Opel Astra J vs Toyota Auris (Kararsız Kaldım)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bızde vardı 1.3 j kasa ben 7 lıtrenın altına dustunu gormedım 7 8 gıdıyordu hep kı astra h o yolda o hızda 5 lıtrelerı gorurken en kotu yanı 5 ılerı olması hızlandıgınızda 10 12 lıtre goruyor cogu yerde o konuda j kasanın dızelı ıle h kasanın dızel yakıtı karsılastırılamaz bence h kasa her zaman agır basar

7 litre ortalama tüketim 1.9CDTI motorun harcı benim bildiğim, 1.3 motorun vergi avantajı hariç hiç bir esprisi yok öyleyse. Gerçi Aykan hoca sıfır aldığı astra J 1.3 için performansı ve yakıt tüketimi gayet hoş diyordu, çok kafa kurcalayıcı sonuçlar var.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara gibi rampası bol, trafik lambası sık ve iklimi soğuk olan bir şehirde tam anlamıyla ş.içi tüketimi gerçekleştirili. 7 litre olması normal. o araç için maksimum değerdir zaten.
Diğer dizeller aynı şartlarda daha az yakmazlar. Elbette kullanıcı faktörü etkindir ama aynı kişiye versen aynı tarzla diğerlerininde çok yaktığını görecektir.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
7 litre ortalama tüketim 1.9CDTI motorun harcı benim bildiğim, 1.3 motorun vergi avantajı hariç hiç bir esprisi yok öyleyse. Gerçi Aykan hoca sıfır aldığı astra J 1.3 için performansı ve yakıt tüketimi gayet hoş diyordu, çok kafa kurcalayıcı sonuçlar var.

Performans çok göreceli bir kavram, bana yetiyor.

Tüketim ise 7 lt görebilmek için çok çok sıkışık bir trafik olması lazım. Okulum evden 28 km. Şehirlerarası yol fakat 10 tane trafik ışığı var. Bu yolun 8 km'si falan tamamen şehir içi. Araçta üç kişiyiz. Okula yetişmek için biraz hızlı kullanmak zorundayım. Yol müsait olunca 120 km ile falan gidiyorum. Ortalama tüketimim 5.5 lt geçmiyor. Bana göre gayet makul. Hızı düşürünce 90 km gibi, ortalama tüketim 5 lt ve altına iniyor.

Astra J gayet güzel bir araç. Süspansiyonlar biraz daha konforlu olabilirdi. Bunun dışında dört dörtlük!

Bu arada Auris'le devam etmekle en iyisini yapmışsınız.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bızde vardı 1.3 j kasa ben 7 lıtrenın altına dustunu gormedım 7 8 gıdıyordu hep kı astra h o yolda o hızda 5 lıtrelerı gorurken en kotu yanı 5 ılerı olması hızlandıgınızda 10 12 lıtre goruyor cogu yerde o konuda j kasanın dızelı ıle h kasanın dızel yakıtı karsılastırılamaz bence h kasa her zaman agır basar

Astra J dizel 1500+ kg'dır. Esprisi burada...

HEr iki aracın da sahibi olmuş olan biri olarak J kasa varken mecbur kalmadıkça H kasaya binmem. Bakınız H kasa kötüdür demiyorum lakin J kasa varken H kasaya binmem diyorum.

Her iki aracında birbirine göre artıları var ancak J kasanın tasarım güzelliği ve heybetli duruşu, yol tutuş nitelikleri, kaporta sağlamlığı, konforu, dizeldeki 5 ileri aktarmanın rahatlığı gibi bazı özellikler H kasayı çok ama çok geride bırakıyor. Tüm bunları düşününce H kasa 4 litre de az yaksa gözümde yok (şahsen)

Son düzenleme: