Opel Astra J vs Toyota Auris (Kararsız Kaldım)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben anlamadım corollada yaşyanlarda varmış ama biz ailedeki hiç bir toyota da bu durumu yaşamadık.. Bizim auris ile beraber 4 tane toyota var... biri 150.000 km corolla man. dizel biri 72000 corolla dizel otomatik biri 15000 dizel corolla biri de bizim auris garip valla... yani yaşanmamış bir olay için arabadan soğumak ayrı bir durum ama ben benim corsadan sonra binince daha rahat gelmişti... çok sık binmiyorum auris daha yol tutuş konusunda deneme şansım olmadı ama iç rahatlığı kesin benim araçtan iyi her ne kadar segment aynı olmasada :)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:)

Mustafa bey 1.6 T astra ile bir deneme sürüşü yapmanızı tavsiye ederim....
Turbo beslemeli motorlarda dizelin tek avantajı yakıt masrafı...Yıllık 10k-15k yol yapan biri olsam kesinlikle Turbo benzinli bir araç tercih ederim. Astra 1.6 T lere LPG oluyorsa süper olur. Subap erimesi bir şekilde halledilir ama TFSi-TSi gibi direk enjeksiyon sistemi varsa LPG olması çok çok zor gibi...
Konuya dönersek bence de Toyota 96-99 yıllarında ki araç kalitesinin-sağlamlığının gerisinde gibi...Efsane kasa hala yollarda yağ gibi akıp gidiyor...

Toyota; Ekonomik-güvenilir araç yaparken(buradaki güvenilirlik kaza anında kafesi koruması); kaza yapmaya meyilli, konforsuz araç yapıyorlar.... (Konforsuz derken parasına göre konforsuz anlamında)...
Sıfır Full Auris alacağıma; o paraya gider 1 yaşında 1.16 D veya 1.16 i BMW alırım.
diye düşünüyorum

Aurisin sıfır satış fiyatı

Auris Dizel 1.4 D-4D Premium M/M 69,120 67,620

Örnek satılık 2013 model bmw 1.16 lar..
BMW 1 Serisi 116i Comfort 2013 Model 68.900 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 142687623

BMW 1 Serisi 116d EfficientDynamics 2013 Model 75.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 142682649

serhat abı haklısın benım orda demek ıstedıgım turbo bı aractan sonra atmosferık bı arac ınsana zevk vermıyo gercektende oydu demek ıstedıgım turbo benzınlıde cok yakcagından :) dızel olarak dusundum ben dırekt :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle konuyu gayet objektif başlatmanızı tebrik ediyorum..Yani toyota konusunda yazılan çizilenler, işin rengi..Söylentiler illa çıkacak..Toyota nın namı eskidendi..Toyota,10-15 yıl önce toyota idi..Şİmdi bütün arabalar ''toyota''..Yani kore araçları bile artık daha az sorun yapıyor,daha fazla km gidiyor vs...
Opel de yıllardır Türkiye'de; yok servis ilgisizliği(ben gittiğimde nescafe,kola ısmarlandı,test sürüşlerine çağrıldım,araç verildi ya da servisle gideceğim yere kadar götürdüler vs vs) yok şanzıman,yok 1.3 motor neden gitmiyor (detay vermeyeceğim ama bu aracın çapı zaten ortada,V8 320 hp olması mı bekleniyor?) gibi can sıkıcı ve kendiyle çelişen pek çok konu yüzünden yerden yere vurulmuştu..Türkiye pazarını zaten dünya'da olup biteni anlamak için asla ölçü olarak kullanmayın..Türkiye'de otomobillere verilen değer, otomobilleri anlama isteği sıfır..Markasına göre (form) kıymet veriliyor içeriğe göre değil...Yahu hadi mercedes i ve bmw yi dışarda tutuyorum; bu araçlar hiç mi sorun çıkarmıyor,benzin ya da mazot yakmıyor,yani hiç mi filtre ya da buji ya da katalizör değişimi olmuyor,Orion gezegeninden ya da sirius yıldızından falan mı gelme ki; bu kadar tapınılacak kadar kutsanıyor?Gelmek istediğim aslında girişte temas ettiğim gibi; artık her araç iyi ve kötü yanları da olacak..Olacak çünkü mercedes bile buradan ekmek kazanıyor(servise ''kontrol'' adı altında 2-3 bin TL lik bakım yapılıyor)..Şimdi farz edin; mercedes öyle bir araç yaptı ki benzin tüketmiyor,mekanik ve elektronik hata,kusur kesinlikle yok,kısaca aracı müşterisine bir kere sattı mı bir daha servise falan gelmeyecek...Siz söyleyin böyle bir durum olsa mercedes nereden ekmek yiyecek?Haliyle kapitalizmin çarkını bir şekilde döndürebilmesi için araçları da ona göre..

