1.3 cdti sport ilk 3-4 gün izlenimler

volkanix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 cdti sport ilk 3-4 gün izlenimler

ben araçtan anlamam çünkü ilk aracım
daha önce çeken bir araca veya çekmeyen bir araca binmedim kullanmadım
bu çekmeyle ilgili yorumum şu olacak ;
araba alman markası mı evet alman disiplini kalitesiyle yapılıyor mu yapılıyor
iç dizaynı ve dış dizaynı güzel mi evet güzel
göz dolduruyor mu dolduruyor
tüm ihtiyaçları karşılıyor mu bence karşılıyor
son olarak da pedallara doğru yerde doğru zamanda basıp vitesi doğru bir şekilde kullandığımızda araç gidiyor mu gidiyor
acemi biri olarak yokuşta kaldığım oldu ancak bu arabadan değil benden kaynaklandı çünkü benden tecrübeli kullanıcıların hepsi hayran kaldı arabaya ve çekme konusunda bir sıkıntı yaşamadılar
eğer pedala hafifçe dokunayım uçsun araba her yere çıksın asılı kalsın hiç sarsılmasın diye bir araç aranıyorsa 1.4 1.6 2 gibi motorlara bakılmalı 1.3'e bakılmamalı
veya 4x4 alınmalı en garantisi o
1.3 bir motor var araçta ve araç her durumda harika
doğru şekilde kullanınca fişek gibi de gidiyor araç
ama tekrar söylüyorum 1-2 aylık bir kullanım tecrübesiyle bunları yazıyorum
daha önce motor kullanıcısıydım
aynı şey motorlarda da mevcut
şimdi 250 cc motor da var 600 cc motor da var 1000 cc motor da var
doğru kullanırsan 250 cc motor da gidiyor 1000 cc motor da gidiyor ancak kulvarları farklı
hız tutkunu birisi 250 cc kullanır ama tatmin etmez
motor tutkunu birisini ise 125 cc de yeri gelince yeterince tatmin eder
bence astra kullananların savunduğu en büyük argüman ''biz astra tutkunuyuz'' 1.3 veya 1.4 vs tutkunu değiliz
saygılar

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

biz bütün markalara baktıktan sonra leon ve astra adasında kaldık leon alsaydık 1.6 tdi dsg olacaktı ama benim astraya karşı aşırı ilgim ve diğer aracımızında opel olması astraya doğru yönlendirdi ayrıca leona 54 bin veri üstüne birde aksaraydan alınma park sensörüne sırf garanti bozulmasın diye 300 tl verme fikri arabadan tamamen soğuttu astrayı alırkende performans olarak büyük beklentilerim yoktu yürüsün yeter yönündeydi daha çok ki zaten aracı ağırlıklı olarak ablam kullanacağı için çok seri olmaması işimede gelmiyor değildi test sürüşüne çıktığımda yaptığım yorumda burda yazdıklarımdan çok farklı değildi araba düz yolda güzel yokuşlarda ağırlık motor kapasite dengesi zayıf olduğu için kalkışı ve eğer bayılırsa toparlanması zor oluyor ama ilk yorumumda dediğimi tekrar söylüyorum bu araç 1.6 cdti olsaymış ki fiat çatır çatır bu motoru kullanıyor opel Türkiyeye dizel astra yetiştiremezdi 3 aydan önce hiç birimiz araba alamazdık 1.3 motor kullanmadan ön yargılı olanlar ve bu motora 2.0 sıfır muamelesi yapanlar yüzünden mim li ayrı aynı motor h kasada da vardı ama h kasa gerçekten bu arabaya göre çok çok hantal j performans olarak daha derli toplu ama yinede araba biraz daha büyük motor ihtiyacı duyuyor bunada kimsenin itiraz edeceğini düşünmüyorum

ekoli06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce kullandığınız araçlar ve beklentilere göre aracın performansı yeterli gelebilir veya yetersiz gelebilir. Tamamen göreceli bence. Ben de aynı şekilde acaba diyerek almıştım astra'yı. Şuan memnunum. 1.6 olsa daha performanslı olacağı kesin. Ancak bana performansı yeterli geliyor. Ben yakıt tüketimi, performans, yıllık vergi, aracın donanımı, yol tutuşu, konforu, dizaynı v.b. bir araya koyunca iyiki almışım diyorum.

NightShadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı aynı gün almışız görüşlerinizin bir çoğuna katılıyorum yokuşlarda araç bayılıyor ama 1.3 motorla bu kadarına razı gelmek lazım. Yakıt olarak ben 500km de 8.3 gibi bir rakam gördüm biraz fazla geldi ama tam 1 depoyu bitirmeden de yorum yapmak istemiyorum rodaj döneminde araç daha fazla yakıyor ve sakin kullanım gerektiriyor. ևekişi de yakıtı da zamanla daha stabil olacaktır. O stop etme olayı benim de başıma geldi hem de kendime şaşırdım bir gün 3 kez stop ettirdiğim oldu. Klima açık olunca çok fazla etkiliyor. Astranın sorunları arasında yer alan kaliper sesini de sanki duyar gibiyim, bozuk yolda bilhassa tıkıtık yapıyor. Aracın en çok yol tutuşunu sevdim, çok keyif veriyor. Bir de benzinliden dizele geçmiş biri olarak dizel sesini pek hissetmiyorum. Yalıtım güzel. Bunun dışında ekonomik olması cezbediyor mesela bundan önce 1.6 benzinli sedan astram vardı araba resmen benzini içiyordu 50 kr. yakıyordu, gazlayınca daha da çok yakıyordu ve inanın çekişi çok kötüydü ayağımı gazdan çektiğim anda bayılıyordu en ufak bir yokuşta vites değiştirmek gerekiyordu. Hatta filtrelerini değiştirttim, test bile yaptırtmışım. Bu araçlar böyle yanıtını alınca o araçtan soğumuştum. Ondan sonra bu ilaç gibi geldi :) Hem araba çok sexy  :D Yıkatmadaki problem için de üzüldüm, benim aracımı sonaxta yıkadılar, herhangi bir problem yoktu. Ondan sonra da hiç yıkanmadı zaten şu an boya korumadan ötürü yıkanmaması gerekiyor. Eğer imkanlar gerekli koşulları sağlayabilirsem aracı kendim yıkamak istiyorum gerekli malzemeleri de yavaş yavaş temin ediyorum. Siz de imkanınız varsa öyle yapın derim.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.
Dogrusu ben bu 1.3'ü anlayamadım..
Onlarca kullanıcı yorumu okudum.
Kimi diyor ki süper, şöyle iyi , böyle iyi.. Kötü dıyenler laf salatası yapıyor vs..
Kimi de diyor ki "kardeşim niye kendınızı kandırıyosrsunuz, arac cekmıyor işte vs vs.."
39 yasındayım hayatımda hiç ama hiçbir araç için bu kadar zıt görüşlerin ortaya atıldıgını duymadım gormedim.
Araç iyi mi kötü mü belli degıl.
Objektif yorum yap dıyoruz. Objektifim dıyor. Anlamadım ben bu işi.
Bu kadar cezbedici bir araç olunca düşmanları da çok oluyor haliyle
Çekmiyor ya da gitmiyor diyenlerin bu aracı tamamen çekemeyen insanlar olduğu kanaatine vardım
Ben 2 yıldır kullanıyorum, gayette çekiyor ve gidiyor
Şunu da eklemek lazım; aracın ağırlığı olduğu için alt devirlerde biraz daha zayıf bunu herkes kabul eder
ama gerek yakıt tüketimi, gerek konfor, gerekse vergi avantajı ile bu küçük handikapı kullanıcılar göz ardı edebiliyor
Bir de hız biraz görecelidir; siz sürekli 2.0, 1.6 motor kullanmaya alıştıysanız ve bir anda 1.3 motor kullanırsanız
tabi diğer araçlara oranla güç eksikliği hissedersiniz ancak çekmiyor ya da gitmiyor yorumları tamamen çekememezlik
Daha güçlü motor olsa tabi daha iyi olur ama şu an için bu araç benim için biçilmiş kaftan.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

