Krom Boya!

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel proje

büyük çapta pazara girmeyi planlıyorsanız türkiyede patenti olup olmadığını kontrol edin, yoksa hemen patentini alın.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Krom boya yıllardır zaten vardı. Siz neyin üzerinde çalışıp buldunuz onu anlayamadım ben. Eklediğiniz videoyu adam 3 yıl önce eklemiş zaten. Yeni keşfedilmiş bir şey varda ben mi göremedim yoksa. 100ml sprey kutular 12-13 liraya satılıyor piyasada..
http://www.ereyon.com.tr/urun/macota-cromolux-krom-sprey-boya-100-ml-0405201otev0405201.aspx
Maşallah arkadaşım çok biliyorsun. O örneği verilenler solvent bazlı olup, içerisinde alüminyum pigment/butilasetat barındırırlar. Parlaklığı parlatılmış alüminyumdan öteye geçemez. Benim bahsettiğim krom uygulamasını halihazırda dünyada sadece iki üç firma yapabiliyor ve onlarda formülünü sır gibi koruyor. Bu sistem olabilecek en parlak krom uygulamasıdır.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah arkadaşım çok biliyorsun. O örneği verilenler solvent bazlı olup, içerisinde alüminyum pigment/butilasetat barındırırlar. Parlaklığı parlatılmış alüminyumdan öteye geçemez. Benim bahsettiğim krom uygulamasını halihazırda dünyada sadece iki üç firma yapabiliyor ve onlarda formülünü sır gibi koruyor. Bu sistem olabilecek en parlak krom uygulamasıdır.

Sen çok biliyorsan açıkla da herkes öğrensin. Çalıştım buldum demekle bu kadar anlaşılıyorsun demek ki. Ne mutlu sana dünyada 4. krom boya üreticisi olacaksın bravo..

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Sen çok biliyorsan açıkla da herkes öğrensin. Çalıştım buldum demekle bu kadar anlaşılıyorsun demek ki. Ne mutlu sana dünyada 4. krom boya üreticisi olacaksın bravo..
Ben burada yapmış olduğum bir çalışma için arkadaşların fikrini almayı amaçladım. Başta düzgünce sorsanız bilgisini veririm. Ama ukalalık yapmanın gereği yok. Sorma tarzınız sizin çok bilmiş olduğunuzu gösteriyor. Önce bilgiye saygı göstermesini öğrenin.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben burada yapmış olduğum bir çalışma için arkadaşların fikrini almayı amaçladım. Başta düzgünce sorsanız bilgisini veririm. Ama ukalalık yapmanın gereği yok. Sorma tarzınız sizin çok bilmiş olduğunuzu gösteriyor. Önce bilgiye saygı göstermesini öğrenin.

Çalışma nerde arkadaşım ?? Onun bunun 3 yıl önceki videosunu fotografını koymak mı çalışma ? Sen onu açıkla ondan sonra bende helal olsun güzel çalışma diyeyim. Seviyeyide düşürmeyelim bu arada, dikkatli okursan senin gibi seviyesiz hakaretler yazmadım hiç. Ben birşeyleri sorguladım sadece. Sorgulanmak istemiyor sadece alkış almak istiyorsan ayrı konu. Yolun açık olsun. Ama ben ortada bir şey görmüyorum hala. Tek gördüğüm ticari amaçlı reklam kokan hareketler. Senin gibilerini çok gördük ;)

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Çalışma nerde arkadaşım ?? Onun bunun 3 yıl önceki videosunu fotografını koymak mı çalışma ? Sen onu açıkla ondan sonra bende helal olsun güzel çalışma diyeyim. Seviyeyide düşürmeyelim bu arada, dikkatli okursan senin gibi seviyesiz hakaretler yazmadım hiç. Ben birşeyleri sorguladım sadece. Sorgulanmak istemiyor sadece alkış almak istiyorsan ayrı konu. Yolun açık olsun. Ama ben ortada bir şey görmüyorum hala. Tek gördüğüm ticari amaçlı reklam kokan hareketler. Senin gibilerini çok gördük ;)

Arkadaşım Senin okuduklarını anlamak ile ilgili bir sorunun mu var? Daha önce keşfetttiğimi söylüyorsun benim yazılarıma dikkat edersen keşfettiğim ile ilgili tek kelime yok. Şimdide 3 yıl önceki videodan bahsediyorsun. Benim o linki eklerken bir fikir sahibi olmanız için yazımı okuyorsun da mı anlamıyorsun. Yoksa başka bir amacın mı var? Bunun dışında reklam kokmakdan bahsediyorsun. Ben Patentli buluşları olan öğretmenim. Ticari bir kuruluşum yok. Sadece kimya geçmişimden dolayı hobi olarak geliştirdiğim bir olay. Bende senin gibilerini çok gördüm. Amacı her olaya bilip bilmeden maydanoz olmak. Önce ahlaklı olmak gerek. Sonrada emeğe ve fikre saygılı olmak gerek. Biz buraya yazarken samimi olarak fikir sormak için yazıyoruz. Bunu da açıkca ifade etmişiz. Yani burada arkadaşlara fikirlerini sormayalım mı? Yasak mı?

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar boş yere birbirinizi kırmanıza gerek yok, konuya ilgi duyan fikir alır, ilgi duymayan gölge etmez. Ben Ümit arkadaşımızın yüklediği videoyu (sanırım youtube sitesine yüklenmiş, malüm bizler vatandaş olarak yasak olan o siteye giremiyoruz ama nasıl oluyorsa başbakan girebiliyormuş) göremedim, o nedenle yorum yapamıyacağım. Serkan arkadaşımızın verdiği lingdeki ürünün benzerini kullandım ama beklediğim sonucu alamadım. Ben resimdeki arabanın kapı cam çerçevelerini boyamak istiyorum. Çerçevelerin iki yerinde derin çizik oluşmuş, macunla onarım yapıldıktan sonra iyi sonuç alabilirmiyim?

021220088.jpg

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Savaş abi teşekkür ederim. Gönder bana boyayım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İşaretli yerlerden üst kısımdaki yerde derin çizik, alt kısımlarda ise taşlama izi var :(. Eski sahibi özensiz onarım yaptırmış, bir ara karbon kaplama yaptırmayı bile düşündüm ama bütünlük bozulacağı için vazgeçtim, İstanbul'da bu malzemenin üzerine plasik nikelaj kaplama yapan bir firma vardı ama adresini kaybettim. Malzemenin zemini alüminyum. Araç şu an İzmir'de, bu parça camları tuttuğu için sökülünce araç direksiz + camsız araç gibi oluyor, malüm zaman fena, o nedenle Ankara'ya araç ile geldiğimde görüşelim.

adszapu.png