Astra G Yağ Problemi...

• Konuyu başlatan uslubaris
  • Başlangıç tarihi
U

uslubaris

Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar...
2000 model astra cd 1.6 16 v hb aracım var. arabam aldığımda 83000 km deydi. suan 90000 de ve aracım yaklasık 85000 km deyken çekiş problemi ve sürekli su eksiltme problemi yaşadım ve yetkili servise götürdüm. silindir üst kapak contası yanmıs dediler ve üst silindir kapağına rektefe yapıldı, triger seti, devirdaim motoru vs. birçok seyi değişti ki 1233 ytl (%25 indirim sonucu) ücret ödedim. arac yağ kacagı yapıyordu yine gittim keçelerin yerine oturmamasından dediler ardından düzelttiler. suan ise aracım daha önce hiç vermediği ÖLSTAND PRÜFEN (yağ seviyesini kontrol ediniz) uyarısını vermeye başladı ki ilk uyarı ile doğruca yetkili servise gittim. bana yağ seviyesinin tam olduğunu herhangi bi sıkıntı olmadığını söylediler. gercektende her uyarı sonrası yağ seviyesini kontrol ettiğimde yağın tam olduğunu bende gördüm. son olarak yetkili servise gittiğimde yağ müşirinin bozuk olabileceğini bir dahaki periyodik bakımda onu değiştirmelerinin yeterli olacağını söylediler. fakat aracımın başka bi sıkıntısı olduğunu düşünüyorum sonucta bu uyarıyı kafasına göre vermiyordur ki aklıma yağ basınç seviyesinin yağ pompası, yağ filitresi gibi parçalardan dolayı düzgün olmayabileceği ve bununda motorun çalışması için gereken yağ ısı aralığını aşabileceği ve yatak sarması yapabileceği gibi durumlarda geliyor. bir sonraki bakım için daha 10000 km var. bu konudaki yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.
Not: aracımı arkadasıma birkaç saat odunc verdim dondugunde hararet alısılmısın dısında 100 derece uzerindeydi ve ÖLSTAND PRÜFEN uyarısı vardı ki kontrol ettiğimde 1 birim yağın azıldığını gördüm. bu tahmini yağ değişiminden 3000 km sonra oldu.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3000 km'de 250ml yağ tüketimi gayet normal bence. Bu kadarlık tüketim sonucu uyarı vermeside normal, kontrol etmeniz açısından. Fakat seviye normalken de uyarı veriyorsa yağ seviye sensörü arızalı olabilir...

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
3000 km'de 250ml yağ tüketimi gayet normal bence. Bu kadarlık tüketim sonucu uyarı vermeside normal, kontrol etmeniz açısından. Fakat seviye normalken de uyarı veriyorsa yağ seviye sensörü arızalı olabilir...

Katılıyorum.

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensör kaç tl

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o uyarıyı 250ml eksiltince verir araç. sakın sensör değiştirme. boşa paran gitmesin.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeslerim ilan 2 senelik adam birdaha mesaj yazmamis bakmamis.:. :D
nerden hortlattiniz :D

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeslerim ilan 2 senelik adam birdaha mesaj yazmamis bakmamis.:. :D
nerden hortlattiniz :D
konuyu tekrar hortlatacam arkadaşlar kimse kusura bakmasın:D
benim araçta aynı uyarıyı veriyor,yağ seviyesini kontrol ediniz diyor,ediyorum yağ seviyesinde anormal bir azalma yok yağ değişeli 3000 km oldu hemen hemen,yağ çubuğunun ucunu 4 diş varsayarsak 1 diş gitmiş-yağ seviyesi 3 birimdeydi-.,hararet vs de normal seyrinde.
bu arada araç 2003 astra G ben aracımın performansında yakıtından çok memnunum.10-40 yağ aldım eklicem biraz bakalım yine o uyarıyı verecek mi!!

astra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ çubuğunun en üst çizgisinden bile milim insin benimki hemen uyarı veriyor ama bakınca yağ en üst çentikte yağ değişimine yakın çok hafif eksilince 7500 km de 250 g kadar ondan olabilir