Bu seferde içeri su girmiş! Bıktım walla

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş aldım alalı başım problemden kurtulmadı, wallahi bıktım bu arabadan.

Bugün arabaya bir bindim, bir baktım, paspas hafif ıslak geldi gözüme
bir elledim, SÜRÜCÜ tarafı arka, ön komple ıslanmış. Her taraf su!

Arkadaş ne sel oldu ne de bir şey. Az biraz yağmur yağdı.
Kapı menteşelerinden de su gelmiyor, koltuklar falan ıslak değil, sadece paspas ıslak, hiç bir anlam veremedim.

Bir yardım edin. Havlu ile baya kuruttum ama ne yapmak gerek tam çözemedim.
Bu şekilde bıraksam problem olur mu ?

Tabi bir de bu su nereden geliyor yahu ?

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı bana da oldu, su özellikle sol arka da toplanıyodu ama önde biraz ıslak oluyodu şöför tarafı...

opel servis 2 sene önce flan 250-300 tl falan dedi, kaçak buluncak döşeme sökülcek ziebart da kurutulcak falan...

tanıdık bir reno servisi vardı onlara götürdük yaptılar.. oralara biyerlere su basıyolarmış suyu nerden aldığını görmek için sonra da orayı bi şekilde kapatıyolar.. yani sizinkide böyle bir sorun olabilir, bence kısa zamanda yaptırın , aşırı derecede buğu ve başka sorunlar olabilir

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meftun senin araç nerden kaçırıyormuş pekiii

geçenlerde aynı sorunu bende 407 de yaşadım serviste çözdülerr

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı bana da oldu, su özellikle sol arka da toplanıyodu ama önde biraz ıslak oluyodu şöför tarafı...

opel servis 2 sene önce flan 250-300 tl falan dedi, kaçak buluncak döşeme sökülcek ziebart da kurutulcak falan...

tanıdık bir reno servisi vardı onlara götürdük yaptılar.. oralara biyerlere su basıyolarmış suyu nerden aldığını görmek için sonra da orayı bi şekilde kapatıyolar.. yani sizinkide böyle bir sorun olabilir, bence kısa zamanda yaptırın , aşırı derecede buğu ve başka sorunlar olabilir

aslında derin bir alandan da geçmedim, içinde su barındıran. yada öyle kuvvetli bir yağmura falan da mağrus kaldığını düşünmüyorum.

anlamadım gitti, bu kendi kendine kurumaz dimi ? İlla döşemelerin sökülmesi gerekiyor mu ?

murat42550

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında derin bir alandan da geçmedim, içinde su barındıran. yada öyle kuvvetli bir yağmura falan da mağrus kaldığını düşünmüyorum.

anlamadım gitti, bu kendi kendine kurumaz dimi ? İlla döşemelerin sökülmesi gerekiyor mu ?

arabadan geliyor olmasın su,eksilme var mı? devir daim pompası ya da kalorifer tarafından

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger aracinizin paspasi islaniyorsa ön arka fark etmez,yapcaginiz kapiyi acinca esikdeki contada islaklik var ise kapi ici altdaki resimdeki folieyi iyice yapistirmaktir.bunun görevi yagmur suyunun iceri girmesini engellemek,yagmurlu havada hali islaniyorsa hatayi önce burda arayin derim ;) hangi yer islak ise o kapinin foliesi altdan acik ve suyu iceri aliyordur

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu iyi anlamaniz icin aradim resimi buldum,yagmurlu havada kapiyi acin hatta hepisini eger bu halde görüyorsaniz folieyi yapistirin,yeni arac sahiplerine gidin opel servisine yaptirin garanti kapsaminda yeni folie cekiliyor... benimde yagmurlu havada iceri su girmisti,ve hemen kapilara baktim cünkü aklima o yagmur foliesinde olabilecegi aklima geldi gittim opale dedim foliyeleri degitirin gösterdim hepisini istegim dogrultusunda degistirdiler...

Son düzenleme:

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön cam su tahliye deliklerine bakın,ön cam ı elinizle kontrol edin ön cam değişmiş olabilir ve iyi yapıştıramamış olabilirler camı köşelerinden dışarıyo doğru itekleyin boşluk varmı bi bakın.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger aracinizin paspasi islaniyorsa ön arka fark etmez,yapcaginiz kapiyi acinca esikdeki contada islaklik var ise kapi ici altdaki resimdeki folieyi iyice yapistirmaktir.bunun görevi yagmur suyunun iceri girmesini engellemek,yagmurlu havada hali islaniyorsa hatayi önce burda arayin derim ;) hangi yer islak ise o kapinin foliesi altdan acik ve suyu iceri aliyordur
semih bey bu döşemenin içindeki naylon toz girmemesi içindir. çünkü yağmur suyu zaten kapı içine ulaşamaz. su, camın kenarlarından az da olsa sızar. o da kapının içindeki alltaki tahliye deliklerinden dışarı atılır.