Yeni Astra Sedan Yol Tutuşu

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra Sedan Yol Tutuşu

Tolga KARACA link' Alıntı:
Cruze da da muhtemelen Hankook vardır, eğer dediğim aynı şartlarda daha iyi viraj alıyorsa Astra dan iyi de olabilir..
nasıl iyileştirme yapılabilir peki

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de sedan kullanıyorum hankook var aynı şekilde
yol tutuştan gayet memnunum, sadece koltukların destekleri HB sport araclardaki gibi olsa virajlarda daha iyi olurdu
peki siz bu sorunu 50 km hız ile mi yaşıyorsunuz?
bildiğim kadarıyla wats bağlantısı özellikle yüksek hızlarda çok etkili
Bahsettiğiniz düşük hızlarda belki watts yeteri kadar fark yaratmıyor olabilir, bir de sedan’ın arka ağırlığı daha fazla olunca HB’e kıyasla...

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daos009 link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum astra j sedan kullanıcı olarak aracınızın yol tutuşundan memnunmusunuz?
Bunu neden soruyorum bana göre bu aracımda aracın arkasında watt arka süspansiyon bağlantı sistemi olmasına rağmen aracın arkası çok kolay atıyor. Her gün aynı güzergayı kullanıyorum bundan önceki aracımla (aracım cruze sedan idi )viraja girdiğim hızlarda bu aracımla viraja girdiğimde aracın arkası hemen kendini bırakıyor ve kaymaya başlıyor esp devreye girip düzeltme yapıyor ancak gene de yol tutuşu bana biraz zayıf geldi aynı virajda özellike astra j hb ile araç savrulma yapmaz iken sedan da araç savruluyor. Aranızda hem Hb hem sedan kullanan var mı çünkü bu sorunu sadece sedan da hissediyorum ve aracıma 3,5 cmlik eibach yay tatsam sizde yol tutuşu daha iyi olur mu
valla usta bende sedan araç aldım hem benımkı daha bır aylık 1400 km de ve uzerınde orjınal  brıdsrone  var yol tutusundan cok memnunum abartmamak şartıyla bızden ustun olan araçlarla vırajlarda onlarla oynuyorum hatta  kendım tır şoförü olduğum ıcın tırla bıle virajlara cok sert gırerım steeringwheel

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sedan araclar HB modellere gore yol tutuşları zayıf 

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
sedan araclar HB modellere gore yol tutuşları zayıf 
valla hocam oyle dersen BMW Mercedes audı  araçları uzulur cunku olarda sedan  002tuhaff

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yol tutuşu olayı da kullanıcıya göre göreceli gibi. Ben yol tutuşundan memnunum. Abim 1 hafta kullandı o da kendi aracıyla kıyasladığında (Civic) yol tutuşu zayıf gibi geldi dedi. Ben Civic'ten daha iyi yol tuttuğunu düşünüyorum. Hele süspansiyonların yumuşaklığı arasında dağlar kadar fark var. 17'' Goody Efic lastikler var aracımda. Fazla süratli kullanmadığım için şuana kadar aracın sınırlarını görme şansım olmadı ama ağır ve kararlı bir sürüş hissi yaşıyorum aracı kullanırken..

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TeQuiLaS link' Alıntı:
Yol tutuşu olayı da kullanıcıya göre göreceli gibi. Ben yol tutuşundan memnunum. Abim 1 hafta kullandı o da kendi aracıyla kıyasladığında (Civic) yol tutuşu zayıf gibi geldi dedi. Ben Civic'ten daha iyi yol tuttuğunu düşünüyorum. Hele süspansiyonların yumuşaklığı arasında dağlar kadar fark var. 17'' Goody Efic lastikler var aracımda. Fazla süratli kullanmadığım için şuana kadar aracın sınırlarını görme şansım olmadı ama ağır ve kararlı bir sürüş hissi yaşıyorum aracı kullanırken..
aynen dedıklerıne katılıyorum yol tutusu cok güzel bu arada abındekı cıvıc eskımı yoksa son kasamı cunku bı eskı kasada fren sorunu vardı sımdıkı ksada bayağı ıyılestrme yapıldı ama astra eskı olsun yenı olsun frenlerı gerçekten cok basarılı

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bildiğim kadarıyla Astra J ve Cruze larda bir çok süspansiyon parçası ortak. Sistem tamamen aynı mı emin değilim ama sanırım aynı. Watt var mı bilmiyorum Cruze da.
2013 lerde  bazı donanımlarda Watts kaldırıldı diye hatırlıyorum. Sizin araçta Watts olduğuna eminmisiniz? Altta görünüyor zaten biliyorsunuzdur. Bir de ilk gelen sedanlarda bazı araçlar 16 jantla geldi diye hatırlıyorum. Sizinki de bu araçlardan biriyse bu da sebep olabilir.
Genel olarak tüm sedan araçlar aynı modelin HB versiyonlarına göre daha kötü yol tutarlar bu da genelde kıç atma şeklinde hisedilir.
çok sorun olduğunu hisediyorsanız lastikleri değiştirmek iyileştirici bir çözüm olacaktır. Ama ESP olan bir araçta ben aracın limitini öğrendikten sonra tehlikeli bir durumla karşılaşmazdım. ESP siz Fluence ile bile sorunsuz sürüş yapılabiliyor aracın limitine göre sürdükten sonra.
Misal ben daha 20.000 kmdir araçta ESP yi devreye sokmadım. Eşimi bir kere kurtardı havalimanı kavşağındaki keskin virajda.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
valla hocam oyle dersen BMW Mercedes audı  araçları uzulur cunku olarda sedan  002tuhaff
Ayni markanin hb ve sedan kiyaslamasi yapmistim.
Ornek astra sedan hb
Jetta & golf
C-180 & A serisi mersedes
Gibi.
Yoksa mersedesin ust sinif sedan modeliyle
Clio hb
Karsilastirmak tabiki mantiksizlik olurdu.