Hyundai Accent Era Hakkında Herşey + ( Değişiklikler)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kardeşim yalıtım işini ne yaptın

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Kardeşim yalıtım işini ne yaptın

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kardeşim bu aralar sınavla , evrakla , dosyayla uğraşıp duruyorum onlara hiç vaktim olmadı inanki :) Ama internet üzerinden bir firma buldum aradığım çoğu ürün mevcut birde ısı tabancası ayarlayabilirsem başlarım yakında :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:31 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:50 ----------

Herkese merhabalar
Uzun zamandan beri meşgul olduğum sınav hazırlıkları vs derken ne forumu takip edebildim nede doğru dürüst arabayla uğraşabildim. O yüzden pek bir şey yapamadım ve muhtemelen de bu süre biraz daha uzayacak. :) Şimdi vakit bulmuşken yaşadığım tahihsizlikleri biraz anlatmak isterim. En başta 4 aydan beridir kendime güvenilir bir site bulamadığım için spor yay alamıyorum ve o para bir şekilde başka şeylere gidiyor. Ve malesef tekrardan spor yay için ayırdığım para mecburiyetten dolayı gene kuş olup uçtu. :) Konuyu biraz daha açmak gerekirse arabamın üzerindeki akünün 7. senesini kısmen tamamlamış olmasından dolayı artık bitkisel hayata geçmiş durumdaydı. Şimdi bazı arkadaşlar şaşırmıştır nasıl olurda 7 sene akü dayanır diye ki dayanıyormuş . (Akü kontrolü için gittiğim elektrikçi bile şok geçirip bu akü resmen ölü nasıl çalıştırdın vs. çok kaliteli elektrik tesisatı varmış maşallah diye taktir etti :)) Neyse akü fiyatlarını soralım dedik ama rakamları görünce şok geçirdim. Çünkü ustamız bunlar japon tip kardeşim zor bulunur ondan fiyatları tuzludur dedi ve bana 220 liralık fatura çıkardı. Bende fiyat almak için yetkili servis'i aradım. Ac Delco (190 Lira) ve Hyundai'nin kendi ürettiği (235 Lira) akü olduğunu söylediler bende randevu alıp yarın geleceğimi söyledim fakat. Bugün yetkili gitmek üzere arabanın kontağı çevirdiğimde artık çalıştırmadığını farkettim ve mecburen takviye ile çalıştırıp yetkili servise gitmek üzere yola koyuldum. Kısa sayılabilecek bir beklemenin (1 saat) ardından Hyundai marka aküyü (230 Lira) taktırıp tekrar eve döndüm.(Not; Fabrikasyon 70 amper gelir) Ayrıca birde aldığım akü şanşıma 1 gün önce fabrika'dan gelmişti bende bunun yanında 100 kilometre yol yaptım.Değişim sonrası çalışması süresinde bile epey bir kısalma yaşadım. Şimdiler de araba Mitsubishi L300 minübüsler gibi çalışır oldu.
OdW8aA.jpg

Bir de bunun yanında akü değişimi yapılırken bekleme salonun'da şöyle bir broşür dikkatimi çekti.
vo0AAm.jpg

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Doğukan şu sıralar plastikleri sökmek için hava müsait değil oldukça soğuk çoğu plastik kırılır haberin olsun yazı bekle bence:)ayrıca havalar soğudu l300 gibi sesli çalışması normal ısınanan kadar

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Güzel günlerde kullan Doğukan. Doğukan bu pasta işini ne yaptın?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Doğukan şu sıralar plastikleri sökmek için hava müsait değil oldukça soğuk çoğu plastik kırılır haberin olsun yazı bekle bence:)ayrıca havalar soğudu l300 gibi sesli çalışması normal ısınanan kadar

Çağatay şu sıralar zaten epey meşgul durumdayım. Bu tür uygulamalar içinde zaman gerekiyor normal olarak. O yüzden bende yaza kadar rafa kaldırmayı düşünüyorum. Zaten havalarda kötüleşmeye başladı. Bu arada L300 mevzuna gelirsek çalıştırma süresinin epey kısalmasıydı :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 05:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 05:29 ----------

Güzel günlerde kullan Doğukan. Doğukan bu pasta işini ne yaptın?

