gaza geç tepki ve az tepki hangi sorunu teşkil eder?

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaza gec tepki benim corsab 1.0 12v ta da vardi bunu hava debimetresini degistirerek duzeltik

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
astra g ler 2,3 bımn dewır arası sagır 3,4 sonra acılıyo benım gaz pedalıda 1,veya 2 sanıye gec tepkıme var bunu elektonık oldugundan dedıler servıs normal dedı

ferdib

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.0
Teşekkürler. Ama benim araçta debimetre yok.
Kelebek boğazından kaynaklanır mı acaba?
Bluefear gazı geç alması bana anormal geldi. Modelde böyle olacağını düşünmüyorum çünkü kalkarken neredeyse motor stop edecek gibi oluyor sonradan toparlıyor.
İlginize teşekkür ediyorum.
Herkesin fikrini hala bekliyorum.

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aracın gaz kelebek boğazını temizlettir.carbon clean yaptır yani enjetör yanma odası ve sbop ların temizlenmesi sonra tech2 olan bir yerde özel serviste varsa versiyon attır sonrada atıl hızını c yükselttir yani rolentini ve motorun gaz tepkisini sorunun çözülecektir..

benim araç içinde çabuk tepki vermesi için benzer bir yöntem uygulayabilir miyiz?

ozankorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte tam benim aradığım konu bu olsa gerek. Bu sanırım sorun değil kronik bir olay. benim astramda da aynı olay var araç gaz pedalına karşı duyarlı değil gibi ya da şöyle söyleyeyim araçta birden gazı sonuna kadar köklediğimde hemen algılamıyor ama 3-4 sn. geçmeden algılayıp gazı köklüyor. Bence bu bir sorun değil. Ben arabamda yapılabilecek tüm bakımları ( kelebek boğazı emizliği, egr temizliğ , buji değişimi , egzoz değişimi vs. ) yaptırdım yinede aynı olay mevcut ki ben bir arkadaşımın astrasınıda sürdüm ondada aynı olay mevcuttu. Birde bizim bu astralarda ( diğer opeller için birşey söyleyemem ) gaz pedalında biraz boşluk var gibi. Bunada alışmak lazım sanırım.aynı konudan sorun var diye bende servise gittim (2006 astra claccic) servis bu modellerdi gaz telinin olmadığını elektronik olarak bu işin yapıldığını söyledi kendiside kontrool ederek normal oldğunu sööyledi gaza basınca pıs diyip ondan sonra devir alıyor da sorun olmadığını söyledi

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de vardı..Serviste usta motorun üstünde yuvarlak kutuyu(Adını bilmiyorum) söküp içini komple temizledi spreyle..Sorun düzeldi.. Hatta şaşırmıştım bir problemi ilk seferde bulup çözdüler diye..:)

ferdib

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz

aaa
Aynı sorun bende de vardı..Serviste usta motorun üstünde yuvarlak kutuyu(Adını bilmiyorum) söküp içini komple temizledi spreyle..Sorun düzeldi.. Hatta şaşırmıştım bir problemi ilk seferde bulup çözdüler diye..:)

ferdib

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ARGOVOLKAN.
Motorun üzerindeki yuvarlak şey nedir?

emme manifoldu mu? Öğrenebilir misin adını?
Arkadaşlar bugün emme manifoldunu ve kelebeği özel bir spreyle kendim temizledim. Ancak gaza geç tepkide herhangi bir değişme olmadı. Hala araç gaz geç tepki veriyor. Çıldıracağım asıl korkum geç kalkıştan dolayı baskı balatayı yemek.
Teşekkürler

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortada GM yazan yeri söktü.. Onun içinde ne varsa söküp temizledi..Birde bu resimden benim araba karbüratörlümü yoksa enjeksiyonlumu anlayabilirmisiniz?
img1807yi1.jpg
img1808fm6.jpg

ferdib

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanız karbüratörlü. Ustanın temizlediği parça ise muhteemelen kelebek boğazıdır.
İlginize çok teşekkür ederim.