Kasko Yaptıracakların Dikkatine !

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 Ağustos 2013 tarihinde biten kaskomu diğerlerinden daha ucuz diye sompo japan adlı firmadan yaptırmaya karar verdik (ilk kaskomuz Ak Sigorta idi)

Geçenlerde aracımın arka tamponumun köşesini taşa vurduğum için (hasara dair fotoğraflar açtığım konuda var http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=97915&page=2 ) o bölgede ciddi bir korozyon meydana geldi bende mini onarım için autoking'e gittim ve olaylar bundan sonra başladı

Auto King sompo japan ile mini onarım anlaşmamız yok sadece hasar anlaşmamız var dedi (hasar olursa kasko bozulur mini onarım olursa kasko bozulmaz ve diğer yıl %30 indirimli ödemeye devam edersin kaskonu) bende peki diyerek oradan ayrıldım sompo japan müşteri hizmetlerini aradım mersinde nerede anlaşmalı bayiniz var aracımı oraya götüreyim diye ve tam 10 dakika telefonda beni beklettikten sonra (müşteri hizmetlerine bağlanmak tam bir işkence kaza yapsan hat düşene kadar mazallah diğer tarafa varmış oluruz sanırım) neyse hat düştü xxx otomotiv diye bir yer anlaşmalı bizimle dedi gittim oraya kadın baktı etti tamam bunu mini onarımdan yaparız dedi , dedim ki iyi o zaman hasarsızlık bozulmaz değilmi dedim

Evet fakat Bir daha ki sene yine sompo japandan yaptırmanız lazım ama kaskonuzu dedi bana bayan , ancak zaten elimizde çok araç var sizin aracınız mecbur bayramdan sonraya kalacak siz bayramdan sonraki ilk pazartesi günü gelin aracınızın resimlerini çeker mini onarım için gün ayarlarız size dedi bende tamam diyerek eve geldim ve googleden sompo japan hakkında bir araştırma yaptım ki ne göreyim

Bunlar mini onarımı "ŞİRKET POLİTİKASI BÖYLEYMİŞ" TRAMER'e hasar kaydı olarak geçiriyorlarmış yani sizin aracınızı biri çizdi diyelim sizde kaskom bozulmadan aracımı mini onarımdan kaskomun anlaşmalı servisine yaptırayım dediniz değilmi ? İşte bu firmada hem kaskonuz bozuluyor (sompo harici başka bir yerden kaskonuzu yeniletirseniz) hemde tramere sanki kaza yapmışsınız gibi hasar kaydı geçiyor (hani şu plaka sorgulatınca aracın şu kadarlık hasarı vardır diyor ya o işte)

İlk başta inanmadım internette okuduğuma sompo japan müşteri hizmetlerini aradım gerçektende böyleymiş mini onarımları tramere hasar kaydı olarak geçiriyorlarmış ve eğer bir daha ki sene yine sompo japandan yaptırırsanız kaskonuzu o hasar kaydını görmezden geleceklermiş !!!

Şaka gibi değil mi ? Bende açık açık müşteri hizmetlerindeki bayana siz böyle yapmaya devam edin bol bol müşteri kaybedersiniz ancak dedim ve telefonu kapattım

Ak Sigortayı aradım ardından onlara sordum onların dediği bizde mini onarımlar tramere hasar kaydı olarak yansımaz ve kaskonuz bozulmaz dediği oldu .

ve sompo ile ak sigorta arasında sadece 200 TL fark var ama inanın o 200 TL çok deyiyormuş bunu anladım !

Sompo Japanı kesinlikle tavsiye etmiyorum ve bir daha ki kasko yeniletmemde kesinlikle bu firmaya sigortamı yaptırmayacağım

Mini onarımdan da vazgeçtim , onların olsun mini onarımları ! :sopa:

Son düzenleme:

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu bilgilendirme çok iyi oldu, mini onarım önemli bir kriter.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2009 yılında axa oyakta mini onarımı hasar kaydı olarak geçmişti hemde ön ve arka tampon için iki kayıt açmışlardı

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bu söylediğin adı fazla duyulmamış küçük sigortaların hepsinde var. Mini onarımı hasar gösteriyorlar. Seneye aynı firmaya yaptırırsan onu görmemezlikten geliyor. Başkasına yaptırırsan hasar göründüğünden pirim yüksek çıkıyor. Geçmiş olsun...

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bende trafik sigortasını yaptırırken sompo japan sigortadan mini kasko yaptırdım. 250TL'lik kasko yani. İçinde mini onarım yok. Sadece çalınma, yanma ve çarpma-çarpılma olduğunda ödeme yapıyor. Bunlarda yeterli bence. Çünkü plakam 34 olduğu için tüm sigorta şirketlerinin normal kasko fiyatları 1.600TL'den başlıyor. O kadar para veremem. Plaka 59 olsa kasko 3te 1 fiyatına düşüyor ama 2 günde bir istanbula gidiyorum. 59 plakalı araçlarla giderken yolda polisler çok sık durduruyor ve yabancıyız diye trafikte baya sorun çıkıyordu. 34 plaka hiçbiryerde dikkat çekmiyor.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bu söylediğin adı fazla duyulmamış küçük sigortaların hepsinde var. Mini onarımı hasar gösteriyorlar. Seneye aynı firmaya yaptırırsan onu görmemezlikten geliyor. Başkasına yaptırırsan hasar göründüğünden pirim yüksek çıkıyor. Geçmiş olsun...

İşte bende bu yüzden forumdaki arkadaşları uyarıyorum ki dikkatli olsunlar benim gibi mağduriyet yaşamasınlar daha zaten henüz birşey yaptırtmadım araca sanırım pek yaptıracam gibide durmuyor :sopa:

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur kardeş iptal ettir poliçeni hatta iptal ettirmeden önce anlaş başka firmayla sonra iptal ettir sampo poliçeni geç diğer firmaya ve 1 hafta sonra o firmanın mini onarımından yaptırısın

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur kardeş iptal ettir poliçeni hatta iptal ettirmeden önce anlaş başka firmayla sonra iptal ettir sampo poliçeni geç diğer firmaya ve 1 hafta sonra o firmanın mini onarımından yaptırısın

Ben istiyorumda iptalini bizimkiler yanaşmıyor neymiş iptal olursa geri ödeme filan sıkıntı oluyormuş bilmem ne yani 1 sene daha elimiz mahkum kaldık şu bilmem ne firmasına :mad: ama inat bu ya yaptırmayacağım mini onarımı , tramerde gözükmeyecek hasar kaydı filan inat ettim .

Sonra aracı satarken abi sende 10 liralık hasar gözüküyor ne oldu ? diye sorup duracaklar işin yoksa anlat dur ne uğraşıcam

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Varsın tamponda çizik gozuksun. Sonuçta plastik. Çürümez eskimez. Kaskoyu deldirmeye degmez. 1 sene daha dursun bence. Seneye cillop gibi yaptirirsiniz

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsada iptal ettir yeni bir firmaya geç. Benim aracım 2001 model dolayısıyla kaskoya girmiyor. Dün Trafik sigortası yaptırdım. Sompo japon firması 198 tl, grupama 248 lira. Grupamada ayrıca yol yardımda vardı. şikayetvar.com da incelediğimde sompo sigortanın daha sıkıntılı olduğunu okudum ve bende grupama yaptırdım.