gaza geç tepki ve az tepki hangi sorunu teşkil eder?

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunun bir zararı varmı acaba. versiyon yükseltmenin yani. c yükselttir demişsiniz???
pardon c diy bişey yok sanırım parmğım değmiş....bunun bi mahsuru yok zaten olağan bişey atıl hızın 820 falandır senir onu 850 yada 870 yapsınlar yani sen gaza ilk bastığında tepki daha çabuk olur ok zararıda yok msn günçellem gibi bişey

byozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji kablolarını degiştir isin,inca ateslemeyi kacırıyor bence

bilal55b

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer bir sorunu bende yaşayıtorum... gaz tepkisi yavaş.
gaz kelebeğini temizlettim, bujiler vb. değişti.
birde rolanti devirini biraz yükselttim yani 8500 falan oldu galiba...
sorun %90 azalmakla birlikte devam ediyor.
forumda buji kabloları veya distiribitör kapağıda olabilir demişler ancak bunlarda oluşan sorun sağlıksız ateşlemeyle birlikte yükselen yakıt değerlerini getirmesi gerekir: bende yakıt tük. çok iyi.
bidahaki servise gittiğimde rolantiyi 9000 yapacam bakalım ne olacak...
sorunu çözümlerseniz bizimle paylaşmayı unutmayın.

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer bir sorunu bende yaşayıtorum... gaz tepkisi yavaş.
gaz kelebeğini temizlettim, bujiler vb. değişti.
birde rolanti devirini biraz yükselttim yani 8500 falan oldu galiba...
sorun %90 azalmakla birlikte devam ediyor.
forumda buji kabloları veya distiribitör kapağıda olabilir demişler ancak bunlarda oluşan sorun sağlıksız ateşlemeyle birlikte yükselen yakıt değerlerini getirmesi gerekir: bende yakıt tük. çok iyi.
bidahaki servise gittiğimde rolantiyi 9000 yapacam bakalım ne olacak...
sorunu çözümlerseniz bizimle paylaşmayı unutmayın.

ben bide şunu farkettim gaz pedalı çok sert. farklı araçları kullanınca farkediyor insan. sizinkide öylemi acaba

bilal55b

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pedal sertliği yok benimkinde...

hurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabam Astra G, gaz tepkisi sorunu bende de var, arabamı 58000 de aldım 60000 bakımlarını yetkili servisinde yaptırdım bakım yapıldıktan sonrada aynı sorun devam ediyordu servisteki yetkili adamı aldım yanıma test sürüşüne çıkardım ve anlattım olayı. Gaz pedalına bastıktan yaklaşık 1-2s sonra devir almaya başlıyor araba. Servisteki uzman "sorununuzu gayet iyi anladım ve bu gaz tepkisi astralarda normal hepsi böyle" dedi.Bu yüzden eğer gaz tepkiniz 2sden fazla diilse kafaya takmamanızı öneririm.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun dediğim parçadan ise sabahları rolantide sorun olmayabilir. çünki jikle konumunda iken araç o bahsettiğim parçanın sorunlu olma durumuna göre arızayı hissettirmeyebilir. şimdi durum şu; o parça mekanik bir değişken diren. içinde direnç filmine sürten küçük fırçalar var. biz pedala bastıkça radyo ses düğmesini çevirir gibi yapıyor. ve kalkış esnalarındaki bir iki milimlik kısmı aşınıyor. bu aşınan kısım beyine pedal konumunu yanlış iletiyor ama sabah ilk çalıştırmada rolanti ayarlayıcı kelebeği jikle yaptırmak için, bu aşınık bölgenin ilerisine kadar ittirdiğinden o parçanın sorunu o anda belli olmaz. o parça kelebek miline bağlı gaza bastıkça kelebekle eş zamanlı hareket eder. eğer aracınız elektronik gaz pedallı falan değilse sizde de o potansiyometreden var ve sorununuz bu olabilir.
kesinlikle katılıyorum aynı sorun bende de vardı

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebek boğazını temizletin birde carbon clean uygulayın motora tabi km de göz önünde bulundurmak şartıyla sorun düzelecektir...version yükseltmek beyindeki değerleri değiştirmek yeni versiyonların birçoğu yakıtı en aza indirgemek ve motorun sağlıklı çalışması içindir...yani herhangi bir zararı yoktur diye biliyorum...saygılar...

ferdib

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Benim araçta (99 corsa B ekotek motor 1400 cc 16 valf) gaz kelebeği potansiyometresi var mı, acaba?
Benim araçta da gazı geç yeme sorunu var. Patinaj yaparak kalkamıyorum. Potansiyometre 100 ytl serviste. Ne dersiniz arkadaşlar değiştireyim mi?
Herkese saygılar sunarım.

ferdib

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaza geç tepki

Bugün servise gittim. Tech 2 'ye bağladı usta arabayı. Potansiyometre muhabbetini anlattım. Değere bilgisayardan baktı ve potansiyometre tepkisinin normal olduğunu söyledi. Yakıt pompasından şüphelendi basınç değerini ölçtü ve 25 bar düzeyine ulaştı. Ancak bu değer yüksek mi alçak mı bilmiyorum, dedi. Sizce gaza ge. tepki nereden kaynaklanır.Yardımcı olursanız minnettar olurum.
Saygılar.