Sizlere Bela Okumak Az Gelir

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten ülkece bir yere gelmeyimişizin en büyük sebebi : işe saygısı ve hakkaniyeti gözeten insanların az olması.
Parasının hakkını veremeyen bi rürünü almamaya ve işçiliği yaptırmamaya hep dikkat ederim.Sen de nitekim böyle yapmışsın Nadir Hocam.Bireysel olarak en iyi şey bu tiplere para kazandırmamak.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynen öyle ama şu da var sonra çıkıp ağlamaları yok mu? İş yok diye... işte o zaman tepemin tası atıyor... ulan iş mı koydunuz... milleti kazıklayacağız diye... ama kimse unutmasın ki kefenin cebi yok.... gedeceğiniz yerde yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz... hadi inancınız da yok... o zaman bu şerefsiz neden bize az mal mülk bıraktı diye sizden doğanlar size küfür edecek.... bunu unutmayın derim...

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tembel adam çok hocam, o nedenle 3 kişinin işini yapıp 100 TL kazanacağına, bir kişiden 100 TL yolmanın, kısaca vole vurmanın hesabı yapılıyor. "Kör tuttuğunu, topal yakaladığını" misali, kime denk gelirse, kime yutturulursa. Sen düşmemişsin tuzağa, yutmamışsın, ama o esnaf geçinen karaktersiz, o niyetle birine vurana kadar devam eder. Sonra der ki "abi iş yok, esnaf kan ağlıyor", ağlasın bu türden esnaf.

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Siz birde yazlık mekanlarda usta diye geçinen kişileri görseniz...

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tip olaylar neredeyse her gün yaşanıyor ve birçok meslek dalında karşımıza çıkıyor maalesef, ama diğer taraftan dürüst çalışan, hakkını isteyen ustalarda mağdur edilir oldu.
Örneğin 50 liralık iş yaptırıp, iş bitince ustanın cebine 15-20 Tl sıkıştırıp, birde hakkını helal et diyenlerde çoğaldı.
Benim tavsiyem lazım olabilecek her iş dalından, referanslı ve sağlam ustalar bulmak ve gerekmedikçe yeni usta arayışına girmemek.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Siz birde yazlık mekanlarda usta diye geçinen kişileri görseniz...

off onlar varya tam cinnetlik hele bodrumdakiler iyiki bulunduğu mevkinin ismi var o ne öyle bir lahmacun 85 tl 3/4 en ucuz küresel vana 75 tl şişe suyunu 10 tlye satanı gördüm bu millette sosyetik olcam diye gidip bir ton para yatırıp geliyor esnafın dediği 3 ayda kazandığımızı 9 ayda harcayamıyoruz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaş parasında pulunda olmadığım şeylerde vardır. örnek araç konusunda adam gibi yapsın adam gibi değiştirsin üçüne beşine bakmam ama işte ülkemizde adam gibi esnaflar kalmadı... Ankara da yaşana arkadaşlar bilir Yiba Çarşısının hemen arkasında bir sanayi vardı belediye şimdi orada olan dükkanları kazıyor yeminle çok yerinde oldu... orada çoğunluk hırsız tayfası idi.. geleni öp gideni öp sonra da çıkıp ağlarlar iş yok diye... sen adam olsan adam gibi esnaf olsan müşterin sen cehennemin dibine gitsen dahi yanına gelir bulur. Ama şimdi orada dükkan denen barakalar kılıp ortada kalan kişilerin çoğu kayboldu çünkü adamların ustalık ile alakaları yoktu... gerçekten usta olanlar ise işlerine ostim de devam etti çünkü müşterisi her zaman yanında oldu olmaya devam etti....

Yine söylüyorum eğer ki hakkından fazla vatandaşın soymaya kalkanlar zehir ve zıkkım olsun aldığınız paraların her kuruşu....

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı ıs begenmıyolar evınde dedıgın gıbı bı musluk degıscek gelmez bı elektrık anahtarı degıscek gelmez ALLAH tan babamla benım elımden boyle seyler gelıyor ondan cagırmak zorunda kalmıyorum.. ya ne var kı gel tamır et adam gıbı bı ucret ıste o mustrı dıgerıne o dıgerıne senı onersın ısın bıtmesın hıc yok ama olmazzz..

