ANLAMSIZ SU EKSİLTME SORUNU ÇÖZEMİYORUM

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yağ soğutucuyla ilgili konu açmıştım sistemin tamamıyle temizlenmesi gerekiyor yeni antifiriz koyulması da gerekiyor. Tavsiyem kesinlikle su kabını da değiştir istediği kadar temizlesin o kap eskisi gibi olmuyor.

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunla bi alakası var mıdır bilmiyorum ama, yag contasını degiştirdigim günden sonra, çok agır bi saganak yagışa yakalandım 1 metre önüm zor gözüküyodu yagmurdan, o günden sonra arabayı çalıştırdıktan sonra ön gögüsden gevşeme kasılma sesi gibi sesler geliyo bi 10 saniye gırcc sesi gibi, araba sıcakken yapmıyo genelde sogukken yapıyo, kontagı kapattıktan 10 15 dk sonra yaptıgınıda duydum aynı sesi, eniştemde de astra j var aynı ses ondan ds geliyomuş yıllardır, su sistemiyle alakası yoktur muhtemelen ama söyliyim dedim

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ soğutucuyla ilgili konu açmıştım sistemin tamamıyle temizlenmesi gerekiyor yeni antifiriz koyulması da gerekiyor. Tavsiyem kesinlikle su kabını da değiştir istediği kadar temizlesin o kap eskisi gibi olmuyor.
Usta antifrizi 10 15 gün sonra gel koyarız demişti koymadı, gidince koydurucam onuda, sistemi temizlettirmenin maliyeti hakkında bi bilginiz var mı acaba?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
radyatorcuye gitmen lazim o sana bi fiyat verir temizlik icin. temizleyici malzeme koyuyo su kabinida degistirirsen sensorluler 200 kusur civariydi sanirsam

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortalama bi 60 65 km yol yaptım, hararet 90 ı hiç geçmedi, su da eksilme hiç yok şuan geceden sabaha yine eksilicek muhtemelen ilginç çalışırken eksiltmiyo, hep böyle bu

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Durdugu yerde eksiltiyorsa ya radyatorde catlak vardir yada su kabinda. Oncelikle bi radyatorciye gidip radyatorunu ve su kabini bi kontrol ettir malum havalar sicak sabaha kadar damlasa bile kuruyordur

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
https://www.opelforum.net/threads/yag-sogutucu-arizasi.2147/ konusunu buraya açmıştım burda ustalar 400 lira fiyat biçtiler işçilik ve temizlemesine. Zafer hocamın dediği gibi bir de radyatörcülerden fiyat alın. Bu arada yıllardır bu şekilde kullanan çok insan var bunda daha başlangıç düzeyinde insanlar çamur kıvamına gelinceye kadar zorluyor.

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın dönemedim, bi gelişme var yarın detaylıca söylicem inşallah

Burakyrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.aleyküm, aracı 3 gündür kullanıyorum yine eksiltiyodu su, bugün ustaya götürdüm, durumu anlattım, kaldırdılar baktılar, her yerine kaçak işareti yok, hava bastılar ondan da bişey çıkmadı, radyatör e baktılar o da temiz, devirdaim de normalmiş, anlayacagınız sorunu çözemedik, su kabındaki yag içinde bi süre daha gelir o yag arada kalanlardan dolayı sonra tekrar temizlicez zaten gidicek o yag sogutuyucu hallettik geçen geldiginde dedi, şimdi tekrar götürücem 4 5 gün sonra sabahtan akşama beklicekler bi nerden kaçırıcak diye, conta yakma veya devirdaim degişme gibi bi durum yokmuş çok şükür, inşallah ufak bi sorundur halledip rahatlarız, gelişmeyi tekrar yazıcam buraya, başkasının başına gelir ona faydası olur belki, tekrar teşekkürler herkese.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
lpgni hortumlarina t taktilarsa ordanda kacirabilir ona dikkat edin