Sizlere Bela Okumak Az Gelir

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sabah saat 08:00... birden kapı çaldı neyse hayırdır dedim kapıyı açtım alt katta oturan komşu hayırdır komşum komşu su saatlerinin orada bir patlak söz konusu su sayacının kimin olduğunu bulamadım ona bakıyorum ekinde patlak olan su sayacının abone numarası mevcut neyse su faturama baktım Cuma gününün sürprizi o kaçak yapan patlak boru benim :D

Neyse kahvaltı yaptım iş yerine gittim kartımı bastım arabayı aldım geldim. Bir kaç kişiden sıhhi tesisat yapan adamlara bakmaya başladım... ilk gittim yer saat 10 olmuş ama adam daha dükkana dahi gelmemiş... neyse ikinci gittim adam bir hava görsen sanki bana hayrına yapacak sinirler soldan soldan gelmeye başladı...
sonra bir yere daha gittim adam şudur budur iyice gerilmeye başladım. En sununda ben ona usta demiyorum af edersiniz ama dallamanın biri ben yaparım dedi... iyi gel bak bakalım dedim. Geldi adamın değiştireceğim boru sadece 1 metre adam bana verdiğim fiyat 250 TL yuhhhhhh dedim... ben kiracıyım yaptırır o parayı da ev sahibinden keserim ama bir şerefsize bedavadan para kazandıracak kadar da adi değilim. Aman kalsın dedim....

En sununda arabaya atladım doğru Ulus orada ellini sallasan bu işi yapan adamlara ile dolu...buldum bir adam...

adam adres aldı peşimden geldi. Patlak olan kısıma baktı. Sonra gittik gerekli malzemeyi getirdi... ve borcum ne dedim? evet 250 diyen şerefsize karşın adam 50 TL dedi... pazarlık yapsam 40 dahi alırdı....

İşin özü ne biliyor musun? arkadaşlar artık ortalık şerefsiz dolu... işte bu adar basit adamın 50 TL yaptığı ve kar etti işten bu ülkede 250 tl isteyen şerefsizler de söz konusu...

Böyle şerefsizler yüzünden işini adam gibi yapan kişilerde zarar görmekte... böyle şerefsizlere Allah belanızı versin aldığınız paralar sizlere zehir zıkkım olsun diyorum....karaktersizlik aldı başını gitti...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Gaziantepliler alınmasın ama bu tiplerden sıkça bulabilirsiniz Gaziantep'te...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yuh be böyle adamlardan bir kaçını sallandırmadan bunların sonu kesilmez para kolay kazanılıyor sanki:mad: bende başımdan geçen bir olayı anlatayım izinli bursaya geldiğim birgün arkadaşla sanayiye gittik 2004 cliosuna far sensörü taktırmak için sensörü de ben almıştım(15tl) nese birkaç yere gittik ilgilenen olmadı sonra bir elektrikçi takarım ama sizin getirdiğiniz olmaz dedi eyvallah dedik sende ki olsun o zaman nese adam yarım saatte halletti taktığı sensör de bizimkinin aynısı neyse onda da ses etmedik usta eline sağlık borcumuz nedir 425 tl ama öğrenci adamlarsınız size 400 olur demez mi:mad: sensör 15 tl 15 cm kablo en çok olsun 1 tl işçilik 384 tl:D dedim dayı hayırdır sen bizimi yiyon yok yiğenim işi çok zor zaten kimse yapmaz bunu falan filan benim kafa iyice attı ara sırada başladı küfür etmeye dedim sen görürsün gittim hemen arabadan benim 92fsyi aldım geldim adam daha benim arabanın kapısını kapayıp elimde onu görünce başladı geri vitese dedim dayı son kez söylüyom bak senin karşında işten anlamayan bebe yok para kolay kazanılmıyor devlet memuruyuz ama benim senin gibi mesai saatim yok adam gibi fiyat veriyorsan ver yoksa başka türlü hesaplaşıcaz demez mi 45 tl verin yeter kusurumada bakmayın :D425 nere 45 nere yani illa zorbalık yapıcan kafasına silah dayıcan bu ustaların öyle hallettiricen işini eve getirdiğim birkaç usta daha var ama onlarıda başak zaman anlatırım çok uzattım:D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Artık ben böyle adamlar bela okuyorum. Hakkı olmadan kuruş kazanan kim olursa olsun zehir zıkkım olsun. Bu kadar olmaz arkadaş...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 10 yıl Gaziantep'te kaldım. Alışamadım ki bu yıl sonunda İskenderun'a geldim. İnanın giyimi bile marketlerden yapar olmuştum. Marketteki gömlek bile bana daha iyi geliyordu. Esnaftan almaya kalksam dükkana girdiğim anda öyle bir kafa kola alıyorlar ki ne olduğunu anlamıyorsunuz. Şunun fiyatı ne deseniz, ayaktan başa kadar şöyle bir süzüp ondan sonra fiyat veriyorlar. Elbette hepsi bir değildir ama ben büyük oranda böyle insanlarla karşılaştım.