bundan 3 4 sene kadar once evı tadılat yaptırmaya karar verdık ıste alcıdır boyadır banyo fayans felan neyse apartman komsumuz kı annemle kadın samımı babası boyacı ben evde yokken sen annemler adamı cagır anlas 1000 tl mı ne kapora ver bıde neymı efendım 30 metrekara salon tavan dahıl bıde 15 16 metrekare korıdorun alcısına 40 torbamı 60 torbamı ne gıdermıs yok bızım duvarlar cok yamukmus ıste kucucuk yerı duzeltmeye 1 torba alcı bıle gıtcegı olurmus tabı babamla anneme soyluyo bunları kı ben ınsaat teknıkerıyım bu ıslerıde bılıyorum ıste komsu dıye guvenıolar ben olmadan okey dıyolar neyse aksam geldım ben eve dedıler boyle boyle felan dedım sacmalamayın aradım ertesı sabahtan ustaları adam dıyokı senın evını gormedım ama adamın verdıgı fıyatın yarısına yaparım kı bu adam bıldıgım usta anlatmak ıstedıgı kazık yemıssınız bız dıyo 60 cuvalla 4 katlı bınaya alcı cekıyoruz neyse anneme dedım bole bole kırmadan soyle arkdsına babası yapmasın oglan bulmus ıste muthıt tanıdık ıscılık almıcak felan vay deıdk bunu bunlar bı delrıdı sabah saat 10 daha soyledıgımızde aksamda 7 8 gıbı konusmuslar babamlar adam arayıp demezmı ıste ben sızın kartonpıyerlerı dokturdum kalıba alcınızıda aldım ıste yok bılmem ne kadar para gıtı ya kardesım bız daha kartonpıyerın modelını secmemısız sen nası dokturrsun eee doktrdum ya ıstemıyorum yok tamam dedım getr doktrdugun kartonpıyerlerı aldıgı alcıyıda paranın ustunude tamam dedı tık yok arıyoruz yok efendım ıste kartonpıyerlerı doken adam ben takmazsam bu kartonpıyerlerı vermem kırarım dıyomus ben orda bı gıydırdım benım paramla sozde dokmus kırcakmıs bıde hanı dıyorum alcılar e getrcem hanı para ee getrcem kadınla annem zaten kotu oldu en son actım adama artık ne geldıyse agzıma serefsız borcunu harcını odemıs bızden aldıgı parayla 400 lırasını kızından zor aldık sonradanda...
fayanscı geldı banyonun fayanslarını kırdım geldı bı tanesı sozde fayanscı baktı banyoya kapıdan 250 lıraya doserım dedı hadı dedım sana hayırlı ısler sonra 2 tane usta geldı usta bakın adam geldı elınde su terazısı mastarı duvarları olctu bıctı baktılar dedı bu duvarlar yamuk goserdıde bılıyorum yamuk oldugunuda ben dedı ılk buraya kaba sıva yaparım sonra fayans doserım 650 lıra dedım tamam... usta bı fayans dosedı on numara...
ulkemız oyle bı ulkekı elıne fırcayı alan boyacı anahtarı alan tamırcı olmus ne gıydırırsem kardır dıye bakıyolar ufak ıs geldımı begenmıyolar sonrada ıs yok dıyolar yazık cıdden yazıkkkk

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, maşallah hikayeler çok.
Tatilden dönerken Denizli çıkışında aracım bozuldu. Bagaj ağzına kadar malzeme dolu. Orayı ara burayı ara kimse yok pazar günü olduğu için. Çekelim pazartesi bakalım diyorlar. En son Ankara dan bir arkadaş bekle biri gelip alıcak seni dedi, gençten biri geldi. Gittik dükkanı açtı arabayı lifte kaldırdı. Sorunu halletti. 5 saat felan uğraştı, bende yanında bekledim, gerçekten emek verdi. en son ne kadar borcum dedim, "50 60 ver bişiler abi" dedi. Dedim olur mu o kadar uğraştın. (bu arada genç sevigilisiyle pikniğe gidiyormuş, arkadaş arayınca dönmüş benim yanıma). Allah razı olsun ondan. Böyleleri de var.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçmiş olsun, maşallah hikayeler çok.
Tatilden dönerken Denizli çıkışında aracım bozuldu. Bagaj ağzına kadar malzeme dolu. Orayı ara burayı ara kimse yok pazar günü olduğu için. Çekelim pazartesi bakalım diyorlar. En son Ankara dan bir arkadaş bekle biri gelip alıcak seni dedi, gençten biri geldi. Gittik dükkanı açtı arabayı lifte kaldırdı. Sorunu halletti. 5 saat felan uğraştı, bende yanında bekledim, gerçekten emek verdi. en son ne kadar borcum dedim, "50 60 ver bişiler abi" dedi. Dedim olur mu o kadar uğraştın. (bu arada genç sevigilisiyle pikniğe gidiyormuş, arkadaş arayınca dönmüş benim yanıma). Allah razı olsun ondan. Böyleleri de var.

Ha işte böyle adamlar diğer karaktersizler yüzünden arada ezilip gidiyorlar.