Çok sağol Nadir Abi. Cümleten hepimiz güzel günlerde kullanırız araçlarımızı inşallah. Pasta ile alakalı şu an için hiçbir şey yapmadım zaten daha önce ufak çapta bir boya koruma yapmıştım biliyorsun. Yaza kadar da pek uğraşmam diye düşünüyorum ama senin için yapabileceğimiz bir şey olursa söylemen yeterli olur.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Çağatay şu sıralar zaten epey meşgul durumdayım. Bu tür uygulamalar içinde zaman gerekiyor normal olarak. O yüzden bende yaza kadar rafa kaldırmayı düşünüyorum. Zaten havalarda kötüleşmeye başladı. Bu arada L300 mevzuna gelirsek çalıştırma süresinin epey kısalmasıydı :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 05:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 05:29 ----------

Çok sağol Nadir Abi. Cümleten hepimiz güzel günlerde kullanırız araçlarımızı inşallah. Pasta ile alakalı şu an için hiçbir şey yapmadım zaten daha önce ufak çapta bir boya koruma yapmıştım biliyorsun. Yaza kadar da pek uğraşmam diye düşünüyorum ama senin için yapabileceğimiz bir şey olursa söylemen yeterli olur.

kardeşim benimde aynı nereden kayıt yaptırdım açıköğretime bir yaştan sonra insana zulüm geliyor:)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar :)

Son 3 aydır almak için çabaladığım fakat aksilikler yüzünden kısmet olamayan Eibach marka spor yay takımını sonunda alabildim :). Biraz ayrıntıya girmek gerekirse , piyasada Vogland , Eibach , H&R gibi bilindik markalar olduğu kadar Coil-X , Apexi , Maxtrat , Mishimoto gibi kalitesiz ürünler de mevcut. Tabi ki spor yay konusunda her zaman için bilindik , kalitesi tanınmış markalara tercih etmek çok önemli , sırf daha uygun diye nasılsa aynı işlevi yapıyor , fark yapmaz vs ... gibi düşünülmemesi gerekir. Diğer 3 büyük markaya gelirsek ;
- Eibach ; Accent Era kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen ve memnun kalınan marka.
Kullanıcı yorumlarına göre yaşattığı değişimler ise ; İnceleme yazımda özellikle altını çizdiğim sert girilen virajlarda ki yana yatmaları , sert rüzgarlı havalarda yolda gezinmeleri ve savrulmaları , hızla geçilen tümseklerde yaşanılan zıplamaları ortadan kaldırdığı gibi , yol tutuşu konusunda büyük değişimler yaratıyormuş.
# Eibach grubu için stock kodu ;
- Benzinli için ; E10-42-014-01-22
- Dizel için ; E10-42-014-02-22

- H&R ; Eibach grubuna göre biraz daha konforlu olduğu söyleniyor fakat diğer husularda Eibach yaylarına kıyasla daha başarısızmış.

- Vogland ; Nedendir bilmem , Accent Era kullanıcılarının en son tercih ettiği marka. Genellikle Alman arabalarında tercih edilen bir marka.

Benim tercihime gelirsek Eibach Pro-Kit SportLine 35 mm oldu. Ürünü internet üzerinden DP Tuning (JPC Tuning) firmasından (480 Lira) temin ettim. Ayrıca alışveriş yaptığım firma Eibach Türkiye Distribütör'ü gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.
N9gy65.png

Cumartesi günü Monroe amortisör takımıyla birlikte montajını yaptırmayı planlıyorum. Bir aksilik olmazsa montaj sonrası yaşadığım değişimleri'de buradan tekrar paylaşırım.

İlgili resimler ;
12D8jG.jpg

2YND1j.jpg

PY6yQ9.jpg

12D8VA.jpg

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
kardeşim hayırlı olsun ben hala alamadım yay bu ayda kasko ödedim :)

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun, yaydan önce ve sonra yandan bi görüntü alıp paylaşırsan sevinirim.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
kardeşim hayırlı olsun ben hala alamadım yay bu ayda kasko ödedim :)

Kardeşim teşekkür ederim , nerelerdesin sen ya ? Forum'da fazla vakit geçirmiyorsun heralde :)Bu arada kafaya takma sanada alırız spor yay , hatta taktırdıktan sonra memnun kalırsam sanada Eibach alırız. Birde şunu buldum alıyormuyuz ? :)
http://www.724odeal.com/product.php?id_product=565

hayırlı olsun, yaydan önce ve sonra yandan bi görüntü alıp paylaşırsan sevinirim.

Teşekkür ederim. Söylediğiniz gibi yaparım :)