..su eksiltmiyo,su içiyo resmen..

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrı geçmiş olsun...Paspaslara su sızdırıyormu araba...Veya park halindeyken kaçak olup olmadığını ögreneblirmisin?Bendede aynı sıkıntı vardı..Kalorifer peteği değişti sıkıntı yok şimdii Motorla ilgili bariz bir sıkıntın yoksa motor değildir..Bu kadar eksltiyorsa motor illaki kendini hissettirir...
saol mutlu abi..geçen seni aradığımda o iş için gitmiiştim..hawa şartları bi izin vermioki altta su birikip birikmediğini anlayayım...ama motordaa bi sıkıntı sezemedim,sadece kaloriferde sıkıntı oldu....

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su borularını takip edin ve arabanın göğsünden kalorifer sistemine giren 2 adet kalorifer hortumunu görün. Oradaki boruları elinizle test edin ıslaklık varmı diye. Genellikle oradan kaçırdığına şayit oldum. Geçmiş olsun

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin kolayı var aracınızı park edin sonra su ekleyin 2-3 saat sonra aracı oldupu yerden kaldırın yerde su izi varsa hortumlarda veya radyatörde vs. kaçak vardır eğer yoksa aracı kullanın tekrar bakın eksiltme ozaman oluyosa muhtemeden conta yakmıştır oda motorun yarı rektefiyesini gerektirir en az 2 bin lira masraf demek
komple motor yapsa anca 2000 liraya cıkar conta yanıksa sayet silindir kapakta yamulma falan olmamıssa fazla masraf acmaz,ben de gecenlerde conta degısımı,kapak taslama vs herşey dahil 400 lira verdim ama buradaki sorun conta yanığına benzemiyor bence ya blok tıpalarından biri çürümüş oradan sızdırıyor ya da radyatör ve ya kalorifer peteğinden sızıdıryor,ya da hortumlardan ya da genleşme kabındaki olası bir çatlaktan biraz daha zorlasam bakılacak listesi kabarıklasacak ama ilk etapta bunları iyi gözlemlemek lazım öyle hemen rektefiye derdine düşme bence...

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol mutlu abi..geçen seni aradığımda o iş için gitmiiştim..hawa şartları bi izin vermioki altta su birikip birikmediğini anlayayım...ama motordaa bi sıkıntı sezemedim,sadece kaloriferde sıkıntı oldu....

Çağrı sen dediğim elektrikçiye gittinmi..Olmazsa yarın gel beraber gidelim, bakalım soruşturalım...Erken gel ama 14:00 e kadar engeç 15:00 kadar vaktim var işe gidicem çünkü...Zaten kaloriferse bir gün sabahtan bırakman lazım işi uzun sürüyor çünkü...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrikçi Çözemesse işini Büyük İhtimal Enjektörlerin içine Girdigi Gömlekler Çürümüş Olabilir.orda Silindire Su İndiriyor olabilir.1.7lerde Kronik Gibi Birşey bu arızada.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrikçi Çözemesse işini Büyük İhtimal Enjektörlerin içine Girdigi Gömlekler Çürümüş Olabilir.orda Silindire Su İndiriyor olabilir.1.7lerde Kronik Gibi Birşey bu arızada.
silindire dolayısı ile yağa o kadar su verse dumandan ortalık gözükmez,arac da yürümez zaten,bence o secenek olası değil azar azar atmıyormus, bırden su eksılıyormus arkadasın dedıgıne göre

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Ben aracı aldığımda suyu boşalttırmıştım araçta antifriz yoktu ne zaman antifreeze koydum devirdaym'dan su kaçırmaya başladı yani kireçlenmiş yerleri antifiriz açtı ve su kaçırmaya başladı.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda bundan önce defalarca su kaçagı olmustu bakıp görüyorduk kacagı ama bu sefer bulamuyoruz

450km de bir sensörün uyarı vermesini saglayacak kadar su eksiltiyor aracı lifte aldırıp 40dakika basında bekledim bir damla bile gelmedi içeri paspasları kontrol ediyorum bişey yok.

motor daha önce açıldı contalar değişti.

suyun motora girdigini nasıl hissederiz? performansta belli edermi kendini 200 le çıktıgım yokusta 180-190 ı geçmiyor yakıt tüketimi biraz fazla gösteriyor

eskiden arıza lambası 40 yılda bir yanardı şimdi aracı sıkıstıp bırakınca 20 sn yanıp sönüyor

egsoz su atıyor bazı ustalar iyi bişey diyor ama benim radyatörün suyu değildir insallah:(