Sanayi Esnafı ve Müşteri

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sanal alemde satışlar neden alıp başını gitti? Bir düşünelim. A firmasından bir cep telefonu alıyorsun aradan biraz zaman geçiyor ve sana bu ürünü satmak için kırk takla atan adam telefon bozuldu diye gittiğinde sanki cebinden bir şeyler çıkacak gibi bir hava bir tafra içinde kırk dereden kırk sudan sonra zorla da olsa ürünü alıyor. İlgili firmaya yolladık falan filan derken aradan bir zaman sonra firmadan seni ararlar... arayan kişi aynen şöyle der. Ürün elimize geldi lakin kullanıcı hatasından dolayı garanti kapsamı dışında der. Şu kadar para verir isen tamir edilir der ve sende rakamı yüksek bulur yaptırmazsın telefon elinde patlar...

Aynı ürünü internet üzerinden satın alırsın ürün arızalanır. Aldığın sanal satış yapan firmaya yazarsın firma kargo kendilerinden yollayın derler. Ve ürün yollanır. Aradan bir hafta geçmeden kargocu kapını çalar ve elinde bir paket içinde ne var?

Almış olduğun ürünün aynından. Adamlar bırak tamir etmeyi yenisi ile değiştirmiş yollamıştır bile. Sonra bizim uyanık esnaf tayfası da ağlamaya başlar iş yok diye...

Tabi iş olmaz önde adam olacaksın sonra esnaf ama ilk başta sen adam olmayı berecemedi isen esnaf olmaz çok zor...

Ağlamaya devam edin. Vallahi batan esnafa hayatta acımam batsın ki gerçek mana da bu işi yapan adamlara meydan kalsın... sinek küçük babam ama bir kazan çorba içine düştüğünde koca kazan içinde çorba heba olur gider...

O yüzden sineklerin temizlenmesi gerek ki çorbanın tadı tuzu yerinde olsun ;)

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanal alemde satışlar neden alıp başını gitti? Bir düşünelim. A firmasından bir cep telefonu alıyorsun aradan biraz zaman geçiyor ve sana bu ürünü satmak için kırk takla atan adam telefon bozuldu diye gittiğinde sanki cebinden bir şeyler çıkacak gibi bir hava bir tafra içinde kırk dereden kırk sudan sonra zorla da olsa ürünü alıyor. İlgili firmaya yolladık falan filan derken aradan bir zaman sonra firmadan seni ararlar... arayan kişi aynen şöyle der. Ürün elimize geldi lakin kullanıcı hatasından dolayı garanti kapsamı dışında der. Şu kadar para verir isen tamir edilir der ve sende rakamı yüksek bulur yaptırmazsın telefon elinde patlar...

Aynı ürünü internet üzerinden satın alırsın ürün arızalanır. Aldığın sanal satış yapan firmaya yazarsın firma kargo kendilerinden yollayın derler. Ve ürün yollanır. Aradan bir hafta geçmeden kargocu kapını çalar ve elinde bir paket içinde ne var?

Almış olduğun ürünün aynından. Adamlar bırak tamir etmeyi yenisi ile değiştirmiş yollamıştır bile. Sonra bizim uyanık esnaf tayfası da ağlamaya başlar iş yok diye...

Tabi iş olmaz önde adam olacaksın sonra esnaf ama ilk başta sen adam olmayı berecemedi isen esnaf olmaz çok zor...

Ağlamaya devam edin. Vallahi batan esnafa hayatta acımam batsın ki gerçek mana da bu işi yapan adamlara meydan kalsın... sinek küçük babam ama bir kazan çorba içine düştüğünde koca kazan içinde çorba heba olur gider...

O yüzden sineklerin temizlenmesi gerek ki çorbanın tadı tuzu yerinde olsun ;)
Abi nede güzel söyledin. Kelimelerime sanki tercüman oldun. Ayrıca aldığın ürünü beğenmezsen internet üzerinden 7 gün koşulsuz iade de var. Sen git normal esnafa iade edeceğim de de göreyim :D

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Abi nede güzel söyledin. Kelimelerime sanki tercüman oldun. Ayrıca aldığın ürünü beğenmezsen internet üzerinden 7 gün koşulsuz iade de var. Sen git normal esnafa iade edeceğim de de göreyim :D

Ne mümkün. bugün buji alıyorum, herif sanki kabadayı. Alıyorsan al, yoksa benim satmak gibi bir niyetim, yok der gibi. Soru soruyoruz cevap verirken bile tripli. Neyin kafasındaysa artık.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer ki sanayide tanıdık ve işiniz bilen usta yoksa kesinlikle arabadan anlamak gerek. Bir de üzerine pek anlamıyorsanız kurtlar sofrasına düşmeniz çok olası.

Aynı Arabesk filmindeki Müjde Ar gibi "İstanbul nerde abiler" deyince "gösterelim bacımmm" derler :)

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptığı işin hakkınca para kazanmak merdivenleri ağır ağır çıkmak zorunda bırakıyor insanları, merdivenleri ancak kolay para kazanarak hızlı çıkıyor insanlar yada çıktıklarını zannediyorlar hızla indikleri hak yolunu.

memduhbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sırf bu yüzden yetkili servise her seferinde 200 300 tl fazla bayılıyorum. en azından karşımda kurumsal bir yapılanma oluyor. ( tabii ne kadar kurumsalsa)
türkiyede sanayi esnaflığı sahtekarlıkla özdeş hale geldi işini düzgün yapan ustaları tenzi ederim ama bu böyle.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar güvendiğiniz bir usta bulacaksınız yoksa bitmez bunlar.birde bişeyden anlamıyormuş gibi davranmak tam onların beklediği müşteri profili.mümkünse sakal bırakıp uykusuz somurtkan gitmeliyiz galiba ki çekinsinler biraz :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolsun memleketimin pek muhterem ustaları.... bagajımda lokma takımım alyan takımım vb. bir sürü alet edavatım evimde küçük tekerlekli krikom var artık... ah birde bahçeli bir evim yada kapalı bir garajım olsa şerefsizim ilk yapacağim iş işimi görecek ucuz yollu lift almak :D arıza tespit cihazımız op-com u unutmamalı o yıllardır var :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bazı işler de kendimiz yapmamız da fayda var ama ne yaparsak yapalım bu esnafların eline düşmekten kurtulmamımız mümkün değil. Ama işte yediğimiz yada yiyeceğimiz kazıkların korkusundan sanayiye gidemez oluyoruz. Gidip şöyle aracımın şununa da bir baktırayım diyemiyoruz yeminle.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bazı işler de kendimiz yapmamız da fayda var ama ne yaparsak yapalım bu esnafların eline düşmekten kurtulmamımız mümkün değil. Ama işte yediğimiz yada yiyeceğimiz kazıkların korkusundan sanayiye gidemez oluyoruz. Gidip şöyle aracımın şununa da bir baktırayım diyemiyoruz yeminle.

abi mümkün olduğunda bu aferedersiniz şerefsiz yyaratıklara para vermektense alet edevat almak her türlü daha karlıdır ben bugüne kadar hangi ustaya araca ekstradan bişey taktırmaya gitsem(ki aldığım şeyler arca tamamen uyumlu) yas şimdi bırak bunun bilmem neresni söküp o parçayı ona uyurmamız gerekir diye başladılar tabi ne kadar küfür ettiysemde aslında adamlar bana iyilik etmiş sonradan anladım yetkili servislerde dahil pek güvenmeyin neskar benim corsanın bir çok vidasını ve sürücü tarafında konsaolun altındaki panzotu artırmış tabi bunu bu sene fark ettim tırnak geçme yerleri var fakat yerinde yeller esiyor birde bcmyi sökmesem 1 cıvatasının eksik olduğunu öğrenemezdim bu zamana kadar verdiğim paraya acıyorum:)