Arka Tamponu Taşa Sürttüm Sizce Ne Yapmalıyım ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Perşembe günü ikindi vakti aracı bir apartmanın giriş kısmına park ettim park ettiğim yerde rastgele üst üste konulmuş kare şeklinde ağır ağır taşlar vardı (ortalama 7-8 tane kare şeklinde taş üst üste konulmuş) sanıyorum burası apartman önü buraya araç park etmeyin uyarısı vermek istemiş koyan arkadaş ! Neyse ben aracımı park ederken geri geri temkinli olarak geldim (taş olduğunu bildiğim için) park sensörlerim taşı algılamadı çünkü taşlar park sensörünün altında yani sensörlerin algılamıyacağı yerde kalıyordu her neyse işimi bitirdim tam gitmek için aracıma bindim ve hafifçe geri geleyim dedim ki (önümde araç vardı mecbur hafif geri gelmek zorundaydım) takkkk diye bir sürtme sesi , hemen aracı ileri alıp inip arka tampona baktım ve sonuç aşağıdaki resimler

Gedizlere gittim (kaskom var bu arada işin tuhaf yanı kaskom 1 ağustosta bitmişti bende 31 temmuzda kasko bitmeden yeniletmiştim kaskoyu) bana auto king'e gitmemi söylediler , mini onarım yapılır dedi arkadaş auto king'e gittim benim kaskonun orayla anlaşması yokmuş sadece hasar onarımı hizmeti veriyorlarmış (mini onarım değil) bende kaskomun anlaşmalı olduğu başka bir servise gittim onlar baktı etti tamam bunu mini onarımdan yaparız dediler ancak tabi mecbur oraya lokal boya atılacak :sopa: bu arada kaputumdada ufak bir göçük vardı daha önceden onuda o arada hallettirecem mini onarımdan (boya vurdurtmadan tabiki)

Ancak servisin elinde çok araç olduğu için oradaki bayan bana bayramdan sonraki pazartesi günü gelin aracınızın resmini çekip size gün ayarlayım dedi o yüzden henüz daha aracı yaptırmış değilim mecburen bayramdan sonraya kadar beklemek durumundayım

Sizin bu hasar için düşünce ve önerileriniz nedir ?

Resimleri telefonumdan çektiğim için tam anlaşılmayabilir ancak şöyle izah edeyim

Kırmızı daire içine aldığım yerler hasarın olduğu bölgeler

Kırmızı daire içindeki siyah olan yerlerde derin çizikler mevcut (boya + astar kalkmış hatta boyanın altındaki siyah plastik kısım gözüküyor o derece derin çizikler)

Birde tırtıklı bir durum oluştu elinizi o bölgeye sürdüğünüzde ciddi manada tırtıklar elinize takılıyor yani şaka maka tamponu iyi çizdirdik bu sefer

Tek tesellisi çiziklerin araca arkadan bakınca görünür bir yerde olmaması

q9C3JfJ.jpg

GwQsqjN.jpg

okrKA9v.jpg

bGDSsO9.jpg

Son düzenleme:

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uğur kardeşim bende geçenlerde arabanın sol tarafındaki şeritleri sürttüm aynı senin ki gibi oldu arkadaşla bi akşam güzelce bi pasta yaptık arabaya hiçbir şey kalmadı bazı derin yerler vardı oralarda hiç belli olmuyo yani pasta ile bi dene çıkar büyük ihtimal

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uğur kardeşim bende geçenlerde arabanın sol tarafındaki şeritleri sürttüm aynı senin ki gibi oldu arkadaşla bi akşam güzelce bi pasta yaptık arabaya hiçbir şey kalmadı bazı derin yerler vardı oralarda hiç belli olmuyo yani pasta ile bi dene çıkar büyük ihtimal

Pastadan önce sanıyorum iyi bir su zımparası gerekecek çiziklere çünkü çok tırtıklanma var ondan sonra oraya pasta çekilse bile acaba boya olmadan çizikler tam kapanırmı onuda bilmiyorum

Servis sanırım önce zımpara sonra macun + astar + boya + vernik + ince pasta dörtlüsünü kullanarak bu işi halledecek gibime geliyor

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç uğraşmayın. Ben daha 2-3 hafta kadar önce benzer sorun yüzünden Autoking' e götürdüm. Orjinal gibi oldu. Kaskonuzun mini onarımını kullanın, canınızı sıkmayın :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O kısım boyanmadan onarılmaz. Zımpara+macun+boya (plastik astarı şart) yapıldıktan sonra fıstık gibi olur.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kısım boyanmadan onarılmaz. Zımpara+macun+boya (plastik astarı şart) yapıldıktan sonra fıstık gibi olur.

O kısma yapılacak olan lokal boya araç satılırken bir sıkıntı teşkil etmez umarım , bizim türk insanları araç vuruk kırık dökük olsun boyasız olsun mantığında olduğu için kafamada takmıyor değilim hani :rolleyes:

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pastadan önce sanıyorum iyi bir su zımparası gerekecek çiziklere çünkü çok tırtıklanma var ondan sonra oraya pasta çekilse bile acaba boya olmadan çizikler tam kapanırmı onuda bilmiyorum

Servis sanırım önce zımpara sonra macun + astar + boya + vernik + ince pasta dörtlüsünü kullanarak bu işi halledecek gibime geliyor

o resimdeki siyah sürtünme izlerinin hepsini ben pasta ile çıkarttım banada macun felan dediler ama arkadaşla şansımı denedim ve pasta çok güzel bir şekilde çıkarttı tabi yine tercih senin... yukarıda dediğin gibi bizim millet bi acayip bura niye boyandı araba kesin kazalı diye laf ederler resimde göstersen yeminde etsen nafile onun için bende boyatmadan kendim hallettim keşke resimleri olsaydı paylaşırdım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ugur benim o tür takıntılarım yok. Bindigim arabanın sağı solu çiziklerle, vuruklarla dolu olursa daha çok rahatsíz olurum. Ben aracımın tampolarındakı çiziklerden, taş izlerinden rahatsız oldugum içim iki aracımında tamponlarını boyattım. Ayrıca benim bir huyum vardır; aracımı vuruğu-çizigi bol araçların yanına park etmem, trafikte onlara fazla yanaşmam ;)

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun gene aracın üzerine çok düşüyosun ondan oluyo bunlar Uğur :)