Krom Boya!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracı komple krom boya ile boyamak bence güzel olmaz. Arap şeyhlerinin yaptığı manasız abartılar için yaptığımız yorumları düşünürsek bizlerinde bazı abartılardan uzak durmamızda fayda var :).

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
ben bu forumda bununla ilgili bir konu açmışdım bir konudada bu türde paylaşım yapdım evet krom boya mevcut yıllardır var satışıda var online bu sitede linkide vermişdim amerikadaki bir firma stıyordu online ve evet dünyada bunu yapan az firma var mesela resimde gösterilen krom lambo west coast customın yapdığı bir araç idi..

bu boyanın yapılmamasının nedenide var benim bildiğim bu boya avrupa ve amerikada yasak çok dikkat dağıttığı için.. ve güneş ışığındaki yansımasıda cabası..
gerçek krom olmasada birebir gerçek kromla aynı effecti veriyor..

ama fuar için özel yapılan araçlarda çok şık durur belki türkiyedede yasak değildir böyle bir şey yapılmadığı için ama yaygınlaşırsa kesin yasaklanır.. tabi o zamana kadar bu işden ekmeğini yiyen yer köşeyi döner..

bence yerli üreticileri desteklemek lazım heveslerini kursaklarında bırakmamak lazım..

Amerika ve Rusyada yasak değil. Avrupayı bilmiyorum. Rusyaya gireli 3 yıl oldu. acayip tutuldu. Ancak Türkiye de bildiğiniz üzere boyalı araç tercih edilmiyor. Ama yurtdışında öyle değil. Bu yüzden aracı Kroma boyatsanız bile ilerde satmaya kalksanız ayrı bir problem olur diye düşünüyorum.
http://www.sprayonchrome.com/index2.html burası en büyük üreticilerden birisinin linki. Ancak şunu unutmamak gerekir. Bu uygulama artık yanında yeni bir avantajıda beraber getiriyor. O nedir derseniz. Renkli krom. Ülkemizde çok bilinmeyen uygulama aslında bu...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
süper uygulamalar

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel uygulamalar türkiyede olsa insanlar boyanmış araba falan demez boyatır hiç affetmez kaplamadan iyidir bence.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hakan bizim insanlarımız iki günde bunun da cılkını çıkarır :(.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu diyorumya millet boyalı falan dinlemez direk boyatır cılkını çıkarır :D zaten boyalı değişen takıntısı eski nesilde var yeni nesilde kalmadı o kadar.. zaten bu işleri yapıcaklarda çoğunlukla gençler olucağı için boyatırlar :D

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Bu sistem komple araç boyamadan ziyade, ayna kapağı, jant vb. gibi yerlerin kroma boyatılması için daha çok tercih edilebilir.