LPG'ye Karşı Ön Yargısı Olanlar Toplanın Bence (Candan Mühendislik)

Livia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Hocam yakmıyor diye kendinizi kandırırsınız yakın arkadaşım da aldı 1.4t pompacılarla kanka oldu şehir içinde 10 11 lt yakıyor en çok yakan motorlardan birisi Bende soğudum dedim lpgden en başlarda burasını keşfedene kadar tabi sizin taktırdığınız yer de muhtemelen merdiven altı yer 40 binde taktırıp 89 binde hala güncel kullanan abimde var en ufak sorun yaşamadı pekte dikkatli kullanmaz sürekli basar :) Benzin ucuz olsa bile en çok yakan arabalardan birisidir bu tsi deseniz anlarım saygılar

Kardeşim ben salak mıyım, neden kandırayım kendimi? Bilakis gayet realist biriyimdir:) şehirler arası kullanıyorum yolum dağlık bir yoldur bilirsiniz belki(Şarköy-Malkara arası) 100 km’de 6-6,5 arası yakıyor. Hem yol bilgisayarı hem kendi ölçümlerim bu yönde. Mis gibi aracımın orasını burasını deldirmek bana mantıklı gelmiyor. Üç kuruşu fazla olsun yağ gibi aksın istiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emirhan59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Estağfurullah hocam. Bilirim tabi bende malkara ballı köyündenim benzinle tekirdağ dan ballıya gideyim 50 lira tertemizdi hatta şimdi 100 atıyodum anca yetsin diye lpgde fulledim gittim geldim 27 lira gaz aldı araba Bide keyfini süre süre bastım dediğiniz değerler 80 100 kmh bandında olur altınızdaki arabaylada öyle gidilmez ben şahsen basmaya korkuyodum azcık dokunayım o yolda bile 8 9 litreleri görüyordum :) şimdi 140 150 normal gidiyorum bu aylarda 30 35 kuruş arası yakıyor azcık dokunarak gidin 7.5 lt altına inmez çok gezmiyosanız ayrı tabi ama malkaran tekirdağa giderken daha fazla yakıyor araç daha çok bayır var Tekirdağdan birisi dediğim yerde taktırdı 40 bin de 89 bin falan aracı şuan hiçbir fark yok otomatik vites 1.4t

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
1.4 T uzun yolda yakmıyor, şehiriçi tüketimi malesef yüksek...

Livia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Estağfurullah hocam. Bilirim tabi bende malkara ballı köyündenim benzinle tekirdağ dan ballıya gideyim 50 lira tertemizdi hatta şimdi 100 atıyodum anca yetsin diye lpgde fulledim gittim geldim 27 lira gaz aldı araba Bide keyfini süre süre bastım dediğiniz değerler 80 100 kmh bandında olur altınızdaki arabaylada öyle gidilmez ben şahsen basmaya korkuyodum azcık dokunayım o yolda bile 8 9 litreleri görüyordum :) şimdi 140 150 normal gidiyorum bu aylarda 30 35 kuruş arası yakıyor azcık dokunarak gidin 7.5 lt altına inmez çok gezmiyosanız ayrı tabi ama malkaran tekirdağa giderken daha fazla yakıyor araç daha çok bayır var Tekirdağdan birisi dediğim yerde taktırdı 40 bin de 89 bin falan aracı şuan hiçbir fark yok otomatik vites 1.4t

Çok basmıyorum, ekonomik sürüş yapıyorum kardeşim yoksa tüketim artıyor. 6-6.5 litre yakıyor. Şehiriçi kullanım yok zaten Şarköyde her yer iki adım. Şarköy- Malkara arası haftada dört gün gidiş gelişle bir depo benzin iki hafta götürüyor beni. Tabi depoda 5-6 litre benzin de kalıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt