Arka Tamponu Taşa Sürttüm Sizce Ne Yapmalıyım ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu tip tampon sürtükleri, çizikleri, delik ve yırtılmalar mini onarım hizmetleri veren yerlerde profesyonelce yapılıyor. Sadece 1 -2 karış yer zemin düzeltilip yama boya yapılacak o kadar. Benim 2010 model aracımın arka tampon köşeleri 2 şer defa boyandı, en son geçen haftalarda gene sürtükten dolayı sağ taraf 3. boyasını yedi. Orjinalden hiçbir fark yok. Adı üstünde tampon bu sürtüğü, çiziği olur. Zaten boya kontrolünde plastik aksamlara bakılmıyor. Olan size olur her binip inerken bakar durursunuz benden demesi :)

Bakanlarda var valla üstad gözümle çok şahit oldum , tamponda boya varmış bana söylemedin diyip fiyat indirtmeye çalışan çok alıcı gördüm (galericide değil normal alıcı) :sopa: :mad:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla elletmeye gerek yok bence
ayrıcada tamponda boya var dıye almıyosa bı zahmet almasın aracı boyle bı sacma dusunce olamaz bence plastık aksam orayı degıstrsen bıle kımse anlamaz orjınalı ıle ne boyasından bahsedıyolarsa bence elletme kullan gıtsın oyle bı pasta cıla cek salla gerısınıde takma

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakanlarda var valla üstad gözümle çok şahit oldum , tamponda boya varmış bana söylemedin diyip fiyat indirtmeye çalışan çok alıcı gördüm (galericide değil normal alıcı) :sopa: :mad:

Uğur Hocam o zaman sen o vatandaşa aracı satma bence. Gitsin sıfır hatasız yeni 7-8 lira fazlaya araç alsın. Kaporta değilki bu plastik bir mamül. Ayağınla itsen içine giriyor zaten. Genede sen bilirsin.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bulursan ustasını sadece orayı bile yapar çok da güzel yapar :)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aha 1000. mesajım senin konuna kısmetmiş :D

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bence nazarlık kalsın hocam hiç oynatmayın..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla elletmeye gerek yok bence
ayrıcada tamponda boya var dıye almıyosa bı zahmet almasın aracı boyle bı sacma dusunce olamaz bence plastık aksam orayı degıstrsen bıle kımse anlamaz orjınalı ıle ne boyasından bahsedıyolarsa bence elletme kullan gıtsın oyle bı pasta cıla cek salla gerısınıde takma

Doğru diyorsun ama insan titiz olunca kafasına çok takıyor böyle şeyleri :)

Uğur Hocam o zaman sen o vatandaşa aracı satma bence. Gitsin sıfır hatasız yeni 7-8 lira fazlaya araç alsın. Kaporta değilki bu plastik bir mamül. Ayağınla itsen içine giriyor zaten. Genede sen bilirsin.

Birde bunu bizim insanlarımıza anlatsan işte ne iyi olur , adam avuç içi kadar boyayı 10 saat sorguluyor :sopa:

bence nazarlık kalsın hocam hiç oynatmayın..

Zaten nazarlık diye diye araçta nazarlık olmayan yer kalmadı :) bu gidişle aracın her parçasında bir nazarlık olacak

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 dakikalık işi var, el becerinize bakar. Aracın boya koduna göre sanayiden rötuş boyası hazırlatın, bir de resim fırçası alın küçük. 5-6 numara olabilir. Orayı önce bir temizleyin, ondan sonra fırçayla kapatın.

Boyatmaya filan hiç gerek yok bence. Hem tamponun altı çok gözükmüyor, hem tampon plastik aksam zaten paslanma, korozyon birşey olmaz. Kaporta olsa başka.

Burası boyalı diye arabanı almayacak adama "Sıfır km'lerde boyasızı var, onlara bakın" deyip devam edin ;) Sadece tampon boyalı diye burun kıvırana aracınızı zaten satmayın, arasın dursun.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 dakikalık işi var, el becerinize bakar. Aracın boya koduna göre sanayiden rötuş boyası hazırlatın, bir de resim fırçası alın küçük. 5-6 numara olabilir. Orayı önce bir temizleyin, ondan sonra fırçayla kapatın.

Boyatmaya filan hiç gerek yok bence. Hem tamponun altı çok gözükmüyor, hem tampon plastik aksam zaten paslanma, korozyon birşey olmaz. Kaporta olsa başka.

Burası boyalı diye arabanı almayacak adama "Sıfır km'lerde boyasızı var, onlara bakın" deyip devam edin ;) Sadece tampon boyalı diye burun kıvırana aracınızı zaten satmayın, arasın dursun.

Bugün aracın servisine bi uğrayım en iyisi , rötuş için küçük bi pet şişe boya varsa versinler :)