Gaza Geç Tepki, İlk Kalkışlarda Yığılma ve Performans Düşüklüğü Sorunu!!

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, başlıktada belirttiğim gibi sorun şu;
-Aracı ışıklarda veya ilk kalkışlarda hareket ettirdiğim zaman ivmelenme geç oluyor daha sonra toparlıyor ama yine istenilen seviyede değil.
-Seyir halindeyken gaza bastığımda geç tepki veriyor birde sanki arabayı bişey arkadan çekiyormuş gibi canı gitmek istemiyor hissi veriyor ve belli bir mesafe gittikten sonra arıza lambası yanıyor ve stop edip tekrar çalıştırdığımda ışık sönüyor.
-İlk çalıştırmada hareket ederken mutlaka ciddi bir silkeleme yapıyor aracı boşa aldığımda veya debriyaja bastığımda silkeleme geçiyor ve bi daha yapmıyor.
-Bariz belli olan performans kaybı var yani tofaşla kafa kafaya gidiyoruz nerdeyse olacak iş değil:) Yani kısacası bi cansızlık var araçta

Cihaza bağlattığımda EGR hatası verdi ama ben 2 ay önce sac koyarak iptal etmiştim demek ki yararı olmamış.Hatayı sildirip 2 hafta sonra başka bi ustaya gidip tekrar cihaza bağlattım yine EGR hatası verdi.
Şimdi ben EGR nin fişini çekip elektronik olarakta iptal edip öylemi devam etsem yoksa EGR yi değiştirip gaz kelebeğinide temizletsem daha mı yararlı olur? Ve ya bunların dışında sizin fikriniz nedir başka sebeplerden de bu sorunları yaşıyor olabilirim.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı balatanız nedurumda? kalkıştaki titremeyi baskı yapar, hızlanmalardaki isteksizlikte anlattıklarınıza göre baskıdan diye düşünüyorum

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Durum olarak araba bağırıyor ama gitmiyor mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
debimetreyi değiştirin

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Baskı balatanız nedurumda? kalkıştaki titremeyi baskı yapar, hızlanmalardaki isteksizlikte anlattıklarınıza göre baskıdan diye düşünüyorum

Baskı balata 16000 km önce değişmiş zaman olarakta 1 sene önce. Ben aracı 7 ay önce almıştım. Servis faturalarında triger seti ve baskı balatanın değiştiği görülüyor.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baski balata degisirken acaba rulmanida degistimi. Bazen ustalar rulmani iyi deyip sadece baski degisiyorlar

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Durum olarak araba bağırıyor ama gitmiyor mu?

Hocam tam olarak öyle de değil aslında araba gidiyor yani dün 160 a kadar bastım ama bu hıza gelirken biraz geç toparlıyor ataklık yok araçta rahat değil gibi. Arkadaşımda da var Astra G canavar gibi anında hızlanıyor ivmelenmesi iyi ama ben ışıklarda hızlı kalkış yapamıyorum yığılıyor hemen gaz pedalına sonuna kadar bastığmda araba hafif ileri geri titriyor yanımda oturan hissetmiyor ama ben bariz hissediyorum. Sanki biryerde pislik var ve tıkanıyormuş gibi rahat değil yani araç.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
O zaman durum baskı balatadan değil.. Mahmut Bey'in de dediği gibi debimetreden yapabilir..

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Baski balata degisirken acaba rulmanida degistimi. Bazen ustalar rulmani iyi deyip sadece baski degisiyorlar

Evet debriyaj rulmanıda değişmiş.