Yeni Astra Sedan Yol Tutuşu

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra Sedan Yol Tutuşu

TeQuiLaS link' Alıntı:
Yol tutuşu olayı da kullanıcıya göre göreceli gibi. Ben yol tutuşundan memnunum. Abim 1 hafta kullandı o da kendi aracıyla kıyasladığında (Civic) yol tutuşu zayıf gibi geldi dedi. Ben Civic'ten daha iyi yol tuttuğunu düşünüyorum. Hele süspansiyonların yumuşaklığı arasında dağlar kadar fark var. 17'' Goody Efic lastikler var aracımda. Fazla süratli kullanmadığım için şuana kadar aracın sınırlarını görme şansım olmadı ama ağır ve kararlı bir sürüş hissi yaşıyorum aracı kullanırken..

Astra sedanı kullanmadım ama Civic i kullandığım kadarıyla viraj tutumu pek güven vermiyor, üstelik viraj dışında düz yolda bile biraz sert direksiyon manevrasıyla karoseri ciddi şekilde yığılma yapıyor.

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
aynen dedıklerıne katılıyorum yol tutusu cok güzel bu arada abındekı cıvıc eskımı yoksa son kasamı cunku bı eskı kasada fren sorunu vardı sımdıkı ksada bayağı ıyılestrme yapıldı ama astra eskı olsun yenı olsun frenlerı gerçekten cok basarılı

Civic  2009 model 1.8 Executive Otom. bir önceki kasa FD6 diye geçiyor yanılmıyorsam. Araç performans anlamında mükemmel ama dediğiniz gibi frenlerde sıkıntı var. Ayrıca yere yakın olması ve süspansiyon sertliği konforu etkiliyor. Ama şuanki vergi oranları dikkate alındığında çok avantajlı bir otomobil. Abime diyorum bir daha 1.6 cc üzeri aracı nerden bulacaz bunu 200-250.000 km kullanalım diye  005hihih

@Tolga KARACA evet Civic'te virajlarda sanki aracın arkası savuruyor gibi hissediyorum. Astra Sedana göre hafif olmasının ve lastik boyutunun etkisi de var muhakkak. Yol tutuş ve konfor olarak sedan da olsa hatchback de olsa Astra daha üstün bana göre. Ama Civic'in performansı ve ekonomisi (LPG) daha cazip günümüz koşullarında  :)

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 otomatik cosmo sedan bendede var. önceki araç vectra 2008 di. ilk zamanlarda yol tutuştan memnumdun astranın ancak son bir aydır pek memnun değilim. arkadan atma olayı bende yasıyorum. keskin virajlarda direksiyonu daha sıkı tutma gereği duyuyorum. bence lastikle alakalı dandik hankook lastik var 17 jant. aracım 10 bın km de.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TeQuiLaS link' Alıntı:
Civic  2009 model 1.8 Executive Otom. bir önceki kasa FD6 diye geçiyor yanılmıyorsam. Araç performans anlamında mükemmel ama dediğiniz gibi frenlerde sıkıntı var. Ayrıca yere yakın olması ve süspansiyon sertliği konforu etkiliyor. Ama şuanki vergi oranları dikkate alındığında çok avantajlı bir otomobil. Abime diyorum bir daha 1.6 cc üzeri aracı nerden bulacaz bunu 200-250.000 km kullanalım diye  005hihih

@Tolga KARACA evet Civic'te virajlarda sanki aracın arkası savuruyor gibi hissediyorum. Astra Sedana göre hafif olmasının ve lastik boyutunun etkisi de var muhakkak. Yol tutuş ve konfor olarak sedan da olsa hatchback de olsa Astra daha üstün bana göre. Ama Civic'in performansı ve ekonomisi (LPG) daha cazip günümüz koşullarında  :)

Civic sedanı ilk çıktığında 1.8 motoru ve düz vitesiyle almak istemiştim, galerideki müşteri hizmetleri çok ilgisizdi bende 2. gidişimde yan taraftaki Toyota bayisinden yeni Corolla almıştım  :D

AstRaTurBo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende Astra Sedan Cosmo sahibiyim, Hankook lastikler var uzerinde cok basarili bence yol tutusu. Ben genelde virajlara cok sert girerim bi kere "S" viraja 140 girdim ilk virajda kayma felan olmadi ikinci olmadi 3uncuye gelince arac arkadan atti ve ESP devreye girdi cok sukur bisey olmadi ( Bunu aracin yol tutusunu deneme olarak yaptim ). Zaten araci nasil arkadan kaydiriyorsunuz ? bu aracin sucu degildir, ya siz viraja iyi girmiyorsunuz veya sert giriyorsunuz tabi ozaman araba kayacak.

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla Astra J ve Cruze larda bir çok süspansiyon parçası ortak. Sistem tamamen aynı mı emin değilim ama sanırım aynı. Watt var mı bilmiyorum Cruze da.
2013 lerde  bazı donanımlarda Watts kaldırıldı diye hatırlıyorum. Sizin araçta Watts olduğuna eminmisiniz? Altta görünüyor zaten biliyorsunuzdur. Bir de ilk gelen sedanlarda bazı araçlar 16 jantla geldi diye hatırlıyorum. Sizinki de bu araçlardan biriyse bu da sebep olabilir.
Genel olarak tüm sedan araçlar aynı modelin HB versiyonlarına göre daha kötü yol tutarlar bu da genelde kıç atma şeklinde hisedilir.
çok sorun olduğunu hisediyorsanız lastikleri değiştirmek iyileştirici bir çözüm olacaktır. Ama ESP olan bir araçta ben aracın limitini öğrendikten sonra tehlikeli bir durumla karşılaşmazdım. ESP siz Fluence ile bile sorunsuz sürüş yapılabiliyor aracın limitine göre sürdükten sonra.
Misal ben daha 20.000 kmdir araçta ESP yi devreye sokmadım. Eşimi bir kere kurtardı havalimanı kavşağındaki keskin virajda.
watt süspansiyon bağlantısı tüm sedan araçlarda standart o dediğniz hb 13 edition araçlar için geçerli sedanlarda tğüm donanımlar watt standart olarak sunuluyoır. araç 17" jantlı bildiğim kadarı ile 16" jant seçeneğini sadece filo veya kiralık araçlar için sundular. esp zaten aracı kurtarıyor benimdeiğim biraz çabuk bırakıyor arkasını.

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

berfe link' Alıntı:
1.4 otomatik cosmo sedan bendede var. önceki araç vectra 2008 di. ilk zamanlarda yol tutuştan memnumdun astranın ancak son bir aydır pek memnun değilim. arkadan atma olayı bende yasıyorum. keskin virajlarda direksiyonu daha sıkı tutma gereği duyuyorum. bence lastikle alakalı dandik hankook lastik var 17 jant. aracım 10 bın km de.
lastik factor tabi ama bu kadar kısa kmlerde lastik etkisi bu kadar fazla olamaz diye düşünüyorum yani lastiğin sertleşmesi için yada 25-30bin km yada en az 1 yıl geçmesi lazım

AstRaTurBo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra Sedan cosmo, Sole bisey farkkettim arac yalniz kullanirsam yol tutusu cok iyi ama , 5 kisi olursa aracta,  dengesiz oluyor iyi yol tutmuyor hani bazilari soylerya ( Nekadar cok arkada yuk olursa yol tutusu daha iyi olur arkadan atmaz fln fln ) bence bu kesinlikle yanlis. ayni virajda yalniz kullandigim yerde ayni hiz iyi yol tutuyor, Tekrar ayni virajda 5 kisi ile ayni hizla girersem araba kendini virajin disinina atiyor buda pek guven verici degil tabi  031blaa :(

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AstRaTurBo link' Alıntı:
Astra Sedan cosmo, Sole bisey farkkettim arac yalniz kullanirsam yol tutusu cok iyi ama , 5 kisi olursa aracta,  dengesiz oluyor iyi yol tutmuyor hani bazilari soylerya ( Nekadar cok arkada yuk olursa yol tutusu daha iyi olur arkadan atmaz fln fln ) bence bu kesinlikle yanlis. ayni virajda yalniz kullandigim yerde ayni hiz iyi yol tutuyor, Tekrar ayni virajda 5 kisi ile ayni hizla girersem araba kendini virajin disinina atiyor buda pek guven verici degil tabi  031blaa :(
hiç yüklü denemedim genllikle en fazla 2 kişi oluyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AstRaTurBo link' Alıntı:

Araçlar yükleri arttıkça savrulmaya daha fazla meylederler.

Eskilerin "yük arttıkça yol tutuş artar" dedikleri artan yükle kimi araçların daha az sarsıntı almasından yola çıkarak söyledikleri yanlış bir ifade.