluyor yada hiç olmuyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semih bey bu döşemenin içindeki naylon toz girmemesi içindir. çünkü yağmur suyu zaten kapı içine ulaşamaz. su, camın kenarlarından az da olsa sızar. o da kapının içindeki alltaki tahliye deliklerinden dışarı atılır.

Bektas kardesim, o folienin görevi su sicramal ve iceri ekmasini engeller,cikarin ve yagmurda deneyin derim :D
bende yagmurlarda iceride koku olusuyordu..bir gün actim kapiyi aynen contadan iceri islaklik fark ettim,kendim ugrasmadim ordan geldigini bildigim halde,garanti var ve bu astralarda hastalik oldugunu bildigimden götürdüm servise degisin dedim,baaktilar evet degismesi lazim dediler degistiler,ki ben hepisini dedigim halde tekini degistiler,bir haftaya kalmaz tekrar yagmur ve yine islaklik baktim arka akpilarda hala yaslik var gittim sikayet ettim niye hepisini degil sirf soför mahlini yaptiniz,özür dilediler degistiler,simdi yok islaklik da kokuda,ben bildigimi söylerim.emin olun arastirin o folie ne icin diye..
cam fitilinden akan direkt oluga gitmez,o folie onun icin yani ic dösmeye su degmesin diye.
resimle anlatayim diye o resimi ekledim aradim buldum oda ayni sikayet benimki ile.

Son düzenleme:

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bektas kardesim, o folienin görevi su sicramal ve iceri ekmasini engeller,cikarin ve yagmurda deneyin derim :D
bende yagmurlarda iceride koku olusuyordu..bir gün actim kapiyi aynen contadan iceri islaklik fark ettim,kendim ugrasmadim ordan geldigini bildigim halde,garanti var ve bu astralarda hastalik oldugunu bildigimden götürdüm servise degisin dedim,baaktilar evet degismesi lazim dediler degistiler,ki ben hepisini dedigim halde tekini degistiler,bir haftaya kalmaz tekrar yagmur ve yine islaklik baktim arka akpilarda hala yaslik var gittim sikayet ettim niye hepisini degil sirf soför mahlini yaptiniz,özür dilediler degistiler,simdi yok islaklik da kokuda,ben bildigimi söylerim.emin olun arastirin o folie ne icin diye..
cam fitilinden akan direkt oluga gitmez,o folie onun icin yani ic dösmeye su degmesin diye.
resimle anlatayim diye o resimi ekledim aradim buldum oda ayni sikayet benimki ile.

Semih abi kapı döşemesinin içindeki nylon dan bahsediyorsan bende bektaş bey gibi düşünüyorum toz girmemesi için su oradan girmesi imkansız zira bende o nylonlar yok çünkü müzik tesisatı bağlanırken yırtıldı uğraşmadım o şekilde duruyo suda girmiyo araca.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer peteğinden kaçırıyordur en büyük ihtimal

bence enbüyük ihtimal yukarıda da yazdım öncam su taliye delikleri ve değişim oldu ise cam iyi yapışmamış camın silikonundan,kalorifer peteği kaçırsa o kadar ıslanmaya araçta su kalmaması olması lazım herhalde aracın suyunu kontrol etmiştir arkadaş

Dangerahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence enbüyük ihtimal yukarıda da yazdım öncam su taliye delikleri ve değişim oldu ise cam iyi yapışmamış camın silikonundan,kalorifer peteği kaçırsa o kadar ıslanmaya araçta su kalmaması olması lazım herhalde aracın suyunu kontrol etmiştir arkadaş

yardımcı olmaya mı çalışıyorsun yoksa haklı olunca şampanya mı patlatıcaksın?
ben sadece orayıda aklında bulundursun diye yazdım bu mevsimde eksik suyla kolay kolay hararet yapmaz ve petek yapısı gereğince belli miktar su kaçırdıktan sonra basınç düşünce kaçırmayabilir. bu mevsimde aracın içinde biriken bir miktar su da çok dikkat etmez hararet yükselmesi de dış sıcaklıktan dolayı biraz daha düşük ihtimalde kalır. görünür bir sorun yoksa yağını suyunu kontrol etmemiş olabilir

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Semih abi kapı döşemesinin içindeki nylon dan bahsediyorsan bende bektaş bey gibi düşünüyorum toz girmemesi için su oradan girmesi imkansız zira bende o nylonlar yok çünkü müzik tesisatı bağlanırken yırtıldı uğraşmadım o şekilde duruyo suda girmiyo araca.
Muammer kardes,opele sor ne icin diye :D
saka benim adim Selim.
o folie araca toz girmesin diye degil sonucta toz nerden girecek?
o folie aracinizin kapisindan dösemye su girmesin degmesin diye kapi dösemesine yani anliyacagin..olmazsa ne olur??? zamanla dösmeme koku yapacak rutubetden...ve kapi dösemesinden fazla yagmurda iceri sizacaktir...girmezmi dersin? orda kapi kolu elektrikli cam simdilerde airbag sensoru iceride sicrama daha cok eskisinden...o folie sirf o amacta.yani dösemede rutubet olmasin,yagmur suyu iceri girmesin...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni zamanda aklima gelmisken,opala gidince kapiyi ayni o hali ile conta islakti dedim folieleri degisin..neden opal hayir demedi görünce degisti dersin;)
ve artik koku ve islaklik yok oldu :D