Beyaz Martı: Astra H Classic III

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jettaco karşim sana özelden msj atıyorum bakarmısın

kusura bakmayın okulun yoğunluğundan dolayı mesajlar birikti cevaplayamadım hemen ilgileniyorum :)
[MENTION=58566]Epsilon[/MENTION] abi masallah beyazda ayrı güzel valla...lastikler için sonaxın parlatıcısını tavsiye ediyorum..

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakmayın okulun yoğunluğundan dolayı mesajlar birikti cevaplayamadım hemen ilgileniyorum :)
[MENTION=58566]Epsilon[/MENTION] abi masallah beyazda ayrı güzel valla...lastikler için sonaxın parlatıcısını tavsiye ediyorum..

Teşekkür ederim Can :) Siyah, beyaz, metro mavi çok yakışıyor. Beyazın avantajı kiri az belli ediyor ama cam çıtalarını falan da siyah kadar göstermiyor ne yazık ki.

Aslında detailing konusunda da bir listem var. Meguiars'ın cilalı şampuanından başlayıp ıvır zıvır temizlik ürünlerine uzanan, bir yandan da ayak koruma, paçalık, plaka ledleri, bagaj üstü spoiler, opc sinyal zımbırtısı vs. sırada bekliyor. En sonunda hanım koyacak kapının önüne :D:D:D

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Can :) Siyah, beyaz, metro mavi çok yakışıyor. Beyazın avantajı kiri az belli ediyor ama cam çıtalarını falan da siyah kadar göstermiyor ne yazık ki.

Aslında detailing konusunda da bir listem var. Meguiars'ın cilalı şampuanından başlayıp ıvır zıvır temizlik ürünlerine uzanan, bir yandan da ayak koruma, paçalık, plaka ledleri, bagaj üstü spoiler, opc sinyal zımbırtısı vs. sırada bekliyor. En sonunda hanım koyacak kapının önüne :D:D:D

abi o liste hiç bitmiyor hep birşeyler çıkıyor :) işin güzeli araca yaptınmı değiyor yani yakışıyorda :) detailing konusunda hiç bir bilgim yok desem yeridir.merakım var ancak heleki denizlinin tozunda hiç olacak iş değil gibi...

liste güzel abi paçalık nasıl olur bilemedim..bende modifiye aşığı bir insanım ancak aracıma modifiye yaptıgımı düşünmüyorum..orjinal parçalarla süslemeye çalışıyorum..bazen şeytan dürtmüyor değil :) abi benden size kardeş tavsiyesi diyeyim.araca yaptığım en geç ancak en doğru uygulama spor yay oldu..kesinlikle düşünün derim..:bir:

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi o liste hiç bitmiyor hep birşeyler çıkıyor :) işin güzeli araca yaptınmı değiyor yani yakışıyorda :) detailing konusunda hiç bir bilgim yok desem yeridir.merakım var ancak heleki denizlinin tozunda hiç olacak iş değil gibi...

liste güzel abi paçalık nasıl olur bilemedim..bende modifiye aşığı bir insanım ancak aracıma modifiye yaptıgımı düşünmüyorum..orjinal parçalarla süslemeye çalışıyorum..bazen şeytan dürtmüyor değil :) abi benden size kardeş tavsiyesi diyeyim.araca yaptığım en geç ancak en doğru uygulama spor yay oldu..kesinlikle düşünün derim..:bir:

Ya hocam spor yay güzel duruyor da, ben biraz dangul dungul kullanıyorum, yollar da malum, spor yayla derdim çok olur gibi geliyor.

Paçalığı isteme nedenim malum biraz su birikintisinden geçsen bizim arabalarda hemen arka tamponun köşeleri çamur oluyor. Bir nebze olsun engeller diye düşünüyorum.

