Yokuş kalkış desteği

gulien89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2013 model astra manuel araçta yokuş kalkış desteği olduğunu belirttiler ama bayırda kaldığımda ne bir uyarı nede 3 sn süre kaldığını görmedim direk kaydırmaya başlıyor bazıları yol bilgisayarında uyarı yazdığını söylüyor ama ben bir faydasını göremedim daha acaba sistemin devreye girmesi için ne yapmak gerekiyor bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
aracım 2013 model astra manuel araçta yokuş kalkış desteği olduğunu belirttiler ama bayırda kaldığımda ne bir uyarı nede 3 sn süre kaldığını görmedim direk kaydırmaya başlıyor bazıları yol bilgisayarında uyarı yazdığını söylüyor ama ben bir faydasını göremedim daha acaba sistemin devreye girmesi için ne yapmak gerekiyor bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen

Manuel Astra H larda yokuş kalkış desteği yokki, siz donanım listesini okurken parantez içinde yazan Easytronik vitesle standart yazısını görmediniz her halde. Öncelikle, aracınızda HSA (Hill Start Asisst - Yokuş Kalkış Desteği) olması için ESP Plus denen donanımı almalısınız. Bu donanım 2009 yılına kadar manuel cosmo araçlarda opsiyonel olarak alınabiliyordu. Classic modellerde maalesef yok, kim size var dediyse arabayı satmak için söylemiş. :sopa:

Araç astra j ise servise gidin...

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel Astra H larda yokuş kalkış desteği yokki, siz donanım listesini okurken parantez içinde yazan Easytronik vitesle standart yazısını görmediniz her halde. Öncelikle, aracınızda HSA (Hill Start Asisst - Yokuş Kalkış Desteği) olması için ESP Plus denen donanımı almalısınız. Bu donanım 2009 yılına kadar manuel cosmo araçlarda opsiyonel olarak alınabiliyordu. Classic modellerde maalesef yok, kim size var dediyse arabayı satmak için söylemiş. :sopa:

Araç astra j ise servise gidin...

Astra J serisi yeni astarlara mı deniyor?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır mauel astralardada var aldıgımız astra j aracta vardı ayrıcada.. frene basıyosunuz ılk kalkarken ayagınızı frenden cektıgınızden 3 4 sn sonra arac gerı kaymaya baslıyor yanı gaz debrıyaj yaparken kayma olmuyor bı yokusta denedınızmı frene basın snra ayagınızı frenden cekın bakalım gerıye kayma olucak mı yanlıs hatrlamıyosam goguslukte sol tarafta bununla ılgılı bı tus var ona basın gostergede aktıf veya pasıf oldugu bellı olur

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra J -->
images

-
-
-

Astra H -->
250px-Opel_astra_H.JPG

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araba "J"

hayır mauel astralardada var aldıgımız astra j aracta vardı ayrıcada.. frene basıyosunuz ılk kalkarken ayagınızı frenden cektıgınızden 3 4 sn sonra arac gerı kaymaya baslıyor yanı gaz debrıyaj yaparken kayma olmuyor bı yokusta denedınızmı frene basın snra ayagınızı frenden cekın bakalım gerıye kayma olucak mı yanlıs hatrlamıyosam goguslukte sol tarafta bununla ılgılı bı tus var ona basın gostergede aktıf veya pasıf oldugu bellı olur

Benim araba da yok. Astra J edition 1.6

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Astra edition da çelik/alüminyum jant bile yok, 17” yapısal jant var. Jant kapaklı bir araba da gidip yokuş kalkış desteği beklemek hayalcilikten öte, bilgisizlik. Aracınız en baz donanımdır.

Aracınızda olmayan donanımlar:
Enjoy: Edition modeline ek standart olarak sunulan özellikler arasında şunlar bulunuyor:
17” hafif alaşım titanyum görünümlü alüminyum jantlar
Arka okuma lambaları
Deri direksiyon simidi
Elektronik Park Freni
Işığa duyarlı kararan iç dikiz aynası
Işıklı makyaj aynaları
Kırmızı iç mekan aydınlatması
Koyulaştırılmış arka camlar
Otomatik Yanan Farlar (tünel algılama özelliği)
Ön sis farları
Spor egzos borusu*
Watt bağlantılı arka süspansiyon**
Yağmur Sensörü
Yokuşta Kalkış Desteği (HSA)

Sport:Enjoy modeline ek standart olarak sunulan özellikler arasında şunlar bulunuyor:
17" hafif alaşım alüminyum jantlar
CD 400 - Radyo / CD / MP3 / WMA çalar - Grafik Bilgi Ekranı - 6 hoparlör
Elektronik iklim kontrollü klima (çift bölgeli)
Flex Floor (Esnek Bagaj Bölmesi)
Kırmızı ışık aydınlatmalı yarı saydam kumanda düğmeleri
Koyulaştırılmış ön ve arka farlar
Köpekbalığı yüzgeci anten
LED Gündüz Farları
Park sensörü (arka)
Spor deri direksiyon simidi (düz tabanlı)
Spor koltuk döşemesi
USB Bağlantısı ile ipod kontrol edebilme / USB bellekten MP3 çalabilme

Cosmo:Sport modeline ek standart olarak sunulan özellikler arasında şunlar bulunuyor:
9 Farklı Otomatik Aydınlatma Modu
Alarm
Bluetooth cep telefonu bağlantısı
Deri – Kumaş kombine koltuklar
Elektrikli, katlanır ve ısıtmalı yan aynalar
Far Yıkama Sistemi
Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL+)
Kırmızı kapı içi aydınlatmalar
Krom kapı eşikleri
Krom kaplı kapı kolları
Otomatik Far Yükseklik Ayarı
Park Sensörü (ön ve arka)
Uzun Far Asistanı

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Araba. Edition mis ne hsa si olacak , teyp olduguna dua etmek lazım , onda da kesin USB yoktur :)

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra edition da çelik/alüminyum jant bile yok, 17” yapısal jant var. Jant kapaklı bir araba da gidip yokuş kalkış desteği beklemek hayalcilikten öte, bilgisizlik. Aracınız en baz donanımdır.

Sen ne ayaksın yaw, kimin ne beklentisi olacak anlamadım. Ben aldığım arabayı bilmiyor muyum?
Birkaç mesaj öncesine bakarsan " arabam edition ve yokuş kalkış desteği var" demiş arkadaşın birisi.
Benim arabamda edition ama alaşımlı 17 inch jant var mesela.
Bazen ne komuşacağımızı değil ne konuşmayacağımızı bilmek gerekiyor.