Kasko Yaptıracakların Dikkatine !

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide sampo japonla falan alakası yokki bu işin. bakmayın ak sigortanın yaptığı yalamalığı. ben dayımın corsanın ergo isviçre ile yaptığı mini hasarın tramere girdiğini gördüm. toyotanın ak sigortadan kaskosu var onunda gördüm yani kaskoda her firma tramere giriyor. niye takıyorsunuz onu anlayamadım. ağır hasar yazmadığı sürece tramerde yazsa ne olur yazmasa ne olur...

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesele mini onarımı hasar yazmaları zaten. Bir dahki sene kasko yaptırmaya gittiğinde anlıyorsun ne olduğunu...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dostum faturasını veriyorlar sonuçta, fotoğrafı da var. Tramerde yazsa ne olur, yazmasa ne olur?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Derinleştirin o zaman düşüncemi bakalım...

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarı ile buradaki sıkıntı 50-100 liralık hasarın tramer'e işlenmesi değil, gelecek yıl aynı firmaya yaptırmaz isen hasarsızlık indiriminin silinmesi yada azalması.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu doğru ise sıkıntı mevcut evet.

Gerçi şimdiye kadar ben hiç değiştirme gereği duymadım, Groupama iki aracımıza da en iyi teklifi veriyor iki senedir.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burada 2 sorun (sıkıntı) var arkadaşlar

Birincisi bu kasko firmasının mini onarımları tramere hasar kaydı olarak geçirmesi (ki normalde hiç bir mini onarım tramere hasar kaydı olarak geçilmez en azından öyle olması lazım adı üzerinde MİNİ ONARIM)

İkincisi sizi resmen mini onarım yaptırırsan bir daha ki yıl yine bizim firmamızdan kasko yaptıracaksın diye açık açık tehdit etmesi

Bundan ötesi varmı arkadaşlar soruyorum sizlere ?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.'si kendi başına bir sorun değil ki, bunu anlatmaya çalışıyorum. Sonuçta kasko sayesinde ücretsiz hallettiğiniz bir onarım söz konusu. Bunun kayıt altına alınmasındaki tek sorun ileride birinin sorgulama sonrası "bunda hasar var, neden?" diye soracak olması. Eğer kayıtlarını saklarsanız (fatura, fotoğraf vs.) "işte bundan" diye gösterirsiniz.

2. noktada sorun var. "mini onarım" hizmetinin hiçbir şekilde hasarsızlığı bozmaması lazım. Eğer hasarsızlık bozuluyorsa burda bir kandırmaca, hilekarlık söz konusu.