gaza geç tepki ve az tepki hangi sorunu teşkil eder?

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar bir soru sormak istiyorum.
aracı boşa alıyorum ve gaza dokunuyorum dokunur dokunmaz değilde biraz geç devir alıyor. ikinciside az bişey gaza dokunduğumda normalde 2000 e çıkması gereken devir 1300 e çıkıyor bu neden kaynaklanıyor acaba. fazla gaza yüklenmem gerekiyor.

birde şöyle bir durum var sabahları aracı çalıştırdığımda rolanti 1200 civarlarında oluyor bu gayet normal bir durum fakat bu haldeyken gaza az bişey dokunuyorum gaza hem erken tepki veriyor hemde vermesi gereken kadar tepki veriyor yukarıdaki paragraftaki sorunların hiç birisi olmuyor yani.

ama biraz zaman geçince rolanti 800 e düşünce yine aynı sorun oluyor o yüzden arabayı kaldırırken bazen silkeleme yapıyor.

şimdiden arkadaşlara teşekkürler.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız kaç model ve motor kodu nedir. eğer gaz kelebeği potansiyometresi varsa onu değiştirin. aslında o parça kontrol edilip sağlam mı bozuk mu emin olunur ama kim yapacak bunu? ve de o parça sökülüp takılınca bazı yenien kurma işlemlerinin yapılması gerekebilir tech 2 ile.

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada oluyor sabahları araç çok geç alıyor deviriniii basıyorumm ama çok yawaş çıkıyorrr bide benim ibrem titriyorr neden öle anlamadım? yardım olursanız sevinirim banada

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 2000 model 1.6 16v comfort
sabah rolantideyken sorun yok ama normalde dediğim gibi hem geç alıyor devri hemde az alıyor.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun dediğim parçadan ise sabahları rolantide sorun olmayabilir. çünki jikle konumunda iken araç o bahsettiğim parçanın sorunlu olma durumuna göre arızayı hissettirmeyebilir. şimdi durum şu; o parça mekanik bir değişken diren. içinde direnç filmine sürten küçük fırçalar var. biz pedala bastıkça radyo ses düğmesini çevirir gibi yapıyor. ve kalkış esnalarındaki bir iki milimlik kısmı aşınıyor. bu aşınan kısım beyine pedal konumunu yanlış iletiyor ama sabah ilk çalıştırmada rolanti ayarlayıcı kelebeği jikle yaptırmak için, bu aşınık bölgenin ilerisine kadar ittirdiğinden o parçanın sorunu o anda belli olmaz. o parça kelebek miline bağlı gaza bastıkça kelebekle eş zamanlı hareket eder. eğer aracınız elektronik gaz pedallı falan değilse sizde de o potansiyometreden var ve sorununuz bu olabilir.

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konunun uzmanı değilim kafa karıştırmak istemem lakin fikir olarak tartışabiliriz diye yazıyorum. Bujilerden kaynaklanabilir mi acaba? Birisi ateşleme yapmıyorsa araba yığılma yapar.

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaslar eger bu motorlarin hava debimetresi varsa, sorun ondanda olabilir

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava debimetresi yok onda, onun yerine emme manifoltu düşük basınç sensörü var.

ylm09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşalr aynı problem vardı bir türlü problemi hallemedik.Eğer problemse yani karakteristik değilse.Malesef çok sevdiğim aracımı değiştirmek zorunda kaldım.Bire bir aynı problemler.Baya bir para harcadım ama sonuç yok.Baskı balata değişti-eksoz yansanayi dediler deeğişti-motor temizliği 2 defa yapıldı-bujiler değişti.Enjektör veya benzin pompası olası durumuna karşı sıralkı tüp takıldı sonuç kocaman bir sıfır.Moralinizi bozduğsam özür

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşalr aynı problem vardı bir türlü problemi hallemedik.Eğer problemse yani karakteristik değilse.Malesef çok sevdiğim aracımı değiştirmek zorunda kaldım.Bire bir aynı problemler.Baya bir para harcadım ama sonuç yok.Baskı balata değişti-eksoz yansanayi dediler deeğişti-motor temizliği 2 defa yapıldı-bujiler değişti.Enjektör veya benzin pompası olası durumuna karşı sıralkı tüp takıldı sonuç kocaman bir sıfır.Moralinizi bozduğsam özür

potansiyemetreyi değiştirmişmiydiniz???