Şimdi; astra(j) bana kalırsa toyota'dan her alanda üstündür..Hele son kasa auristen sonra...Yani bu cümle; astra j alırsanız-tabi uygun donanım ve motorla- memnun kalacaksınız ile aynı anlamda kabul edin..Donanım olarak zaten premium..Tasarım,yol tutuş,rafinelik açılarından sınıfının parmakla gösterileni..Eksileri yok mu?Elbette var, yukarıda neden eksileri olması gerektiğine temas ettim...Ancak bence verdiğiniz paraya hakkını alacağınız ender araçlardandır..Hakkınızda hayırlısı olsun..

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 1.4 motorun 1.6 ya göre çok daha iyi olduğunu arkadaşım olan servis sorumlusu söyledi. Ne kadar doğru bilemiyorun tabi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra alınaacaksa bencede 1.4 turbo alınmalı. ama dizelden sonra beklenti ne olur onu bilemem...2 litre fazla yaksın benzinli olsun derseniz piyasdaki en doğru tercih astra j olacaktır.

Mesala polo gtı lardada yağ eksiltme var. hemde sıkıntılar öyle böyle değil ve bununla ilgili doğuş otonun aldığı herhangi bir aksiyon bile yok. sorsanız herkes vw der... yani arabada elektronik gibi biraz şans işi oluyor galiba hakkınızda hayırlısı

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla onu bunu bilmem corolla auris parasını zerre haketmeyen arabalar ama gel gör ki partizanı çok...

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta 3 yıl daha garantisi ve Toyota garantisi olan bir araç. Şimdi sıfır Opel alsan 2 yıl garantisi oluyor( ek ücretle uzatabiliyorsun). Ayrıca dizel ve kendi bildiğin temiz bir araç. Sırf sağdan soldan duyma bilgilerden sebep onu satayım da mbürünü alayım demek bence mantıklı değil. İnan bana her ürünün bir sıkıntısı var. İçine girmedikçe onu almadıkça bunu anlayamazsın.
Ben olsam dizel elimdeki o tip bir aracı satıp sıkıntıya girmem. Garanti bitene kadar kullanırım

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla 0 fyatlarını bilmiyorum şuan ne kadar biz ekim 2012 de 45.000 liraya almıştık... donanım seviyesi ve kalitesinden memnunuz bence kendi bilgiğiniz aracı başınıza gelmeyen bir olay için satılmaz...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben daha geçen hafta 2012 model astra j 1.4 140 hp sport modeli aldım. konfor ve performans gerçekten çok iyi. şehir içi 9 litre yakıyor. donanımı saymakla bitmez. almak isteyen arkadaşlarımız varsa hiç düşünmeden alsınlar.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Auris kullanmadım diğer noktalarını bilmem ama 1.4 d4d motor Corolla' yı 150 bin km kullandım.Baskı balata dahil hiçbir sıkıntı yaşatmadı bana.Düzgün kullanılınca rahat 450bin km leri aştığını çok taksiciden duydum.Elbette kötü tecrübe örnekleri vardır ama
düzgün kullanıldıktan sonra motor ve mekanik sıkıntı olacağını sanmam.Ancak yumuşak süspansiyon sisteminin dezavantajı olarak yüksek hızlarda rüzgar kabiliyetsizliği ve panik frenlerde kızaklaması hemen her Toyota gibi Corolla'nın da dezavantajıydı.
Servislerinin kaliteli ve yaklaşımlarının iyi olduğunu çok net söyleyebilirim.

Daha dinamik bir araç istiyorsan Astra alabilirsin.Ama elimde bir dizel var ne de olsa Toyota'dır dersen düzgün binersen sıkıntı yaşamazsın.Dizel Astra deseydin daha net şekilde Astra diyebilirdim.