Bu seferde içeri su girmiş! Bıktım walla

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş aldım alalı başım problemden kurtulmadı, wallahi bıktım bu arabadan.

Bugün arabaya bir bindim, bir baktım, paspas hafif ıslak geldi gözüme
bir elledim, SÜRÜCÜ tarafı arka, ön komple ıslanmış. Her taraf su!

Arkadaş ne sel oldu ne de bir şey. Az biraz yağmur yağdı.
Kapı menteşelerinden de su gelmiyor, koltuklar falan ıslak değil, sadece paspas ıslak, hiç bir anlam veremedim.

Bir yardım edin. Havlu ile baya kuruttum ama ne yapmak gerek tam çözemedim.
Bu şekilde bıraksam problem olur mu ?

Tabi bir de bu su nereden geliyor yahu ?

yardımcı olmaya mı çalışıyorsun yoksa haklı olunca şampanya mı patlatıcaksın?
ben sadece orayıda aklında bulundursun diye yazdım bu mevsimde eksik suyla kolay kolay hararet yapmaz ve petek yapısı gereğince belli miktar su kaçırdıktan sonra basınç düşünce kaçırmayabilir. bu mevsimde aracın içinde biriken bir miktar su da çok dikkat etmez hararet yükselmesi de dış sıcaklıktan dolayı biraz daha düşük ihtimalde kalır. görünür bir sorun yoksa yağını suyunu kontrol etmemiş olabilir

Ne yazdığınınızı iyice bi okuyun da ondan sonra forum a gönderin şampanya falan patlatma işlerinden hiç anlamam ve bu tarz hitaplardanda hiç hoşlanmam seviyeli bi forum burası yeni üye olduğunuza veriyorum bi cevap yazıyosanız önce sorunu olan arkadaşın yazdığını iyice okuyun, arka taraf dahi komle ıslanmış diyo bi daha okursanız göreceksin SÜRÜCÜ tarafı arka, ön komple ıslanmış. Her taraf su! kalorifer peteğinden bu kadar suyun boşamış olması :D

Son düzenleme:

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim adim Selim.

Pardon selim abi dalgınlığa geldi galiba bende öyle biliyodum zira benim araçtada yok ama tecrübem var diyosanız öledir:D

Son düzenleme:

Dangerahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yazdığınınızı iyice bi okuyun da ondan sonra forum a gönderin şampanya falan patlatma işlerinden hiç anlamam ve bu tarz hitaplardanda hiç hoşlanmam seviyeli bi forum burası yeni üye olduğunuza veriyorum bi cevap yazıyosanız önce sorunu olan arkadaşın yazdığını iyice okuyun, arka taraf dahi komle ıslanmış diyo bi daha okursanız göreceksin SÜRÜCÜ tarafı arka, ön komple ıslanmış. Her taraf su! kalorifer peteğinden bu kadar suyun boşamış olması :D

benim yaşadığım tecrübeyle sabit
hatta kaçağı uzun süre bulamayıp eksildikçe su eklememden dolayı arka koltuğa kadar su birikmesi yaşadım. insanlar boş bulunup dikkatsiz davranabilirler hiçbirimiz burda opel yetkili servisi değiliz. birgün sende o kadar suyu gördükten sonra demekki olabiliyormuş demezsin umarım. drenajlardan bu kadar su girmesi veya cam kenarından girmesi de bana göre kalorifer peteğinden daha düşük ihtimal ama ben senin fikrini yoksaymadım. arkadaşımızın aklında olsun iki tarafınada baksın sorunu çözülsün istiyoruz burda

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar hersey olabilir tartismayin...
bakin sizinkileri okurken aklima ne geldi :D
bir gün omegam ile sabaha kadar yagan yagmurda sabah araca bindim ise gidiyorum..
yolda likir likir su sesi tam viraj aldim hooooop iceri su doldu torpido altindan o anda klimatronic ayari ful ayara gitti,hemen kenara cektim kontagi kapattim.kaputu actim :D
offf polen filitresinin orda tahliye deligi tikanmis su dolmus fan olan yer su dolu.hemen elimi soktum tahliye deligine kadar.ici yaprakla pislikle tikanmis actim. hooop sular asagi bosandi...iyice temizledim polen filitresini attim...neyse en cok sevindigim klima elektigi kontaak yapip bozulmadigi...yani hersey olabilir....araba bu :D
ayni sekilde arkaya koltuk altinda havalandirma var bakin bu sekilde de olabilir arkaya kadar islanir yani bu araba basa gelince biliniyor :D

Son düzenleme:

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim yaşadığım tecrübeyle sabit
hatta kaçağı uzun süre bulamayıp eksildikçe su eklememden dolayı arka koltuğa kadar su birikmesi yaşadım. insanlar boş bulunup dikkatsiz davranabilirler hiçbirimiz burda opel yetkili servisi değiliz. birgün sende o kadar suyu gördükten sonra demekki olabiliyormuş demezsin umarım. drenajlardan bu kadar su girmesi veya cam kenarından girmesi de bana göre kalorifer peteğinden daha düşük ihtimal ama ben senin fikrini yoksaymadım. arkadaşımızın aklında olsun iki tarafınada baksın sorunu çözülsün istiyoruz burda

Tecrübeli olabileceğinize bi lafım yok lakin uslubunuz hoş değil,
bundan önceki mesajınız da bu şekilde olsa daha hoş olmazmı idi.

Son düzenleme:

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar hersey olabilir tartismayin...
bakin sizinkileri okurken aklima ne geldi :D
bir gün omegam ile sabaha kadar yagan yagmurda sabah araca bindim ise gidiyorum..
yolda likir likir su sesi tam viraj aldim hooooop iceri su doldu torpido altindan o anda klimatronic ayari ful ayara gitti,hemen kenara cektim kontagi kapattim.kaputu actim :D
offf polen filitresinin orda tahliye deligi tikanmis su dolmus fan olan yer su dolu.hemen elimi soktum tahliye deligine kadar.ici yaprakla pislikle tikanmis actim. hooop sular asagi bosandi...iyice temizledim polen filitresini attim...neyse en cok sevindigim klima elektigi kontaak yapip bozulmadigi...yani hersey olabilir....araba bu :D
ayni sekilde arkaya koltuk altinda havalandirma var bakin bu sekilde de olabilir arkaya kadar islanir yani bu araba basa gelince biliniyor :D

Tartışma yok abi ortada,
sadece arkadaşın uslubundan rahatsız olduğumu dile getirdim.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suyun yoğun olduğu bölgeyi bi belirleyin ilk önce.. ona göre ön camdan veya arka camdan girmiş olabilir. ama kuvvetli ihtimal ön camdandır.
ön camın silecek önünde plastik bi parça var. onun içinde sağlı sollu iki tane su tahliyesi var. tekerlerin hemen arkasına iner. o tahliyeler tıkanmıştır... bi de ordan arabanın içine kabloların gireceği bi delik vardır. o delik açık ise kapatmanız gerekecektir. yüksek ihtimal bu dediklerimdendir.

Konu farklı noktalara kaymış, biraz o noktadan alıp başımdan geçenleri anlatıyım.

Bugün opel team 'e gittim bostancıda.
Görebildiğimiz problem yukarıda bektaşın anlattığının aynısı. Ön cam su tahliye kanalının yanında kocaman bir macun parçası buldum, bir ihtimalle o bir şekilde o kanalı tıkamış ve kaput mantal telinin giriş deliğinden de su içeriye girmiş.

Dün itibariyle içeride baya fazla su vardı, akşam havlu ile üst kısımdakileri baya çıkarttım ancak bugün daha belirginleşti ki döşemenin altında 2 3 parmak kalınlığında bir sünger var, hatta süngerin altında zift var.
Arabanın altında sürücü tarafının tahliye kanallarını açtık, su bir miktar süzüldü ancak tabi süngeri kurutmaya yeticek kadar değil, biraz da ayağım ile ezerek suyu çıkarttım. Daha sonra da vakum makinası ile bu deliklerden suyu çekmeye çalıştım. Bu delikleri de oradan alt kısmın hava alması için açık bıraktım.

Döşemeyi söktürmek istemiyorum, sökülünce eski şeklinde takılabileceğini düşünmüyorum.

Sonax taki bir tanıdık aracın içine sıcak hava üfleyen fanlar yerleştirdiklerini ve bu şekilde kuruma sağladıklarını söyledi ve 100 TL istedi.

Bu noktadan sonra tam olarak nasıl bir işlem yapmam gerektiği konusunda kararsız kaldım, aracı kullanırken tam sıcakta havalandırmayı da ayaklara vererek kurutma yoluna gidersem ne kadar etkili olur acaba.

teşekkürler

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunun çözüldüğüne sevindim.. benim olay 3 4 saat içinde hallolmuştu.. nolmuş ne yapmışlar konuşamamıştık pek ama o kısa süre içinde döşemenin sökülüp kurutulcak hali yoktur heralde..

adam tmm halloldu dedi aldık geldik.. 2 3 gün sonra döşemeye tokandığımda hiç bir ıslaklık yoktu.. yani çok şükür öle koku problemi falan olmadı ya da döşemenin görünüşünde bir sarkma falan, ki zaten paspasın altında kalıyo

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu iyi anlamaniz icin aradim resimi buldum,yagmurlu havada kapiyi acin hatta hepisini eger bu halde görüyorsaniz folieyi yapistirin,yeni arac sahiplerine gidin opel servisine yaptirin garanti kapsaminda yeni folie cekiliyor... benimde yagmurlu havada iceri su girmisti,ve hemen kapilara baktim cünkü aklima o yagmur foliesinde olabilecegi aklima geldi gittim opale dedim foliyeleri degitirin gösterdim hepisini istegim dogrultusunda degistirdiler...

aynı görüntü bende de var..tam sizin fotoğrafladığınız gibi..ön kapılarda...opel egeme sordum..getirin bakalımdediler ama hafta içi istiyorlar..hafta sonu yoğun oluyormuş..bu aralar yağmurda çok yağıyor..her sabah aynı görüntü..2000 model renault europamda bir gün olsun böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.2009 model aracın haline bak...haaa sanmayın ki yeni oldu..geçen kışta aynıydı..yani 1 aylıkken ilk yağmurlarda...

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunun çözüldüğüne sevindim.. benim olay 3 4 saat içinde hallolmuştu.. nolmuş ne yapmışlar konuşamamıştık pek ama o kısa süre içinde döşemenin sökülüp kurutulcak hali yoktur heralde..

adam tmm halloldu dedi aldık geldik.. 2 3 gün sonra döşemeye tokandığımda hiç bir ıslaklık yoktu.. yani çok şükür öle koku problemi falan olmadı ya da döşemenin görünüşünde bir sarkma falan, ki zaten paspasın altında kalıyo

halının altında kalın bir plastik var buda sizin direk sünger/keçe kısmına dokumanızı veya oradaki suyu anlamanızı engelliyor