LPG Yağlama sistemi

dronay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen ay aldıgım Astrama dün daha önce ellerinde olmaması sebebiyle Kayseride Manuel yağlama sistemi takıldı. Usta 800 ml her 3 bin km de yağ koymanız lazım dedi. Sadece Flash marka olmalı dedi. Ne kadar dedim: 1 lt 50 tl 5 lt:200 tl gibi fiat verdiler. Bu para tuzağı mı? Fiatlar normal mi? Aklıma gelmeyen şeylerde vardır. Bana bilgi verebilir msnz? Sene de 15-20 bin km yaparım die hesaplıyorum. Benzinden ettiğim karı yağ a mı vercem ben anlamadım ki?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: LPG Yağlama sistemi

Kesinlikle para tuzağı, bu konuda çok yazdım yağ ile subap soğutulmaz bunu makina mühendisinden, motor uzmanlarına kadar birçok kişi belirtiyor ama kansızlar kitten kazandık yetmedi biraz da yağdan kazanalım diyorlar. Yağ için mutlaka şu marka olsun demeleri bunun kanıtı, kullanılan yağ sıradan 10 numara yağ. Landirenzo servisleri de 10 numara yağ konmasını tavsiye ediyor.

Yağlı sistemin en büyük sorunu ise katalitik konvertör, yanan yağ ile katı mahvediyorsunuz ve bu parça 2000-3000 tL yenisi. Aslında 1500 liralık subapı korumak isterken katı bozuyorsunuz. Katalitik konvertör iptal ettiririm diye düşünmeyin euro5 motorlarda kat iptali sonrası motor dengesizleşiyor. Bu kat olayını iyi araştırın, yağlamalı lpg sahipleri bu durumu servislerine sorsunlar kemküm edeceklerdir. Bilinçli landi servisleri yağı iptal ediyor samimi müşterilerinin araçlarında.

dronay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bana Landi takarken ellerinde yoktu parça. Ama oraki yetkili mühendis özellikle yurtdısından parca gelene kadar ki bu süre 1 ay oldu Motorunuzu seviyorsanız 3 bin deviri cok geçmeyin dedi yağlama kiti takılırken. Sizin dediginiz de iyice kafamı karıstırdı. :(

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben fiyatıının yüksek olduğunu söylemek istiyorum. Ankara'da 1 lt 35 TL. Ayarı var isterseniz kısabilirsiniz. 3000 km biraz kısa geldi filtre değişimlerinde bitmişse eklettiriyorum ben. 

dronay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx link' Alıntı:
Ben fiyatıının yüksek olduğunu söylemek istiyorum. Ankara'da 1 lt 35 TL. Ayarı var isterseniz kısabilirsiniz. 3000 km biraz kısa geldi filtre değişimlerinde bitmişse eklettiriyorum ben. 
Hocam beni huylandıran da bu aslında. Adam sanki yağ satabilmek için ayarı sonuna kadar açtı gibi geldi bana. 3 bin km de çok az geldi acıkcası.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Dronay :
Öncelikle merak ettim Olgun lpg de mi taktırdınız?

Bende 1 ay önce olgunda lpg sistemi taktırdım. yaklaşık bin km yol yaptım yağ seviyesine baktım ki yarıya düşmüş. Sürekli yağ alırsam cidden nerde bu ekonomi. walll

Benim düşüncem bunun pek bi faydası yok. O yüzden bittiğinde bi daha almamak. Zaten arada bir benzine alıyorum o da bi miktar soğutur düşüncesindeyim

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dronay link' Alıntı:
Hocam beni huylandıran da bu aslında. Adam sanki yağ satabilmek için ayarı sonuna kadar açtı gibi geldi bana. 3 bin km de çok az geldi acıkcası.

Eğer kısabiliyorsanız biraz kısın 3bin km kesinlikle çok az.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Yahu bu yaglama olayi benim aracta var mi bilmiyorum ama lpg ayari kisiksa bence normal degerlere getirin. Enjektorlere yazik edersin demisti bana lpg'ci. Ben aldigim kisikti, normal degerlere getirttim.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bonexxx link' Alıntı:
Eğer kısabiliyorsanız biraz kısın 3bin km kesinlikle çok az.
Kesinlikle katılıyorum. Yapılan hesaplamalar dolayısıyla pazarlama stratejisi olduğu da bir gerçek. 26.000 KM'dir kullanıyorum, yarısına gelmedi bile.

AstraJHB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence siz başka bir lpg sevisine danışıp ayarları tekrar yaptırın aynı sistemi bende kullanıyorum. 7000KM de 1/4 nü bile harcamadı ...