opel astra j sedan yol tutuş

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
merhabalar astra j sedan edition plus araca sahibiz astranın yol tutuşu hakkında pek bir bilgim yok öğrenmek istiyorum ama hiç bir yerde j kasanın sedan versiyonun geyik testi ya da yol tutuş testini bulamadım bu aracın limitlerini merak ediyorum öğrenmek istiyorum kıyaslama yaparsak hangi araçtan daha iyi ya da hangi araçtan daha kötü öğrenmek istiyorum limitlerini denemek istediğimde pek fırsatım olamıyor çünkü uzun yolda hep babamla çıkıyorum ve bütün yolu 90 dan yukarı çıkamıyorum viraja gircem babam yavaşla diyor 75 65 döndürüyor yanımızdan meganelar focuslar egealar virajda vızır vızır geçiyor benimde içime herhalde bizim aracın yol tutuşu o araçlara göre iyi değil diye şüphe düşüyor beni bilgilendirirseniz sevinirim

Adaca

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
üstadım babanızın dediği doğru. babalık iç güdüsü ile sizi koruyor. Allah göstermesin ani bir hareketle yanlış bir olay olmasından endişe ediyor. yalnız şöyle de bir durum da var ki astra'lar genel anlamda yol tutuşları iyi olan arabalar. benim astrayı karşılaştırabileceğim tek araba olur o da focus. astra, focus ile birlikte segmentinde yola en iyi yapışan , virajda en iyi yol tutan araçlar. yalnız bu demek değil ki ben son sürat viraja gireyim. burda yolun durumu ve lastik durumunuz da çok etkili. yani hepsini göz önünde bulundurmak lazım. siz yine de babanızı dinleyin. sakin kullanım her zaman iyidir boşverin :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Lastikler, yolun durumu vs vs bir sürü şey uzar gider. Ancak şu konuda içiniz rahat olsun Alman araçları diğer ülke araçlarına göre yol tutuşları iyi olan araçlardır...

• Beğen
Tepkiler: caneryılmaz

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
astra j hb nin tutuşu mükemmel.
defalarca denedim.
watts bağlantısı mevcut benim araçta
ama bu demek değildir ki gözüm kapalı güvenirim.
siz de temkinli olun

• Beğen

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, bu konuyla ilgili sizin kafanızdaki soru işaretlerini giderebileceğim konular var. Şimdi öncelikle 2020 Model 1.4 T Astra J Edition Plus araç sahibiydim, yaklaşık olarak 2 yıl kullandım 40-45 bin km yol yaptım. Bunların çoğunluğu uzun yollarda, şehirlerarası yollarda geçti diyebilirim. Bu araç kıyaslama yapılacak bir çok marka mevcut ama kendine has bir stilii ve güvenliği mevcut.Opelle ilgili olarak virajlı yollarda 90-120 km arası arka tekerleklerin bağlantılı olduğu watts bağlantıları sayesinde araçın savurmasına engel oluyor. Tabi ben aracıma yazılım attırmıştım bununla birlikte virajlı yollarda 140-160 zaman zaman denedim sonuçları gayet iyi ve insana gerçekten güven veriyor. Mesala bir golf, clio, egea yada toyata coralla ile bu mümkün olmayacaktır. Ayrıca bu söylediklerimin tamamını kullandım ve denedim. Bu yüzden hızdan ziyate, keyif arabası. Makimum hız 220-230 km arasını zorladım. Yakıt performans olarak sorarsanız, opel astra gerçekten çok yakıyor ama hakkını veriyordu.
Ben araç konusunda hassas bir yapım vardır en ufak ses gelse onu çözene kadar uğraşırım o yüzden şahsen beni tatmin etti. 2 yıl bir fill kullandım ve memnun kaldım.
Şuan Bmw 1,18 var, opele göre daha hızlı ve daha atak ama insan onuda özlemiyor değil. Güvenli ve bakımlarını düzenli yaptırdığınızda masrafsız bir araç.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, bu konuyla ilgili sizin kafanızdaki soru işaretlerini giderebileceğim konular var. Şimdi öncelikle 2020 Model 1.4 T Astra J Edition Plus araç sahibiydim, yaklaşık olarak 2 yıl kullandım 40-45 bin km yol yaptım. Bunların çoğunluğu uzun yollarda, şehirlerarası yollarda geçti diyebilirim. Bu araç kıyaslama yapılacak bir çok marka mevcut ama kendine has bir stilii ve güvenliği mevcut.Opelle ilgili olarak virajlı yollarda 90-120 km arası arka tekerleklerin bağlantılı olduğu watts bağlantıları sayesinde araçın savurmasına engel oluyor. Tabi ben aracıma yazılım attırmıştım bununla birlikte virajlı yollarda 140-160 zaman zaman denedim sonuçları gayet iyi ve insana gerçekten güven veriyor. Mesala bir golf, clio, egea yada toyata coralla ile bu mümkün olmayacaktır. Ayrıca bu söylediklerimin tamamını kullandım ve denedim. Bu yüzden hızdan ziyate, keyif arabası. Makimum hız 220-230 km arasını zorladım. Yakıt performans olarak sorarsanız, opel astra gerçekten çok yakıyor ama hakkını veriyordu.
Ben araç konusunda hassas bir yapım vardır en ufak ses gelse onu çözene kadar uğraşırım o yüzden şahsen beni tatmin etti. 2 yıl bir fill kullandım ve memnun kaldım.
Şuan Bmw 1,18 var, opele göre daha hızlı ve daha atak ama insan onuda özlemiyor değil. Güvenli ve bakımlarını düzenli yaptırdığınızda masrafsız bir araç.

hocam 118 ile astranın yol tutuşunu karşılaştırır mısınız?
ne gibi farklar var

• Beğen

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam 118 ile astranın yol tutuşunu karşılaştırır mısınız?
ne gibi farklar var
Evet yaptım. Bmw motor olarak önceki aracıma göre çok farklı. Özellikle sollamaya çıkarken opelle zorlanıyordum. Fakat Bmw ile ayağınızın altındaki gücü hissediyorsunuz. Bu yüzden özellikle araç geçerken sollamalarda ki büyük farkı hissetmemek zor değil.
Lastikleriniz ve gittiğiniz yolun zemini aracınıza ve araç lastiğinize daha uyumluysa. BMW en ufak bir ses hissetmiyorsunuz. Opel de motor ve 1 tık yol sesini duyabilirsiniz.
Viraj performanslarına gelirsek, Bmw arkadaş itişli olduğu için , ufak bir manevra yapsanız bile hemen arkayı topluyor. Yani sınıf olarak çok farklar var 2015 model araçta 2020 modelde olmayan bir sürü özellik mevcut.
Bmw daha öncede kullandığm sevdiğim bir araçtı, keyifi ve konforu başka. Bmw vw ve Ford kullandıktan sonra Opele ön yargılıydım ama kendi sıfına göre bence iadel bir araç. Yalnızca teknolojik olarak eksiklikleri var yoksa yol tutuşu ve güvenliği gayet iyi.