1.3 cdti sport ilk 3-4 gün izlenimler

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

volkitolki link' Alıntı:
1.3 sport dizel sedan siparisimi verdikten sonra hala forumlara bakip motor hakkinda olumlu yorumlar aramaya çalışmak kendimle çelişkiye sebeb olsada, moralimi bozsada bazi yorumlar,   yine de vazgeçemiyorum astradan. Herhalde bu ıçimdeki sesin bi yansıması, ben sana mecburum astra... :)
Açıkçası astranın 1.3 dizelini ben çok başarılı buluyorum. ayrıca 1.3 linea ve 1.3 palio ya sahip olduğum için konfor ses reflex hız ve yakıt farklarını ciddi oranda hissetiriyor. otobanda caddelerde insanlarla kapışmak gibi bir sıkıntınız yok ise 1.3 harika bir motordur. Yok ben bana dalaşana tokat atmak isterim derseniz onu unutun :D

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 cdti sport ilk 3-4 gün izlenimler

Daha dün denedim bayırda kalkmıyor denen aracı caddebostanda bir alt geçitin orda trafik sıkışıkken 3 kişi araçta var.Zorlanmadan gayet rahat kalktı yokuş kalkış desteği olduğu içinde depriyaja yüklenmeme frene yüklenmeme aşırı gerek kalmıyor çok rahat gidiyor ayrıca bilir misiniz bilmem daha dün dilovasında otobanda rampa vardır uzun bir tırmanış orayı 140la tırmandım:) Ve hızlı girmedim 90daydım 140 a fırlayabildim.
Kısaca şöyle diyim kalkışta biriyle kapışmayın 1.vites üzer sizi ondan sonra 2 ortalama düzeyde 3den sonra 1.3 demezsiniz araca.Ve tabi vergi avantajı ve yakıtı görünce 2kat aşık olursunuz :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

volkitolki link' Alıntı:
1.3 sport dizel sedan siparisimi verdikten sonra hala forumlara bakip motor hakkinda olumlu yorumlar aramaya çalışmak kendimle çelişkiye sebeb olsada, moralimi bozsada bazi yorumlar,   yine de vazgeçemiyorum astradan. Herhalde bu ıçimdeki sesin bi yansıması, ben sana mecburum astra... :)

1.3 dizel gayet iyidir, asfalt rallisi yapmaz yakıt rallisi yapar, özellikle otomatiklere nal toplatır. (:)

Gayet iyi bir seçim, içiniz rahat olsun. (:)

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkitolki link' Alıntı:
1.3 sport dizel sedan siparisimi verdikten sonra hala forumlara bakip motor hakkinda olumlu yorumlar aramaya çalışmak kendimle çelişkiye sebeb olsada, moralimi bozsada bazi yorumlar,  yine de vazgeçemiyorum astradan. Herhalde bu ıçimdeki sesin bi yansıması, ben sana mecburum astra... :)
Benim önceki aracım da 1.3 idi hatta 75 beygirdi( corsa d). Ama performans olarak çok memnundum. astra belki biraz daha ağır ama eminim performans konusunda sizi üzmez. Eğer otomatik şanzıman takıntınız yoksa (ben o sebeple benzinli aldım) dizel astra muadili araçlardan her konuda üstün bir araç diye düşünüyorum. Dediğim gibi benim için tek eksisi otomatik şanzıman seçeneği olmaması. Keyifle bineceğinizi umuyorum. Olumsuz yorumlara aldırmayın. Sonuçta bir tercih meselesi. Hem çok çok perfomanslı olsun hem de az yakıt harcasın, maalesef bu mümkün değil ya da bu istek için yaklaşık 20000 tl civarında ek bir bütçe ayırarak daha pahalı araçları seçmeniz gerekiyor. Ama astranın beklentilerinizi karşılayacığına eminim. Kazasız belasız yolculuklar...

volkitolki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx memnun kalacağımı düşünüyorum. ayda 2500 km yol yapan birisi olarak ekonomi daha ön planda olacak buna eminim. Ara sırada gazı kökleriz o kadarda olsun :)

cemyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hadi şu çekmiyor saçmalığını es geçtim de yokuşta bayılıyor ne demek ya. allah aşkına siz araba kullanmayımı bilmiyorsunuz ??? hergün büyükçekmece be beylikdüzü rampalarını inip çıkıyorum bırakın bayılmayı diğer araçları sollayarak çıkıyorum. diğer araçlar  niye gitmiyorlar diye kendi kendime sinir oluyorum. su bayılıyor diyenler burdan açık çağrı sizi davet ediyorum gelin yanıma bçekmeceye nasıl kullanıyorsunuz bir bakalım. tahminimce siz 5. vitese takıyorsuuz araba durana kadar orda kalıyor  madd madd madd lütfen arkadaşlar birşeyler söylerken acaba bendede bi yanlışlık varmı diye düşünün.

bukadar yazılanı görünce acaba benim araç 1,6 motorda benim haberim yok diyorum  ;D ;D ;D

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemyk link' Alıntı:
hadi şu çekmiyor saçmalığını es geçtim de yokuşta bayılıyor ne demek ya. allah aşkına siz araba kullanmayımı bilmiyorsunuz ??? hergün büyükçekmece be beylikdüzü rampalarını inip çıkıyorum bırakın bayılmayı diğer araçları sollayarak çıkıyorum. diğer araçlar  niye gitmiyorlar diye kendi kendime sinir oluyorum. su bayılıyor diyenler burdan açık çağrı sizi davet ediyorum gelin yanıma bçekmeceye nasıl kullanıyorsunuz bir bakalım. tahminimce siz 5. vitese takıyorsuuz araba durana kadar orda kalıyor  madd madd madd lütfen arkadaşlar birşeyler söylerken acaba bendede bi yanlışlık varmı diye düşünün.

bukadar yazılanı görünce acaba benim araç 1,6 motorda benim haberim yok diyorum   ;D ;D ;D
bravoo

volkitolki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

14alkiss

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hafta sonu 2010 model astra sedanla istanbul- zonguldak yaptım araç full bir araçtı , bu yolculuk bana astra j almakla ne kadar iyi bir sçim yaptığımı hatırlattı tekrar araçlarımız bence premıum araclar yol tutusu ,motor sesı, konfor acısından cok fark var benım aracla 10 saatte yaptıgım yolda bu aracla 5 saatte yaptıgımdan daha az yoruluyorum ve arac 140dan sonra bagırıyor resmen; 1.6 115 beygırle 1.3 arasında pek fark goremedım sadece 1. vites 1.6da daha iyi ve alt devırlerde daha kuvvetlı bızım aracın 140dan sonra sergıledıgı performansı sergıleyemıyor kesınlıkle ,özetle 0-100 drag yapmayacaksanız 1.3 sızı uzmez.