Yokuş Kalkış Desteğini kapatma hk.

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Aracımda bulunan Yokuş Kalkış desteği sistemi gerçekten inanılmaz işe yarıyor öncelikle bunu belirtmem lazım. 1.3 motorun zorlanarak kalktığı veya kalkacağı noktalarda gerçekten sürücüyü büyük bir dertten kurtarıyor. Ancak geçen gün başımdan geçen olayda gerçekten zor anlar yaşadım paylaşmak isterim.

Malum İstanbul trafiği sürekli dur kalk. ֖nümdeki araç gayet normal bir şekilde durup önündeki trafiğin ilerlemesini bekliyorken birden geriye doğru arabasını kaydırmaya başladı. Aracın geldiğini görünce debriyaja bastım ancak yokuş kalkış destek sistemi devreye girdi ve aracı bırakmadı. Vitesi boşa attım vs vs ne yaptıysam olmadı. Sonunda sellektör yapa yapa önümdeki aracı uyandırabildim.  Bulunduğum nokta hafif eğimli olduğu için belki sistem devreye girdi ancak bu sistemi istenildiği zamanlarda devre dışı bırakmak gerekir bence. Bazen 2 saniye de çok uzun bir süre :) Bu özelliği istenildiği zamanlarda kapatabileceğimiz bir tuş/düğme veya herhangi bir yol var mıdır?

Saygılarımla.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: Yokuş Kalkış Desteğini kapatma hk.

Bildigim kadariyla kapatilmiyor...
Soguk kanli olup, o an sakin olup, aklimiza gelebilirse;
Gaza hafif yuklenip, araci geriiye kaydirmaktan baska care yok

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sistem kapatılamıyor.
öyle durumlarda geri vitese takıp kalkış yapar gibi yapabilirsiniz. bu durumda yokuş kalkış devreden çıkacaktır.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geriye takmak en mantıklısı

onur1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben şunun farkına vardım.yokuş yukarı durup freni bırakırsam araç kayıyor.tekrar 1 yada 2. defa fren yapınca o zaman kilitliyor.kaymasını istemediğimde 2. defa basıyorum mesela.

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende aracımı garajıma park etmek için geri geri yokuş aşağıya sokuyorum daha boşta iken frene sert bastığınızda araç sabitlendiğinde sistem devreye giriyor çok hafif bir hareket olduğunda sistemi devreye sokmadan sokabiliyorsunuz fakat buda çok zor oluyor geri vitese takmadan maalesef devre dışı kalmıyor ki mantıklısı bu

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

danger link' Alıntı:
bende aracımı garajıma park etmek için geri geri yokuş aşağıya sokuyorum daha boşta iken frene sert bastığınızda araç sabitlendiğinde sistem devreye giriyor çok hafif bir hareket olduğunda sistemi devreye sokmadan sokabiliyorsunuz fakat buda çok zor oluyor geri vitese takmadan maalesef devre dışı kalmıyor ki mantıklısı bu

En mantıklısı geri vitese takmak doğru diyorsunuz. Ama keşke istenildiğinde kapatmak için bir tuşu falan olsa bunun. Birçok arabada var bu tuş mesela. Sağlık olsun.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

legendsforever link' Alıntı:
En mantıklısı geri vitese takmak doğru diyorsunuz. Ama keşke istenildiğinde kapatmak için bir tuşu falan olsa bunun. Birçok arabada var bu tuş mesela. Sağlık olsun.
Evet var. Benim 2006 passat da vardı örneğin.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de kapatılamıyor diye biliyorum