grkng link' Alıntı:
görüş açıları kötü geldi bana biryerlere dönerken sabit olarak yolu göremiyorsunuz illaki kıpırdanma ihtiyacı hissediliyor buda konfora olumsuz olarak yansıyor ayrıca şöförlüğü zayıf olanlar için büyük handikap farkında olmadan birilerinin altına girebilir acemi bir şöför

ilk yıkamadan ilk nazarlığımızıda aldık cam önündeki plastik çerçeve kısmı basınçlı su yüzünden zedelendi üzüldüm iki günlük araba ilk yıkamada hemen yara aldı bunu bir şekilde garantiye sokmak lazım sonuçta opelin tasarım hatası bence kullanılan malzeme yüzünden araba hasar aldı durduk yere

Hocam görüş acıları derken? Ben geri giderken bunu hissedebiliyorum, ancak normal sürüşte ne gibi bir sıkıntı oluşturuyor görüş acısı. Ben mi dikkat etmiyorum acaba diyorum. Reflex olarak sürüş esnasında belki yapıyorumdur sizin söylediklerinizi ama daha dikkatli olmak gerekebilir. ?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Görüş açısı derken ön kelebek camların olduğu yer ve ön direkler kastetilmiştir, ön kelebek camlar biraz görüş mesafesini kısıtlıyor
ama daha önceki mesajımda söylediğim gibi zaman içerisinde görüş mesafelerine alışılıyor en azından bende
şu an için bir sıkıntı oluşturmuyor, aracı ilk aldığımda olduğu gibi

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Hocam görüş acıları derken? Ben geri giderken bunu hissedebiliyorum, ancak normal sürüşte ne gibi bir sıkıntı oluşturuyor görüş acısı. Ben mi dikkat etmiyorum acaba diyorum. Reflex olarak sürüş esnasında belki yapıyorumdur sizin söylediklerinizi ama daha dikkatli olmak gerekebilir. ?

şöyleki güzel kardeşim ön direkler ve orta direkler biraz kalın sağa dönüşlerde ön direkler eğer iki taraftada araç varsa manevra yaparken biraz sıkıntı veriyor burnunu ayarlamak biraz alışkanlık istiyor ayrıca yine ara bir yoldan ana yola bağlanırken biraz açılı bir yoldan ana yola bağlanıyorsanız yine sağ taraftan bu sefer orta direk görüşü kapatıyor hele koltukta oturan varsa kesinlikle öne eğilmek gerekiyor tabi bunlar benim şahsi görüşlerim buna takılanda olabilir takılmayanda kendi fikirlerim sadece belki de benim oturma şeklimdende kaynaklanıyor olabilir 190 boy olunca koltuk baya bir arkada ve aşağıda kullanıyorum kotukta daha derli toplu oturan biri biraz daha görüş olarak rahat eder kanaatimce ama yinede önceki aracımdaki gibi şöyle yalandan göz ucuyla bakıp yola giremiyorum :) illaki kafa öne uzanacak yolu tamamen göreceğim

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Anladım. Aslında iki gündür eşim sen niye öne doğru oturuyorsun diyor. Belki de bunun etkisinden. Farkında olmadan oturuşumuz bile değişmiş olabilir. Söylediğiniz gibi ön kelebek camı ve onu bağlayan direkler biraz kalın. Farkındayım.

volkitolki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

1.3 sport dizel sedan siparisimi verdikten sonra hala forumlara bakip motor hakkinda olumlu yorumlar aramaya çalışmak kendimle çelişkiye sebeb olsada, moralimi bozsada bazi yorumlar,  yine de vazgeçemiyorum astradan. Herhalde bu ıçimdeki sesin bi yansıması, ben sana mecburum astra... :)