Detailing konusu gerçekten derya deniz. Açık konuşmak gerekirse çok incik cıncık uğraşmaya ne vaktim ne enerjim oluyor. Ama kendim yıkamayı da seviyorum aracı. Şimdilik 1 süngerim, 4 tane de mikrofiber bezim, bir camsil bir de içteki plastik aksam için mat temizlik malzemem var. Gittiğim benzinliğin şampuanını kullanıyorum. En çok bu takıma cilalı şampuan, mikrofiber yıkama eldiveni ve bir kova ekleyeceğim :D Bu kadar detaycılık yeter de artar :D Millet acımadan haşır huşur fırçayla dalıyor :D

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın torpido gözüne soğutma tertibatı için gereken parçaların siparişlerini vermiştim. Parçalardan ilki kısa bir zamanda elime geçti ancak diğeri Opel'in İzmir deposunda da olmadığı için yurtdışından sipariş ile geldi.

Montajla ilgili aşamaları tek tek fotoğraflamaya çalıştım ve uygulamak isteyenlere yardımcı olması açısından bir başlıkta topladım.
http://www.opelim.net/forums/tamaml...a-h-sogutmali-torpido-yapimi.html#post1828561

Özet olarak soğutma tertibatım hazır, uzun yolda yazın işime yarayacağını düşünüyorum :)

IMG_1221-e1402951131296.jpg

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sevgili dostlar bugün size 2 günlük kaçamağımın fotoğraflarını paylaşacağım. Beyaz martımı 2 günlüğüne gene bir "beyazla" aldattım. Pişman değilim :D

Önce yakıt değerini göstereyim:
1ZnPslt.jpg

Hemen gözünüz korkmasın. 19.4 değeri alıştığımız gibi 100 km'de litre cinsinden yakılan benzini göstermiyor, bunun yerine 1 galon benzinle kaç mil yol alınabileceğini gösteriyor. Bizdeki karşılığı 12.2 lt/100km gibi bir değere tekabül ediyor ki 3.6lt'lik v6 motorlu bir afet için oldukça iyi. Hele ki benzinin galonunun 3.9 Dolar (litresi 1.03 Dolar) civarında olduğunu düşünürsek. Aracı ilk teslim aldığım gün 18.2'ydi. İlk gün şehir içi, ikinci gün otoban derken sakin kullanım sonucu tasarruf edip 19.4'e çıkardım :)

Şimdi de bu beni baştan çıkarıp yoldan çıkaramayan afetin fotoğrafları:
V9PwE3i.jpg

jKxIm1m.jpg

OHHHy4b.jpg

XthPqzQ.jpg

Arkadaki bacalara dikkat. Bölgenin enerji ihtiyacını karşılayan nükleer enerji santrali. Umarım bir an önce yenilenebilir enerji kaynaklarının verimliliği artar ve tüm dünya nükleer enerji riskinden kurtulur!
1Vqw1Xb.jpg

MIp8g1B.jpg

qcKU6h9.jpg

Bir de şöyle arabanın burnuna oturup poz vereyim de tam olsun dedim :)
Nd96E6r.jpg

Netice itibarıyla 2 günlük çok güzel bir yol deneyimi oldu bana. Şehir içinde ışıktı trafikti derken neredeyse gaz pedalını unuttum ilk gün. İkinci gün otobanda daha keyifli oldu. Kiraladığım araç Dodge Charger'ın baz modeliymiş, web sitesinden girip özelliklerini kontrol ettim. Böyle bir aracı Amerikalı bir dostumuz 25.000 Dolar'a alıp tepe tepe binebiliyor, ha bir de 2 gün boyunca gün boyu kullandım, toplam kaç mil yaptığımı hesap etmeyi unuttum ne yazık ki ama ilk gün şehir içi, ikinci gün ise 2 saat gidiş 2 saat dönüş 4 saatlik otoban deneyimi sonucu yalnızca 25 Dolar'lık benzin aldım. Cebimden çıkarıp anahtarları teslim ederken dudağımdan dökülenler "vergisine s**ayım" oldu.