Mazda 3 1.6

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
323'un 2.eli lancera gore biraz daha hareketli ama lancer kesinlikle daha sinif bir arac. eski kasa lancer da iyidir ama ben olsam 21-22 den fazla vermem o kasaya. biraz arastirirsaniz kopek baliginin temizini bulursunuz illaki. Surasi kesin o aracin onunde honda logosu olsa 60.000 olurdu fiyati
Karar veremedik ama lancerlarin 2009 dan öncesi makyassiz sanırım eski kasalar eski duruyo :D 20 bin e nerdeeee 25 den başlıyo

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Mazda 323 modeline 3 sene binmiştim 1994 modeldi 2003 te sattım aracım orjinaldi servis bakımlıydı benden önceki sahibi çok iyi bakmış araca o yüzden nerdeyse sanayi servis gitmedim desem yeridir.Artısı oturaklı ve yakıtı kokluyordu çok az yakardı elektrikli aynaları 4 cam otomatiği kliması oluşuydu,eksisi ise çok ses alırdı içeriye toplamda 2 arızası olmuştu ama arıza yapan parçaları çok pahalydı sol kapıda bulunan 4 cam ve elektrikli ayna kumanda paneli arıza yapmıştı 2002 senesinde 400 milyon istemişti servis çıkmasını 75 milyona bulmuştum.
Ama genel olarak sorunzuz ve modeline görede konforlu bir araçtı.
Piyasada pek tutulmuyor ama o paralara alınabilecek en iyi arabalardan sanırım

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km yüksek olması sorun yaratır mı mesela şu : http://sahibinden.com/233608582 uzun yıllar binmeyi düşünüyoruz

km yüksek değil aracın doğruysa tabi.
ki galeriden olduğu için hiç sanmıyorum doğru olsun.
benzinli arabanın km takılmayın pek fazla. adam akıllı ekspertiz yaptırıp alınır.
ama mümkün oldukça galeriye girmeyin...

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mitsubishinin bir guzel yani da km olayi. Diger araclar gibi beyni bosch marka degil, oyle mudahale edemiyorlar arabanin beynine kolayla, km de dusuremiyorlar haliyle. İlanlara baktiginizda km si 200000 ustudur genelde ki 10 yas ustu bir arac icin de olmasi gereken bu ( bazi istisnai durumlar haric). ilandaki mazda da ben burdayim diyor resmen tasarim 10 numara

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mitsubishinin bir guzel yani da km olayi. Diger araclar gibi beyni bosch marka degil, oyle mudahale edemiyorlar arabanin beynine kolayla, km de dusuremiyorlar haliyle. İlanlara baktiginizda km si 200000 ustudur genelde ki 10 yas ustu bir arac icin de olmasi gereken bu ( bazi istisnai durumlar haric). ilandaki mazda da ben burdayim diyor resmen tasarim 10 numara

10 dakikada düşürmezlerse ben birşey bilmiyorum.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

km yüksek değil aracın doğruysa tabi.
ki galeriden olduğu için hiç sanmıyorum doğru olsun.
benzinli arabanın km takılmayın pek fazla. adam akıllı ekspertiz yaptırıp alınır.
ama mümkün oldukça galeriye girmeyin...
Doğru diyorsunuz galeri de pahalı ve çok güvenilir olmuyo

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galeri olayı sıkıntı işte

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 dakikada düşürmezlerse ben birşey bilmiyorum.
Peki anlaşılmaz mi 5664 e msj atılsa ?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5664 muayne olayı tam bir fiyasko zaten.
şimdi galericilerde aptal değiller bazıları arada bir çıkıyor onlarda biraz acemiliğinden.
şimdi bu mazda için ele alırsak.
araba 160 binde varsayıyor kendisi ama arabanın muayne tarihi 150 bin civarında olması kuvvetle muhtemel. ama muayne tarihi 1.5 seneye yakındır.
sonra araba hadi 160 binde olduğunu var sayarak 8 yaşında birde 9 yaşına girecek ortalama 20 25 bin km yaparsa külliyen km oynamış derim ben.
km için tek yapılacak şey arabanın kondisyonuna bakmak . debriyaj fren lastikleride yalan artık. adam direksiyonu yeniletiyo vites topuzunu yeniletiyo 2 tanede plastik pedal lastiği birde kuaför al sana araba cıncık. maliyeti 500 tl bunların. ;)