2017 Astra K 1.6 cdti dynamic otomatik hakkında yorumlarınız nelerdir?

Halil Barış

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2016 1,6 Dizel Hb K Kasa Excellens modeli var. Bu ne devir, resmen uçak kalkışı gibi ivmeleniyor. (Önceki arabam 2013 Honda Civic Elegance 125 Hp) 320 Tork var. Yol tutuşu gerçekten iyi. Tabi bu durum kaliteli bir lastikle de alakalı. Tanesi 200TL ye alınan dandik marka V desen bir lastikle Hummer bile olsa yolda tutunamaz. Araçta oyuncaklar o kadar fazla ki saymakla bitmez. Bazı zamanlar arabayı stop düğmesine basıp park ettiğimde "Vitesi park konumuna getir" yazısı çıkıyor. Yeninden çalıştırıp vitesi D ye ve P ye tekrar geçiriyordum. Burada başka bir arkadaş vitesteki mandalla oynuyorum düzeliyor demişti. Bende öyle yaptım gerçekten de tekrar çalıştırmama gerek kalmadan araç kapattı. Muhtemelen temas ile ilgili bir sıkıntı var diye düşünüyorum. Kesinlikle aldığıma çok memnunum. Her türlü ihtiyacıma cevap veriyor. Bu fiyata da bu kadar oyuncak sahibi araç çok tatmin edici.

chemeng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

Belirlediğim kriterler ve yaptığım araştırmalar sonucunda Astra almaya karar verdim. Forumda okuduklarım oldukça yardımcı oldu, teşekkür ederim. Gerçekten çok seviyeli bir bilgi alışverişi dönüyor.

2016 veya 2017 model HB 1.6 cdti otomatik almayı düşünüyorum. Donanım olarak da niyetim excellence ama dynamic de olabilir.

Araç bakarken nelere dikkat etmeliyim? Önerileriniz ne olur? Kaporta ve motor için ekspertize götüreceğim tabi ama donanımda test etmem gereken şeyler, önemli noktalar var mıdır?

Bir de bahsettiğim araçların ederi ne olmalı sizce? Kaç TL'nin üzeri verilmez mesela?

Teşekkürler şimdiden.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ahmet bey ( @chemeng ) aramıza hoşgeldiniz, K serisi kasalar piyasada oldukça yeni oldukları için bilinen kronik problemleri bulunmuyor diye biliyorum. Cosmo donanımların K kasada karşılıkları Excellence olarak geçiyor. Kısacası full donanım diyebiliriz. Bence iyi bir karar vermişsiniz. Donanımda çalışmayan bir aksam olursa araç uyarı verecektir. Bunun dışında exper veya yetkili servise detaylı olarak inceleme yaptırabilirsiniz. Fiyat konusundaysa malum piyasa şu an allak pullak ancak bildiğim kadarıyla 100-120 bin bandında geziyordu fiyatlar excellence donanımlar için.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz..Aracın içine ve dışını gözle kontrol ettikten sonra,aracı çalıştırın..Çalışmasında extradan bir sesli çalışma veya anormallik varmı?Motor sıcakken gaz verin 3000 devir ve üstü..Turbo ötmesi vs varmı?Aracı hareket ettirin,altında yağ kaçağı vs varmı kontrol edin..Bir müddet aracı kullanın..Kasislerden geçin,sert fren yapın,lasitkleri kontrol edin..Çatlak patlak vs varmı... Sonra expertize sokun..Yani şuan aklıma gelenler bunlar...Hayırlısı olsun şimdiden...

• Beğen
Tepkiler: Murat

Halil Barış

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoş geldiniz. Güç, performans donanım olarak kesinlikle hoşunuza gidecektir. Stabilize yollarda ön panodan trim sesi geliyor, asfaltta sıkıntı yok. (her araçta olmayabilir)
Fiyat ise aracın temizliği ile alakalı. 2016 K kasa HB Otomatik vites, Diesel düşük kilometrede, hasarsız olursa (Excellence model) 110-118 arası bir fiyatla gidiyor. ( sunroof da fiyatı etkiler.)

chemeng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşbuldum, teşekkürler.

Hasip Bey, Cemil Bey, Halil Bey, zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkürler.

Cemil Bey, daha önce hiç turbolu araç kullanmadım. Turbo ötmesi varsa rahatlıkla fark edebilir miyim?

Excellence donanıma ek olarak farklı paketler (kış paketleri, navigasyon, agr koltuk vs) almış kişiler de olabiliyor. İlave donanım olarak "şu çok güzel oluyor" veya "şuna hiç gerek yok, göz boyama" diyebileceğiniz bir şey var mı?

m.tatlicilar45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam merhabalar aramıza hoşgeldiniz hayırlısı olsun inşallah. Bende Mart ayında 2017 model astra cdti otomatik araç aldım. 1 Haziran da eşim kaza geçirdi. Pert olayları falan derken aracımız şu an yapılıyor. Önümüzdeki hafta alıcam inşallah. Öncelikle hocam 136 beygiri ciddi biçimde hissediyorsunuz buna emin olabilirsiniz. Yakıt olarak da çok iyi. Konfor multimedia güzel. Kötü tarafları da var tabi. Bir kere trim sesleri sizi gıcık ediyor. Bir de ben yol sesini çok duyuyorum belkide lastiklerden. Ama ben fazlasıyla mutluyum aracımla her ne kadar 2 aydır ayrı kalsamda. [emoji3]

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil Barış

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşbuldum, teşekkürler.

Hasip Bey, Cemil Bey, Halil Bey, zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkürler.

Cemil Bey, daha önce hiç turbolu araç kullanmadım. Turbo ötmesi varsa rahatlıkla fark edebilir miyim?

Excellence donanıma ek olarak farklı paketler (kış paketleri, navigasyon, agr koltuk vs) almış kişiler de olabiliyor. İlave donanım olarak "şu çok güzel oluyor" veya "şuna hiç gerek yok, göz boyama" diyebileceğiniz bir şey var mı?

Ahmet kardeşim, ben kendi tecrübelerim doğrultusunda cevap vermem gerekirse;

Isıtmalı koltuk iki aracımda da vardı. Gerçekten kış günlerinde çok faydası oluyor. Buz gibi arabaya bindiğinizde 30 sonra sırtınız, poponuz sımsıcacık oluyor. Navigasyona gerek yok. K kasalarda İntelligent sistemi var. Android veya Apple telefonlar ile kolaylıkla bağlantı kurduğu için telefondaki navigasyon direkt araç ekranında. Sesli olarak komut verebiliyor istediğiniz lokasyon aramasını yapıtrabiliyorsunuz, Whatsapp mesajlarını sesli okuyor. vs.vs. Agr koltuğu tecrübe etmedim. Excellence modellerinde park asistanı var. İnan merak için bir kaç defa denedim. İşe yarıyor fakat pratikte kullanmıyorum. Aynı 3D TV ler gibi bir heyecanla alıyorsun sonra üç beş film seyrettikten sonra veya pili bittikten sonra bir daha açmıyorsun.
Bence en elzem özellik hafızalı sürücü koltuğu. Hanım koltuğu kendisine göre ayarladıktan sonra ben oturunca 10 dakika koltuk ayarlıyorum. Excellence lerde hafızalı olsa on numara olurdu. Agr koltuklarda böyle bir özellik var mı bilmiyorum.
Sunroof tercih edebilirsin. Ferah bir ortam sağlıyor. 3 aracımda sunroof vardı. Fiyat olarak çok zorlamaz ise tercih edilebilir.

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Ayrıca Excellence modelinde olan bazı özellikler gerçekten çok ama çok işe yarıyor. Çarpışma önleme sistemi iki defa kazdan kurtardı beni. Belli bir hızda ilerliyorsunuz öndeki araç aniden yavaşladığı anda ön camda kırmızı işiklar yanıyor, Kuvvetli bir sele de uyarıyor. Durmazsanızda belli bir mesafeden sonra fren yapıyor. Yandaki kazaya bakarken, öndeki araç aniden durmuştu, bu sistem sayesinde kazdan kurtuldum. Farları on numara, gece öyle bir aydınlatıyor ki gündüz gibi. Bence Excellence modeline vereceğiniz paraya değer.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hasip

chemeng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
m.tatlıcılar45 çok geçmiş olsun. İnşallah eşinizde ciddi bir şey yoktur.

Trim sesini ben de sevmiyorum hatta bu tarz seslere fazla duyarlıyım. Birbirlerine çarpmasınlar diye mümkün mertebe bozuk para bile koymuyorum arabaya :oops: daha öncelerinde japon kullandığım için yol sesini duymayacağımı düşünüyorum :)

Halil bey, ziyadesiyle açıklayıcı yazmışsınız. Özellikle son cümle noktayı koymuş :) agr koltukta hafıza var bildiğim kadarıyla. Boyum 1.95. Baş mesafesi daha ferah olduğu için sunroofsuz tercih ediyorum

m.tatlicilar45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şükür hocam canımıza gelmedi. Mal yerine geliyor. Dediğiniz gibi Agr koltukta hafıza var ama tüm modellerde opsiyonlu diye biliyorum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi