..su eksiltmiyo,su içiyo resmen..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda bundan önce defalarca su kaçagı olmustu bakıp görüyorduk kacagı ama bu sefer bulamuyoruz

450km de bir sensörün uyarı vermesini saglayacak kadar su eksiltiyor aracı lifte aldırıp 40dakika basında bekledim bir damla bile gelmedi içeri paspasları kontrol ediyorum bişey yok.

motor daha önce açıldı contalar değişti.

suyun motora girdigini nasıl hissederiz? performansta belli edermi kendini 200 le çıktıgım yokusta 180-190 ı geçmiyor yakıt tüketimi biraz fazla gösteriyor

eskiden arıza lambası 40 yılda bir yanardı şimdi aracı sıkıstıp bırakınca 20 sn yanıp sönüyor

egsoz su atıyor bazı ustalar iyi bişey diyor ama benim radyatörün suyu değildir insallah:(

aracinin contasindan kaciriyor ise ..egsozdan belli eder. isininca hala cok duman atar.kokudan belli eder antifriz kokusu olur...motor yag kapagini acinca motor kapaginda beyazliktan belli eder, yedek su takviye bidonundan egsoz kokusu gelir, motor yaginin cubugunu cektiginizde kakao rengi beyazlik olusur..yag seviyesi yükselir...bunlar yoksa suyu baska yerden kaciriyordur..hortum veya baglantilardan petekden...vs

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden yağ su karısıyordu su kabını açınca yağ yada köpüge benzer puding kıvamında madde oluyordu şimdi onlar yok.

servis genleşme kabının sensörlü kapagındandır diyor ama kabı fulleyip aracı sıkıstırdım kapatan en ufak kaçak olmadı

insallah motora kaçmıyordur su ve nereden kaçtıgını en yakın zmanda bulabilirm:(

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden yağ su karısıyordu su kabını açınca yağ yada köpüge benzer puding kıvamında madde oluyordu şimdi onlar yok.

servis genleşme kabının sensörlü kapagındandır diyor ama kabı fulleyip aracı sıkıstırdım kapatan en ufak kaçak olmadı

insallah motora kaçmıyordur su ve nereden kaçtıgını en yakın zmanda bulabilirm:(
tüp bağlantılarını kontrol et bence buğra.. en yaygın sorun tüpü takmak için boruyu kestikleri yere taktıkları Tde oluyor...eğer o t plastik ise onu metal olanıylada değiştirebilirsin...

NoMoreSorrow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşın golfünde benzer bi sorundan bugün gitti ustaya.devirdaim su pompası mı ne sorunlu imiş.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trigeri değiştimi arabanın ?? Degişmediyse Genelde DEğiştirirken devri daimi kontrol ediyolar değiştirirken ordan yapma olasılıgıda yüksek.kapagın altında oldugu içinde kaçakları görme ihtimalinde çok zor.

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bugün radyatörün sağ tarafındaki plastik kısımdan kaçırdığını (DELİNMİŞ) gördüm. tamiri varmıdır bu parçanın?

abdullah07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende su eksiltme sorunu vardı, t boruların her ikisini metali ile değiştirdim yine devam etti tekrar servise götürdüm hortum çatlamış oradan sızdırıyodu hortum değişti sorun kalmadı