Yokuş kalkış desteği

gulien89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2013 model astra manuel araçta yokuş kalkış desteği olduğunu belirttiler ama bayırda kaldığımda ne bir uyarı nede 3 sn süre kaldığını görmedim direk kaydırmaya başlıyor bazıları yol bilgisayarında uyarı yazdığını söylüyor ama ben bir faydasını göremedim daha acaba sistemin devreye girmesi için ne yapmak gerekiyor bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
aracım 2013 model astra manuel araçta yokuş kalkış desteği olduğunu belirttiler ama bayırda kaldığımda ne bir uyarı nede 3 sn süre kaldığını görmedim direk kaydırmaya başlıyor bazıları yol bilgisayarında uyarı yazdığını söylüyor ama ben bir faydasını göremedim daha acaba sistemin devreye girmesi için ne yapmak gerekiyor bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen

Aynı konuyu iki defa açmışsınız...

Birde forumdaki ilk mesajlar tanıtım köşesine oluyor...

Manuel Astra H larda yokuş kalkış desteği yokki, siz donanım listesini okurken parantez içinde yazan Easytronik vitesle standart yazısını görmediniz her halde. Öncelikle, aracınızda HSA (Hill Start Asisst - Yokuş Kalkış Desteği) olması için ESP Plus denen donanımı almalısınız. Bu donanım 2009 yılına kadar manuel cosmo araçlarda opsiyonel olarak alınabiliyordu. Classic modellerde maalesef yok, kim size var dediyse arabayı satmak için söylemiş.

Araç astra j ise servise gidin...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç Astra H ise Sadece 5K 2.0 Turbo versiyonlarının manuel vites seçeneğinde yokuşta kalkış desteği var.Diğer motor ve donanım versiyonlarında sadece Easytronic şanzuman seçeneğinde mevcut.
Aşağıya Astra H Classic olmadan önceki yani 2009 yılındaki donanım listesinin ekliyorum.Ordan da bakabilirsiniz.
http://s3.dosya.tc/server8/yQKuql/AstraHdonan_m.pdf.html

gulien89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 2013 astra h 1.3 dizel sport paket manuel kitapçığında vb yerlerde yokuş kalkış desteği var yazıyordu ve birçok kişinin dediğide yokuş kalkış desteği var dediler ama yani direk araba kendini aşşağı salıyor yani çözemedim bu işi

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 2013 astra h 1.3 dizel sport paket manuel kitapçığında vb yerlerde yokuş kalkış desteği var yazıyordu ve birçok kişinin dediğide yokuş kalkış desteği var dediler ama yani direk araba kendini aşşağı salıyor yani çözemedim bu işi

2013 Astra H spor paket yoktur, o konfor paketidir. Yukardaki arkadaşların yazdığı gibi, eastronic değilse kesinlikle yokuş kalkış desteğiniz yoktur. Kolay gelsin.

gulien89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani daha doğrusu h ile j nin ne demek olduğunu anlayamadm biraz bu konulara yabancıyım hatcback in kısaltılması zannettim ama başka bişey galiba dediğiniz :) bnde yokuşlarda neden hiç yardımı olmuyo die merak ediyodum =)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız için olan teknik özellik listesi aşağıda.Sadece easytronic vites seçeneğinde mevcut.
http://www.opel.com.tr/content/dam/...pecsheets/astra_classic_specsheet_09_2012.pdf

Astra J
Opel-Astra-Resim-7.jpg

Astra H
Opel-Astra.jpg

gulien89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımcı olduğunu için teşekkürler bnde neden yokuş kalkış sistemi bir işe yaramıyor diye söyleniyodum =) bu arada benim araça astra j miş yani yeni astra

Son düzenleme:

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımcı olduğunu için teşekkürler bnde neden yokuş kalkış sistemi bir işe yaramıyor diye söyleniyodum =) bu arada benim araça astra j miş yani yeni astra

J ise servise gidin, J lerde var.