ANLAMSIZ SU EKSİLTME SORUNU ÇÖZEMİYORUM

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese S.aleyküm, bundan yaklaşık 2 ay önce Opel astra j 2011 hb araba aldım araç 150 bin km de degişeni kazası olmayan temiz bi araçtı, expertiz de detaylı soktuk bir şey çıkmadı sadece motorda yag kaçagı oldugu söylendi, takılmadık yaptırırız diye olanlar bundan sonra oldu...

Aracı aldık eve geldim, 2 gün sonra çalıştırdım, sogutma suyu az, su koy uyarısı verdi, gittim temiz su aldım hemen ekledim, baya bi azalmıştı suyu denemek için maks çizgisine kadar doldurdum, ama nafile 2 3 gün sonra yine uyarı yine uyarı, 15 20 gün böyle idare ettim çok sık kullanmadıgım için arabayı, daha sonra aracın triger kayışını degişmek ve yag kaçagına baktırmak için Özel servise gittim, (triger kendi içimi rahatlatmak içindi) ustaya su kaçagı oldugunu söyledim, baktılar ettiler, su pompasında sorun olmadıgını söylediler, yag kaçagı sorununu hallettiler yag contası erimiş resmen yenilediler 500 600 lira masraf çıkarttı, her neyse arabayı aldım o gün geldim eve, 1 2 gün sonrausta suyu maks. Seviyesinin biraz üstünde koymuştu, o fazlalık kısmı atmış maks çizgisine düştü durdu orda su, yaklaşık 1,5 hafta hiç su kaybı yapmadı araba, normalde 2 günde sıfırlayan araba eksiltmeyi kesti, çok şükür oldu derken, lpg taktırmak için İstanbula büyük bi şirkete gittim, Lovato marka lpg takıldı, takılmaya başlandıgı sırada, usta yanına çagırdı yanlış hatırlamıyosam hava kablosunda mı biyerde su kaçagı oldugunu gösterdi ama damla damla yogun bi şekilde su kaçırıyodu yani daha önce öyle su kaçırsa mutlaka ben de servisteki ustamda farkederdik, neyse dedim tamam kabloyu degiştiririz, lpg takıldı ben yine su ekleyerek o gece döndüm adapazarına, ertesi gün ustama götürdüm 100 tl ye o kabloyu degiştirdi, dedim bu sefer bitti heralde sorun dememe kalmadan, ertesi gün biraz suyun azaldıgını gördüm, bi sonraki gün yine derken şuan eksiltiyo çok hızlı bi şekilde, işin garip tarafı araç sogukken yani geceden sabaha nerdeyse yarım parmak su eksiltiyo depodan, motorun altına bakıyorum yerlere su izi yok, belki sıcaktan buharlaşıyodur bilemiyorum.
Haftalardır girmedigim site bakmadıgım çözüm önerisi kalmadı, Conta yakmıştır diyenler olabilir, aracın harareti normal araç süresinde 90 dereceye geliyo duruyo hararette bi problem yok, hiç arttıgını görmedim, egzos dan beyaz duman hiç atmadı daha görmedim, su kabının içinde çok çok az yag karışmış ama usta onun yag sogutucusundan oldugunu düzelttigini önemli olmadıgını söylemişti, daha önce böyle sorun yaşayan oldu mu bilmiyorum ama Allah kimsenin başına vermesin, deneme yanılma yöntemiyle bir dünya masraf yapıcam gibi gözüküyo, varsa bu konu hakkında bilgisi tecrübesi olan lütfen yardım etsin, acemiyimdir bu işlerde gözüme uyku girmez oldu. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracin motorunun fotograflarini atabilirmisin net sekilde motoru gozunle 2 ye bol sag ve sol olmak uzere birde sesinin videosunu at sol tarafta devirdaim var oraninda bi fotosunu atarsan sevinirim

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Motorun sesini sol taraftan video al

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun sesini sol taraftan video al

20190729_152516.jpg
20190729_152502.jpg
20190729_152508.jpg

Videoyu ekliyorum hemen dosya boyutu büyük diye biraz sorun oldu kısaltıcam

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Motor suyuna yag karismasi devam ediyormu su kabin motor suyuma yag karistigini gosteriyor suan su kabinin kapagini acip icinin fotografini cekebilirmisin suyu gorecek sekilde

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Birde motor yag cubugunun fotografini cekermisin silmeden uc kismini

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Videoyu 3mb a kadar düşürdüm ama boyut çok fazla diyo anlayamadım

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20190729_125136.jpg

20190729_125132.jpg

İçindeki yag seviyesi hep bu kadardı usta baktı yag sogutucundan geliyo düzelttim dedi yag kaçagını tamir ettigi sıra, düzelttim dediginde de böyleydi yani içi degişmedi

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çekicem yag çubugunu da 4 dişdi en son lpg yi taktırırken ordaki usta baktı yagında sorun yok dedi, zaten 1 ay önce yaptırdım bakımlarını baştan aşşağı

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Videoyu malesef yükleyemiyorun site izin vermiyo varsa başka bi yolu o şekilde yükleyeyim?