Magnezyum sübab ne olaki? LPG uygulaması yapılır mı ki_?

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız şunu da düşünüyor insan
opel neden çelik sübap yerine magnezyum kullandı
çelik sübap taktırmanın ileride başka sorunlara yol açmayacağı ne malum

htasay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yeni bi sedan astra alarak aranıza katıldım. bu lpg olayı benimde gündemimde 98den beri lpgli araçlara bindim bi sıkıntı görmedim ama bu son motor sistemlerinden işler karışık herhalde, aracım daha 50 km de :) yakıt olarak ne yakar ne yakmaz hiç bi bilgim yok. yıllık ortalama en fazla 15 bin km yolum olur bununda 10 bini uzun yolda değer mi lpgye değmez mi tereddür ettim bide baktığım kadarıyla bu motorlarda sıkıntı çıkma durumu varmış, nedir acaba durum?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
yalnız şunu da düşünüyor insan
opel neden çelik sübap yerine magnezyum kullandı
çelik sübap taktırmanın ileride başka sorunlara yol açmayacağı ne malum

sorun subaplardan cok ileri asamada subap yataklarinda olur, oda ust kapak alinarak cozulur ama 200 binden fazla gider, oda artik kime patlarsa...:rakir:

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten dizel bi araç alsan onun da turbosu ölecek belli bir süre sonra. nerden baksan 1000-2000tl de ona vereceksin. yani kafaya takacak bi durum değil bi sübap olayı...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten dizel bi araç alsan onun da turbosu ölecek belli bir süre sonra. nerden baksan 1000-2000tl de ona vereceksin. yani kafaya takacak bi durum değil bi sübap olayı...

200 binde 1.7 dti da turbo orjinal. hemde hiç bakım yapılmamış. ötme vs halen yok.

1.3 cdti turbosu da 600 lira

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
200 binde 1.7 dti da turbo orjinal. hemde hiç bakım yapılmamış. ötme vs halen yok.

1.3 cdti turbosu da 600 lira

Doğru mu 600 yaş indirimi ile 975 tl ye aldık geçen 1.3 cdti astra h, birde baskı balata volan zaten yetiyor dizellerde 2000 tl yetkili de 1400 tl özelde benzinlide aynı işlem 500 tl o yüzden kim neye binerse biner araba her türlü para ister 3-5 fark etmez.

Opelde akillandi 1.4 icin almanya da astra j LPG li olarak piyasa da, ayrıca yeni üst kapak geliyor 1.6 lara LPG icin servisten aldığım duyum bu yönde 2013 de LPG icin özel subab ve üst kapak geliyor...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru mu 600 yaş indirimi ile 975 tl ye aldık geçen 1.3 cdti astra h, birde baskı balata volan zaten yetiyor dizellerde 2000 tl yetkili de 1400 tl özelde benzinlide aynı işlem 500 tl o yüzden kim neye binerse biner araba her türlü para ister 3-5 fark etmez.

Opelde akillandi 1.4 icin almanya da astra j LPG li olarak piyasa da, ayrıca yeni üst kapak geliyor 1.6 lara LPG icin servisten aldığım duyum bu yönde 2013 de LPG icin özel subab ve üst kapak geliyor...

http://www.opelparcaci.com/Urun/Ope...iva-Agila-13-Turbo-Sarj-Edici-GM-pmu1201.html

bu 1.3 un turbosu. GM marka , sponsorun sitesinden.

benim arabanın baskı balatası da luk marka olarak 150 küsür liraydı. volan sorunu diye bir sorun yaşamadım hiç. ayrıca yine 200 binde olan arabanın baskı balatası da orjinal.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
http://www.opelparcaci.com/Urun/Ope...iva-Agila-13-Turbo-Sarj-Edici-GM-pmu1201.html

bu 1.3 un turbosu. GM marka , sponsorun sitesinden.

benim arabanın baskı balatası da luk marka olarak 150 küsür liraydı. volan sorunu diye bir sorun yaşamadım hiç. ayrıca yine 200 binde olan arabanın baskı balatası da orjinal.

Hocam araban 1.7 forumu ara bu sorun 1.7 degil zaten 1.3 lerde var sen bireysel algılıyorsun 1.3 astra kullananların hepsinde bu sorun var. Senin verdiğin linkteki turbo 75 lik turbosu. Saygılar... Ben daha görmedin 100 bin üstü volan değişmeyen 1.3 luk dizel.

Lütfen kendi aracın olan 1.7 için yazma onlarında kronik sorunları gani...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam araban 1.7 forumu ara bu sorun 1.7 degil zaten 1.3 lerde var sen bireysel algılıyorsun 1.3 astra kullananların hepsinde bu sorun var. Senin verdiğin linkteki turbo 75 lik turbosu. Saygılar... Ben daha görmedin 100 bin üstü volan değişmeyen 1.3 luk dizel.

Lütfen kendi aracın olan 1.7 için yazma onlarında kronik sorunları gani...

yok yanlış anlaşılmasın derim. lpg nin çıkardığı sorunlar yanında dizeller de çıkarıyor gibi bir yaklaşım olmuş ama 5.20i lpg ile ne kadar yol gider bilmiyorum ama periyodik bakımdan bakıma giden arkadaşım 2007 5.20d aracını 195 binde sattı. lastik , ve periyodik bakım dışında hiçbirşey almadım arabaya dedi.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bmw mercedes başka onlar ayrı... :D