Tamponu sürttüm, ne yapmalı? (Resimli)

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Aracımla ilk ufak kazamı yaptım. Park ederken önümdeki koca beton saksıyı görmedim ve sürterek devirdim. 50kg' luk beton saksıyı devirmeme rağmen bu hasara beklediğimden az olduğu için sevindim açıkçası. Sadece boya gitmiş gözüküyor, göçük yok.

-Buna nasıl bir işlem yapılması uygun olur, mini onarıma girer mi? Mini onarıma girdiği zaman tramerde gözüküyor diyorlar.

Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok çok memnun olurum. İlk defa başıma geldiği için pek bilgim yok.

Resimler:

[img=800x450]http://i.imgur.com/j2dxEsq.jpg[/img]

[img=800x450]http://i.imgur.com/l6Gacf1.jpg[/img]

[img=800x450]http://i.imgur.com/TWkXkzy.jpg[/img]

[img=800x450]http://i.imgur.com/5oDnnZ4.jpg[/img]

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Tamponu sürttüm, ne yapmalı? (Resimli)

Geçmiş olsun, bu tarz küçük çizikleri öncelikle pasta ile temizlendiği kadar temizleyin. Sonra 5 liraya boyacıdan araç boya kodunuza göre rötuş boyası alın. Birkaç kat sadece çizik alanı taşmayacak şekilde uygulayıp 0 su zımparası ile fazladan kısmını alın. Pasta ve cila uygulayın. Yakından bakılmadıkça farkedilmez. Bu işlemi boyacıda yaptırabilirsiniz. Yetkili servise gitmeyin zira böyle işler için uğraşmazlar, para için komple boyayalım derler.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, Mustafa ya katılıyorum, önce güzelce temizleyin kalan çizikler içinde rütuşboyası uygulayın, ama gözüm takılıyor derseniz komple boyatmanız gerekir, yanlış hatırlamıyorsam Autoking de komple ön tampon 250₺ ye boyanıyor, Autokingin sitesine girdiğinizde hesaplama programı var. Eğer kaskodan yaptırmasanız tramerde görünmez

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

madmax50 link' Alıntı:
Geçmiş olsun, bu tarz küçük çizikleri öncelikle pasta ile temizlendiği kadar temizleyin. Sonra 5 liraya boyacıdan araç boya kodunuza göre rötuş boyası alın. Birkaç kat sadece çizik alanı taşmayacak şekilde uygulayıp 0 su zımparası ile fazladan kısmını alın. Pasta ve cila uygulayın. Yakından bakılmadıkça farkedilmez. Bu işlemi boyacıda yaptırabilirsiniz. Yetkili servise gitmeyin zira böyle işler için uğraşmazlar, para için komple boyayalım derler.
+1903

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:

Reçete yazılmış

atakan35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
+1

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farselem link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Aracımla ilk ufak kazamı yaptım. Park ederken önümdeki koca beton saksıyı görmedim ve sürterek devirdim. 50kg' luk beton saksıyı devirmeme rağmen bu hasara beklediğimden az olduğu için sevindim açıkçası. Sadece boya gitmiş gözüküyor, göçük yok.

-Buna nasıl bir işlem yapılması uygun olur, mini onarıma girer mi? Mini onarıma girdiği zaman tramerde gözüküyor diyorlar.

Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok çok memnun olurum. İlk defa başıma geldiği için pek bilgim yok.

Resimler:

Mini onarımı Tramer'de gösteren şirketler olduğunu buradan okumuştum; ama en azından Anadolu Sigorta örneğinde mini onarımın Tramer'de gözükmediğini iyi biliyorum. Sigorta şirketinize mutlaka danışın mini onarım seçeneğini değerlendireceksiniz.

Arkadaşların önerileri de gayet yerinde; ama ben genellikle poliçemin sonuna kadar bekleyip ufak tefek şeyleri toptan olarak mini onarım ile hallediyorum, şimdilik de çok memnunum.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun ,kaskonuzun mini onarımı ile hallolur.