Opel Astra J vs Toyota Auris (Kararsız Kaldım)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opellerde hızı hissettirmeme gibi bir sorun var, bastıkça basası geliyor insanın ve hızı hissetmiyorsunuz. Elinizin altında var olan hızı yüksek hisettiren bir aracınız varken bence kıymetini bilin :p Şakası bir yana, AE101 serisinden sonra corollanın sağlamlık ve istikrarı şehir efsanesi olma yolunda kararlı bir şekilde ilerliyor.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Eldekinden vazgeçmeyin. Olmamış bir şey için bu kadar kaygıya gerek yok. Opel'in de eksileri var. Ben olsam eldekinin kıymetini bilirim. En azından dizel...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten arkadaş aurisle devam kararı aldı. toyota forumundada aynı konuyu gördüm ordaki yazıya binayen. opel bayisini arayıp sizi birazdan arayalım demişler daha aramamışlar. ilgisizliğinden dolayı çekinmiş opelden. öyle diyorlardı forumda...

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her şeyi geçtim yaktığı benzinin parası bile 3 günde pişman olmasına yeter

erdemsaid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten arkadaş aurisle devam kararı aldı. toyota forumundada aynı konuyu gördüm ordaki yazıya binayen. opel bayisini arayıp sizi birazdan arayalım demişler daha aramamışlar. ilgisizliğinden dolayı çekinmiş opelden. öyle diyorlardı forumda...

Aynen Fatih bey, aramadilar. Ben aradim ustune arac satmak istemiyorsunuz herhalde dedim. Hep ayni seyler. Aracimla devam karari aldim. En azindan sorun cikartana kadar. Opele hala tasarim yol tutuşu estetik hizlanma ataklik donanim yonunden hastayim. Toyota da bulamadim acikcasi bunlari.

Ilgi gosterip degerli goruslerini paylasan herkese teşekkür ederim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen Fatih bey, aramadilar. Ben aradim ustune arac satmak istemiyorsunuz herhalde dedim. Hep ayni seyler. Aracimla devam karari aldim. En azindan sorun cikartana kadar. Opele hala tasarim yol tutuşu estetik hizlanma ataklik donanim yonunden hastayim. Toyota da bulamadim acikcasi bunlari.

Ilgi gosterip degerli goruslerini paylasan herkese teşekkür ederim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En doğru olanı yapmışsınız. Astra J alsaydınız asla ''Keşke almasaydım'' demezdiniz sizi temin ederim (yakıt hariç) ama şu durumda elinizde Auris varken Astra J almak sadece bir macera olurdu.

5 yıl garanti de çok önemli bir husus. Siz sıfır Astra alsaydınız onun garantisi bittiğinde, sizden Auris'i 2. el olarak alan kişinin garantisi devam ediyor olacaktı. İnsanın zoruna gider be :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En doğru olanı yapmışsınız. Astra J alsaydınız asla ''Keşke almasaydım'' demezdiniz sizi temin ederim (yakıt hariç) ama şu durumda elinizde Auris varken Astra J almak sadece bir macera olurdu.

1.3 CDTI da mı yakıt tüketimi konusunda üzüyor acaba:confused:, teknik verilerde çok çok az tükettiği yazıyor, sizin ortalama tüketiminiz nedir?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 CDTI da mı yakıt tüketimi konusunda üzüyor acaba:confused:, teknik verilerde çok çok az tükettiği yazıyor, sizin ortalama tüketiminiz nedir?
bızde vardı 1.3 j kasa ben 7 lıtrenın altına dustunu gormedım 7 8 gıdıyordu hep kı astra h o yolda o hızda 5 lıtrelerı gorurken en kotu yanı 5 ılerı olması hızlandıgınızda 10 12 lıtre goruyor cogu yerde o konuda j kasanın dızelı ıle h kasanın dızel yakıtı karsılastırılamaz bence h kasa her zaman agır basar

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bızde vardı 1.3 j kasa ben 7 lıtrenın altına dustunu gormedım 7 8 gıdıyordu hep kı astra h o yolda o hızda 5 lıtrelerı gorurken en kotu yanı 5 ılerı olması hızlandıgınızda 10 12 lıtre goruyor cogu yerde o konuda j kasanın dızelı ıle h kasanın dızel yakıtı karsılastırılamaz bence h kasa her zaman agır basar

astra j bandırmada ki rampadan başka birşey yok memlekette 5.4 5.7 arasında tüketimi vardı 7 litre için baya bir çaba sarfetmek lazım...

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde de 2006 Zafira B 1.9 Cdti 150 ps - active select; triptonik vites vardı. Ankara şehir içi 7.1-7.3 arası gidip geliyordu. Şehirler arası 6.5-6.8 yakıyordu...
1.3 CDti için 7 litre; devamlı dur-kalk ve kısa mesafe için olabilir ancak...Bu koşullarda her araç aşırı yakar. Toyota da, Citreon de, VW de...