Bir anı da ben yazayım:

Bir önceki aracım Vectra'yı Elazığ'dan aldım Antep'e getirdim. Hem aracı çok iyi bilmiyorum hem de motora yabancıyım. Yolda düşük devirle basmaya çalışıyorum gitmiyor araç. :) Bu işte bir iş var dedim kendi kendime. Gaziantep'e gidince ustama götüreyim, göstereyim dedim. Akşam saatleriydi, dükkanında kalfasıyla birlikte çalışıyordu. Şuna bir bak bakalım, derdi sıkıntısı nedir dedim. Bir başladı, pir başladı. :) Yeni araç aldığımda en az 1000 TL harcamalıymışım ki iyi olaymış. Yarım motor yapacakmış. Şunu yapacakmış bunu yapacakmış. Benim canım sıkıldı tabii... Olur mu olur diyorum. Bayağı bir dinledikten sonra tamam usta ben değerlendireyim haberleşiriz zaten dedim. O da çıktı karşıdaki yedek parçacıya gitti. Ben gitmeye hazırlanırken kalfa geldi. İyi bir çocuktu. Muhabbetimiz vardı. Sessizce, abi bin arabana git canavar gibi hiçbir sorunu yok dedi. :) Suratımı görmeliydiniz. Bir an kalfa benimle dalga geçiyor diye düşündüm. 3-4 yıldır gittiğim ustanın en ufak bir fırsatta atmaya çalıştığı kazığa bakar mısınız? Vectra o motorla beni 4 yıl götürdü. Sattığımda da hala canavar gibiydi...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
nadır abı gecmış olsun bu arada sana yemın edıyorum benım aracın su termostatını parcacıda sorduk orjınal gm 140tl para cektıler ıyıkıde almadım bı baktım nete 60tl gelde sövme gm bıde parca onun ıcın arastırmak gerek malasef fırsatcılık kötu bırsey

Gemlikli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 97 lada niva 4x4 var el frenı telını kopardım usta 50 lıraya getıttıreyım dedı parcacıda benım kankı gıttım abı el frenı telı ver dedım 50 lıra verdım bozuk yokmu kardesım dedı abı dedım 50 lıra dedı bana usta o senı yemıs 15 lıra dedı guldu :D şok oldum o an hadı 10 lıra yol parası yemek tutsa 25 :D nerde dıger 25 lıra bıde ustune ıscılık yazcak 50 lıranın neyse gıttık tamırcıye kac paraya aldın dedı tam 15 lıra dıcektım dedem atladı ordan 50 lıraya almıs dedı tamırcı sunu demezmı amca bende yalan olmaz bak kardesde gormus 50 lıra ben yalanı hıc sevmem deyınce bende fılm koptu sozunu bıtırmeden suratına kufr ederek bastım marsa yurudum gıttım. bı dahada dukkana gıtmeyınce asagıda veya sanayıde denk gelınce hıc ugramıyo deden yanıma dıyo yüzsüzlük baska serefsızlık baska bunlar cok deıısk bısey

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bu memlekette açlık yok abii..Bakıyorum etrafıma elinde tesbih yada cebinde kuruşu yok ama iş yapmaya gelince kabadayı kesiliyorlar...

ALLAH kitap deyince sıkı müslümanlar ama iş para kazanmaya gelince bazı şeyler mübah oluyor nedense...ALLAH iyilerle karşılaştırsın hepimizi...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir'e ilk geldiğim yıllarda sanayilerde çok sıkıntı çektim. Bakıyorlar arabanın plakası yabancı ona göre fiyat veriyorlardı. Ankara'da 200 TL ye aldığım parçaya 400 TL fiyat verdiler, 200 TL lik kaporta-boya onarımına 750 TL istediler. Elbette bu tür karaktersizlikleri il bazında ele almak çok yanlış, yazın 43 sene yaşadığım Ankara'da İzmir plakalı aracımla Ostim'deki sanayiye gittim, aynı numarayı çekmeye kalktılar ;).
İşin acı tarafı maalesef bu tür olaylar nedeniyle ülke olarak her geçen gün daha da kötüye gidiyoruz, burada beni en çok üzen nokta ise bu haltların insanların manevi duygularını kullanılarak yeniyor olması. Bana göre para/menfaat hırsıyla kul hakkı yiyenlerin dara düştüklerinde tövbe etmeye, benden helallik istemeye hakları yoktur.