kontrol yağ seviyesi problemi yardım

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sa cümletten

opel astra g aracımda son 3 bin km dir aracın kontağını her çevirdiğimde kontrol yağ seviyesi uyarısı ve kontrol fren lambası uyarısı veriyor yağ seviyemde eksilme olmuyor kontrol ediyorum ama ısrarla her seferinde yol bigisayarın da bu uyarı çıkıyor sorunu 2 yere göstermeme rağmen çözemediler sorun neyden kaynaklanıyor olabilir sizce.

Son düzenleme:

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yağın özelliği bozulduğunda ayni uyarıyı veriyor.;)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag musırı bozulmus olabılır yagdan emınsen.. ısındıktan sonra olsa yag pompası sorun cıkaradabılıyor ama ılk bındıgınde yapıyorsa buyuk ıhtımal musırdır

fren lambasına baktın mı pekı onda bı sorun varmı

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gm 10-40 yağ kullandığım zaman ayni sorunu yaşadım . Sizin gibi fazala km rede değildi.

Yukarıdada belirtiği gibi müşür, ve yağ pompası seçeneklerinide değerlendirin .

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag musırı bozulmus olabılır yagdan emınsen.. ısındıktan sonra olsa yag pompası sorun cıkaradabılıyor ama ılk bındıgınde yapıyorsa buyuk ıhtımal musırdır

fren lambasına baktın mı pekı onda bı sorun varmı

yağdan eminim diye düşünüyorum gösterdiğim yerdeki sözde ustalar müşire bakmadı diye biliyorum kontağı her açıp kapadığımda çalıştırmama dahi gerek yok bir kontrol ediyor ya araç yol bilgisayarında sürekli kontrol yağ seviyesi yazıyor tuşa basınca gidiyor yağ da eksilmede olmuyor.

örnek vereyim ayrıca bir defa araca bindiğimde kontrol su seviyesimi ne yazmıştı açtım kaputu çok hafif eksilmiş ekledik tekrardan kontağı çevirdiğim de uyarı bir daha gelmedi.

fren lambası için se elektrikçi lambaların içindeki en ufak ampul bile yanmasa bu uyarıyı verir diyor eyvallah yap diyorum sana zararı olmaz diyor lambaların yanıyor diyor yahu sanane kardeşim diyemeden ayrılıyorum oradan ustalar beni hipnotize ediyor vallahi.

hafta sonu şu yağ olayını çözdürücem kafaya koydum yağ müşirine hemen baktırayım

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gm 10-40 yağ kullandığım zaman ayni sorunu yaşadım . Sizin gibi fazala km rede değildi.

Yukarıdada belirtiği gibi müşür, ve yağ pompası seçeneklerinide değerlendirin .

bir daha gm 10/40 kullanmayacam sürekli kötü yorumlar okuyorum bu yağ ile ilgili

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bir daha gm 10/40 kullanmayacam sürekli kötü yorumlar okuyorum bu yağ ile ilgili[/QUOTE

Arabayı aldığımda bakımı yapılan yerden çıktı aldım, kullanılan yağ total vede yağ katkısıda ilave edilmiş hal böyle olunca orjinali düşünerek gm ye dönüş yaptım. ayrıntılara girmeye gerek yok Benzer sorunu yaşadım.
Paylaşımlarda uyarılara dikkat edilecek olursa yağ katkısı ve bor içerikli ürünlerin kullanılmaması uyarıları var. Boşuna değil benzer ürünler yağ pompası kanallarını tıkama yapıyor.
Sizin yerinize olsam yağ kanallarının tıkanma veya daralmasını göz önüne alarak yağı boşaltıp özel yıkama yağları var dolum yapıp 10 dk rolantide çalıştırıp boşaltıp dolum yapılıyor bunu uygularım.;)

Birde yağ pompasının ömrü 150000 km diye biliyorum . İşin özü tirigrin ömrü gibi yağ pompasınıda kilometresini düşünerek değiştirilmesi lazım.

Bunuda değerlendirin.;)

Son düzenleme:

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu yer bağcılardaymış bana yakın gidip yaptırayım bakalım temizlensin içi :) sağolasın ilgilendin o kadar ama şu müşiri alıp direk bir şey demeden bunu takın diyecem ustaya 15 lira bir şeymiş zaten

Son düzenleme: