Magnezyum sübab ne olaki? LPG uygulaması yapılır mı ki_?

biyohoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar
9 ay once aldıgım arabamam 9 bin km bulduk şükür :). Yol bilgisayarını baz alarak söylüyorum ilk aldıgımda sehir 9.2 litre iken simdi 7.5, şehirler arası 7.6 iken 6.4 litreye düştü. Yani oldukca güzel bir düşüş meydana geldi.
Ancak; hepinizin malumu ne kadar az benzin yakılırsa yakılsın benzinin litre fiyatı oldukça yüksek o yüzden bende arabamın servis garantisinin çıkmasını göze alarak Lpg taktırmayı düşünüyorum.
gecenlerde Lpg fiayt arastırması yapmaya gittiğimde Prins ve Landirenzoyu arastırdım.
prins arabamda Magnezyum subapların oldugunu ve subap yaglama mekanizması taktırmam gerektiğini eger öyle olursa olursa 2400 lira borcum olacağını söyledi
Landirenzo ise herhangi birseye gerek olmadıgını direk tüpü takmanın yeterli olacagını hatta opelin bile Landi tavsiye ederek ZXT ile baslayan motorlara garanti verdiğini söyledi. ama benim motor AXT ile baslıyor diyince ona garantimiz yok ama yine takarız sorun olmaz dedi ve 1500 tl hesap cıkardı.

Şimdi size sorum ne yapmalıyım? Tüp taktırmalımıyım? Taktıracaksam hangisini taktırmalıyım? Magnezyum sübap nedir? benim arabam magnezyum sübap mı ? Tüp taktırma fiyaraları ne arada değişiyor? tavsiyeleriniz ve görüşlerinizi bekliyorum.
Saygılarımla

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
subapları yakıyor lpg bence taktırma 6,4 yaksa çok yakmıs sayılmaz böyle devam

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız magnezyum subaplı fakat turbo olmadığı için çook uzun bir süre sorun yaşatmaz ki sorun yaşattığı noktada üst kapak açılır subaplar çelikle değiştirilir ömürlük olur..

Subap değişimi dediğiniz 500-600tllik bir iş o zamana kadar kaç katını tasaruf edeceksiniz zaten

Ayrıca serviste yapılan landi renzo lpg uygulaması garantiyi bozmuyor

Prinsin yağlama sistemi daha çok turbolu araçlar için bence o farkı vermeye gerek yok

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
- magnezyum subap gittiği yere kadar gider sonra değiştiririm diye düşünmeyin, problemlerin başladığını farkedemezseniz motoru kucaklarsınız.
- benim tavsiyem landirenzonun dediğine pek inanmayın, garanti yok ama sorun olmaz derler sorun olunca da kullanıcı hatası derler. bu tür sorunlarda Opel sizi Olgun lpg landirenzo'ya yönlendiriyor, Olgun lpg Opel'e yönlendiriyor öyle arada paslaşıyorlar. ayrıca ben garanti olayına da pek inanmıyorum, garanti şartlarından uymayan birşey illaki buluyorlar.
- Insignia'da normal bir lpg max. 50.000km gidiyor, yağlama sistemi olsun 70.000 gitsin. ama 2000km'de bittiği bile oluyor.
sizin Astra'da gitse gitse 100-150.000km gidecek, sizde sorun çıkarmasa bile sattığınız kişide sorun çıkaracak. bunun vicdani yanı da size kalmış.
-Opel landirenzo'ya garanti veriyor ama o araçlara montaj siz arabayı bayiden aldıktan sonra değil, arabayı size vermeden önce yapılıyor. müşterinin rastgele bir yerde yaptırdığı lpgye Opel garanti vermez.

Son düzenleme:

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınız magnezyum subaplı fakat turbo olmadığı için çook uzun bir süre sorun yaşatmaz ki sorun yaşattığı noktada üst kapak açılır subaplar çelikle değiştirilir ömürlük olur..

Subap değişimi dediğiniz 500-600tllik bir iş o zamana kadar kaç katını tasaruf edeceksiniz zaten

Ayrıca serviste yapılan landi renzo lpg uygulaması garantiyi bozmuyor

Prinsin yağlama sistemi daha çok turbolu araçlar için bence o farkı vermeye gerek yok

landirenzo garantisini opel vermiyor servis veriyor

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayda ortalama 1000 km yapıyorsunuz sanırım. Bence alacağınız riske değmez. İlla taktırmam lazım yakıt giderini düşürmek için derseniz, inanın aracı Euro 4 motorlu H kasalarla değiştirseniz daha iyi edersiniz.
Yoksa yağlamalı sistemler, valve care'ler vs.'ler kesin çözüm değil. Gittiği yere kadar gitsin sonra sübapları çelikle değişirim demek de pek cazip değil. Hava filtresi değişmiyorsun, motoru açacaklar. Üstelik tasarımı ona göre yapılmış motora sen çelik sübap takacaksın. Ne kadar randıman verecek, soru işareti? Aman orasıyla burasıyla oynanmasın dediğimiz aracımızın 50 bin km civarı sonunda motoru işlem görmüş olacak.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Z16XER motora Lanidernzo taktırdım.Yaklaşık 2bin km oldu oldukça memnunum şuan için.Ama yeni nesil motorlarda nasıl bir sonuç olur sizin tercihiniz.

biyohoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar
uzun süredir yaptığım araştırmalar sonucunda 2011 model arabama Prince+valve care lpg taktırdım. KM de yaklasık 40 kurus yakarken 21-22 kuruşa düştü. Çekişte ve hızlanmada yok denecek az bir düşüş meydana geldi. Benimki gibi yeni nesil aracı olan herkese bu sistemi tavsiye şiddetle ederim. Benim taktırdıgım yerde Porche Cayanne ve E 200 kopressor aynı sistemi taktırmak için arabalar sırada bekliyordu :). Demem o ki Benzine porchesi olan bile para vermezken biz niye verelim_? Taktırmayı düşünenler hic düşünmesin.
Garanti konusuna gelince Prince taktırdıgın zaman takan firma değil direk Prince'nin ithalatcısı olan İpragaz garanti veriyor. Arabaya tüpten kaynaklı bir hasar meydana geldiğinde yetkili Servis onaylı bir hasar tespit raporu ile arabanızdaki sıkıntıyı gideriyorlar.
Ben bu işi çok araştırdım, benim gibi arastıran varsa umarım bu mesajı görürlerde biraz fikir alırlar.
Hepinize şimdiden hayırlı olsun
Selamlar...

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar
uzun süredir yaptığım araştırmalar sonucunda 2011 model arabama Prince+valve care lpg taktırdım. KM de yaklasık 40 kurus yakarken 21-22 kuruşa düştü. Çekişte ve hızlanmada yok denecek az bir düşüş meydana geldi. Benimki gibi yeni nesil aracı olan herkese bu sistemi tavsiye şiddetle ederim. Benim taktırdıgım yerde Porche Cayanne ve E 200 kopressor aynı sistemi taktırmak için arabalar sırada bekliyordu :). Demem o ki Benzine porchesi olan bile para vermezken biz niye verelim_? Taktırmayı düşünenler hic düşünmesin.
Garanti konusuna gelince Prince taktırdıgın zaman takan firma değil direk Prince'nin ithalatcısı olan İpragaz garanti veriyor. Arabaya tüpten kaynaklı bir hasar meydana geldiğinde yetkili Servis onaylı bir hasar tespit raporu ile arabanızdaki sıkıntıyı gideriyorlar.
Ben bu işi çok araştırdım, benim gibi arastıran varsa umarım bu mesajı görürlerde biraz fikir alırlar.
Hepinize şimdiden hayırlı olsun
Selamlar...

ne kadara taktırdınız acaba

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takılmayın bu magnezyum işine varsın 70.000de erisin. sen zaten o kmye kadar 15-20 milyar kar etmeiş olacaksın benzine göre. 1000tlsini çelik sübapla değiştirirsin zamanı gelince devam edersin.

ben aracı bayiden "0" çıkardım gittim hemen taktırdım BRC. şimdi 5.000kmye geldi. zaten o değişecek sübap parasını çıkardım şimdiden.

bende 2001 bmw vardı sırf ön düzenine 2500tl verdiğimi bilirim. emin ol bi sübap değişimi o kadar koymaz bana :D