Rölantide titreme ve arıza ışığı yanması

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar aracımda 2 3 ayda bir çıkan sorunlardan biraz bunalmış haldeyim. Yeni sorunum rölantide devrin dalgalanması bazen stop etmesi ve genel çekişte çok minimal bir düşüklük. En son yağ bakımı zamanı alt takımdan ses geliyordu ustam denemek için yola çıktı kullanırken de bazen üst devirlerde devrin takılı kalıp hemen düşmediğini fark etti bunu da adaptasyonla çözeriz dedi. Adaptasyon yaptı sözde ama bu dalgalanma sorunu ortaya çıktı görünce de boğaz kelebeği değişmesi gerekiyor dedi kestirip attı ben kalsın dedim çıktım. Öncesinde hiç sorun olmayan araç bu işlem sonrasında saçmalamaya başladı. Ertesi gün arıza lambası da yanınca başka servise gittim arıza kodunun map sensöründen olduğunu söyledi sildi ve tekrar adaptasyon yaptı. O anlık düzelmiş gibi duruyordu ama sanayiden çıkınca geri başladı. Ertesi gün tekrar gittim 2 farklı map sensörü denendi değişen bir durum olmadı. Yağ çubuğunu çekince çalışması düzeliyor aracın geri takınca toparlayamıyor stop ediyor. Biraz uzun oldu kusura bakmayın görüşlerinizi bekliyorum.
c02d2792b2ab4330d93d53c3c33c94d1.jpg

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
arac nedir simdi belirli deviri gecmez eksantrik sensörüdür ve surekli silkeleme yaparsa corsalarda map veyahut mafdan yapar yavaş gaz verirken sıkıntı çıkarmaz gaza basıp bir kaç defa bırakın devir 800 altına incekmi ve basarken devir anlık takılı kalıyor sa yada arada kendi kendine gaz veriyor sa krank devir sensöründen yapar
ilk etapta boğaz kelebeğini temizletin ve lpg yi vanadan kapatın sonrasında map ve mafıda yağsız kontak spreyi ile temizleyin tepki vermesi lazım aracın kolay kolay gaz kelebeği adaptasyonu yapılmaz şimdi yağ çubuğunu çekince aracın aptallaşması lazım tekrar takınca stop edicek gibi olur hatta edebilir sonrasında yağ çubuğunu çekince düzeliyor ise bu arızaların tüm sebebi kulbutor kapağı arızası olabilir içeri fazla hava giriyordur araç boğaz kelebeğini kapatsada enjektör leri ayarlayamıyor ve stop etirir boğar çekmez rölanti dalgalanır

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç corsa d 1.4 sorun sadece rölantide bir kere harekete geçince hiçbir sorun yok. Yaptıkları adaptasyon kelebek adaptasyonu olmayabilir bilgisayarı bağladıklarında takip ettim rölanti öğrenmesi diye bir bölümden ayarı yaptılar. Dediğim gibi çekişte minimal bir düşüklük var gibi ama belki de ben arabada bir sorun var diye öyle hissediyorumdur psikolojik de olabilir :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bunlar varsayım üstadım ilk etapta siz boğaz temizliği ve bir de lpg yi vanadan kapayıp biraz sürün benzin haritası filan düzelsin sorununuz büyük ihtimal düzelebilir ama dediğim gibi eğer kulbutor kapagi arizasi var ise takip edin yağ eksiltme varmı

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim benzin de hazır ucuzlamışken bi deneyeyim duruma göre tekrar yazarım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen üstadım ucuzken biraz bir kullanın 70 80 km minimum

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vana nerededir acaba simit tüplerde

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
direk tüpün üzerinde link atayım

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Cubugu cekince vakum ice dogrumu disa dogrumu yani cubugu vakumluyormu yoksa cubugu itiyormu?

• Beğen
Tepkiler: Kaan.