Mazda 3 1.6

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5664 muayne olayı tam bir fiyasko zaten.
şimdi galericilerde aptal değiller bazıları arada bir çıkıyor onlarda biraz acemiliğinden.
şimdi bu mazda için ele alırsak.
araba 160 binde varsayıyor kendisi ama arabanın muayne tarihi 150 bin civarında olması kuvvetle muhtemel. ama muayne tarihi 1.5 seneye yakındır.
sonra araba hadi 160 binde olduğunu var sayarak 8 yaşında birde 9 yaşına girecek ortalama 20 25 bin km yaparsa külliyen km oynamış derim ben.
km için tek yapılacak şey arabanın kondisyonuna bakmak . debriyaj fren lastikleride yalan artık. adam direksiyonu yeniletiyo vites topuzunu yeniletiyo 2 tanede plastik pedal lastiği birde kuaför al sana araba cıncık. maliyeti 500 tl bunların. ;)
Doğru diyorsunuz valla servis bakımlı bi araba bulsak en temizi sanırım

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Neden bilmiyorum ama çok yorgun gözüktü gözüme. Ayrıca neden doluda sağ arka kapıda boyansın ki? Tavan kaput bagaj kapağı ve arka iki çamurluğu anladım ama tek kapıyı anlamadım.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazalı olabilir belki km si orjinalse iyi gibi sanki [MENTION=34830]mehmetcan[/MENTION]

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar bizim vectrayi satıp araba almayı düşünüyoruz ara ara konu açıyorum mazda 3 kullanan bilen var mı 2004-2007 model gibi bi şey düşünüyoruz kasımdan sonra inşallah değerli yorumlarınızı bekliyorum.

çok tutulan opellerin bile sanayide en ufak parçası bulunmuyor karaborsaya düşmüş durumda. en fazla 50 lira olması gereken plastik parçalara 500 lira çekiyorlar vede ellerinde yok tabikide. 1 ayda getirme garantisi veriyorlar.

işte buna göre mazda almak intahar etmek gibi birşey olur.
ailecek bineceğinizi düşünüyorum.

işte bunun için alınabilecek arabalar
Opel - ford - renault - toyata

kardeşim, renault megane oturaklı araba 2006 - 2008 'ini falan 25'e sanırım alırsınız rahatlıkla.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok tutulan opellerin bile sanayide en ufak parçası bulunmuyor karaborsaya düşmüş durumda. en fazla 50 lira olması gereken plastik parçalara 500 lira çekiyorlar vede ellerinde yok tabikide. 1 ayda getirme garantisi veriyorlar.

işte buna göre mazda almak intahar etmek gibi birşey olur.
ailecek bineceğinizi düşünüyorum.

işte bunun için alınabilecek arabalar
Opel - ford - renault - toyata

kardeşim, renault megane oturaklı araba 2006 - 2008 'ini falan 25'e sanırım alırsınız rahatlıkla.
Evet aile arabası düşünüyoruz ve de uzun yıllar binmeyi düşünüyoruz az ariza veren az yakan sorunsuz araba bakıyoruz meganlar dizel olanları diyorsunuz sanırım sorun çıkartır mi dizeller

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Mazda yorgun geldi bu sadece benim görüşüm. İm orjinalliği araştırmadan zor anlaşılır. Megane 2 kasalar güzel fakat enjektörden sorun çıkartıyor diye duymuştum amcamda vardı tek tek hepsini değiştirmek zorunda kaldı. Birde zamanında genelde fluence den önce ren acar aracı olarak çok kullanıldılar ama temiz ve aileden alınan sorunsuzları bulunursa üzmez diye düşünüyorum.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aile arabası düşünüyoruz ve de uzun yıllar binmeyi düşünüyoruz az ariza veren az yakan sorunsuz araba bakıyoruz meganlar dizel olanları diyorsunuz sanırım sorun çıkartır mi dizeller

benzin lpglilerden bahsettim. dizelde sorunsuzsa alınabilir. araçlardan fazla anlamıyorum ama tutulan araçlar ortada. tutulan araçların parçaları bile bulunmuyorsa mazda gibi araçların parçaları hiç bulunmaz gibime geliyor. şu meşhur mazda 323 den alacaktım 5-6 bin tl falandı..... aslında almayacaktım ama sadece düşünüyordum, otomotik açılır kapanır farları çok güzel duruyor. internette araştırma yaparken 5 bin tl lik mazda 323 ün otomotik farları 2.500 tl ye geliyormuş. bozuldumu iş bitermiş.....

işte araba alacaksanız bunları düşünerek karar verin.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin lpglilerden bahsettim. dizelde sorunsuzsa alınabilir. araçlardan fazla anlamıyorum ama tutulan araçlar ortada. tutulan araçların parçaları bile bulunmuyorsa mazda gibi araçların parçaları hiç bulunmaz gibime geliyor. şu meşhur mazda 323 den alacaktım 5-6 bin tl falandı..... aslında almayacaktım ama sadece düşünüyordum, otomotik açılır kapanır farları çok güzel duruyor. internette araştırma yaparken 5 bin tl lik mazda 323 ün otomotik farları 2.500 tl ye geliyormuş. bozuldumu iş bitermiş.....

işte araba alacaksanız bunları düşünerek karar verin.
Hakli olabilirsiniz ama alacağımız araç 2009 ve uzeri olacak çoğu servis bakımlı ve benzinde çok az yakan araçlar mitsubishi lancer da çok hoş

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazda konusunda ne yaptınız bilmiyorum ama 2006 model Sport Dynamic kullandım.
Düzgün temiz bi araç bulursanız evladiyelik bi araçtır. Yedek parçasının %80'i Focuslarla aynıdır. Yol tutuş mukemmel, 100km hızlanma sonrası gayet güzeldir. Tek kötü tarafı her japon gibi içeri fazla ses alır ve ustasını bulamazsanız dilinden kimse anlamaz.