Gazın geç tepki vermesi

ferdib

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Değerli Arkadaşlar,
Aracım 1400 cc Corsa B 16 valf. Aracım motora geç tepki veriyor. Özellikle alt devirlerde geç devirlenme var. İkinci üçüncü viteste giderken arada bir silkeleme yapıyor. Gaza yüklenince silkeleme azalıyor. Aracım özellikle kalkarken neredeyse stop edecek gibi olup sonradan kendine geliyor. Yaklaşık bir ay önce carbonclean yaptırdım. Bu hafta sonu ise kelebek boğazını kendim söküp temizledim ve emme manifoldunu adeta parlattım bir değişiklik olmadı. Forumdan okuduğuma göre gaz kelebeği potansiyometresi bu tip sorunlar verebiliyormuş. Ama servise gittim TECH2'de ölçüm yaptılar potansiyotmre tepkisini normal buldular. Ustanın biri benzin pompasından şüphelendi net bir şey söylemedi. Aracımda sıralı sistem lpg kullanıyorum bu arada.
Sayın arkadaşlar ne dersiniz sorunum ne egr mi, potansiyometre mi nedir?
Çok teşekkür ederim. Saygılar sunarım.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hoşgeLdiniz forumumuza Ferdi abi...
filtreleri değiştirmeyi deneyin birde gaz filtresini benzin filtresini hava filtresini... bide öyle deneyin.. EGr iptal değilse iptal ettirin ve söküp temizletin... saygılar...

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompasininda degerini cihazla olcebilirsin, bide bu tip motorlarda debimetre varmi bilmiyorum eger varsa bi kontrol etirin

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme sisteminin kontrol edilmesi lazım ayrıca filitresistemininde son olarakda yazılım güncelleme. çalışan egr iptal edilmez. bunuda unutmayın.

ferdib

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle ilginize teşekkür ederim.
Filtreleri değiştirdim zaten. Benzin pompasının değerini 25 bar ölçtü usta ama normal mi, değil mi bilemedi. Hatta değeri bana sordu ben de bilmiyorum sizce 25 bar normal mi?
Bir de bunun yanı sıra ben Eskişehir'de ikamet ediyorum. Ankara'da arabayı gösterebileceğim uygun ve iyi bir özel servis var mı?
Reklam olmasın isterseniz. Mailime yazabilir misiniz?
ferdibozk@hotmail.com
Teşekkürler

ferdib

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökalp merhaba,
Sen Eskişehir'densin sanırım. Bu işleri Eskişehir'de nerede yaptırabiliriz.

abdulkadir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava akış metresinde arıza olabilir yada benzin pompasında

bende de bu tarz sorun var. usta corsalarda hava akış metresinden olabilir dedi. astralar da da benzin pompasından olabilir demişti. LPG li araçlarda bu tarz sorunlar oluyor.

en son ihtimalde eğer arabanı düşük devirlerde kullanıyorsan kurum bağlamış olabilir.

gungoro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle ilginize teşekkür ederim.
Filtreleri değiştirdim zaten. Benzin pompasının değerini 25 bar ölçtü usta ama normal mi, değil mi bilemedi. Hatta değeri bana sordu ben de bilmiyorum sizce 25 bar normal mi?
Bir de bunun yanı sıra ben Eskişehir'de ikamet ediyorum. Ankara'da arabayı gösterebileceğim uygun ve iyi bir özel servis var mı?
Reklam olmasın isterseniz. Mailime yazabilir misiniz?
ferdibozk@hotmail.com
Teşekkürler
25 bar çok fazla bir değer.Lpg tankında bile ort.30-35bar basınç vardır.Tekrar baksın.Yanlış ölçmüş.3,5-4 bar normaldir.Sadece benzinde yapıyorsa arızayı pompa debimetre gibi yerlerde arayabilirsiniz.Ama sadece lpg de yapıyorsa ilk önce lpg ye uygun tek tırnak sıcak buji kullanarak denemenizi öneririm.Saygılar..

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
25 bar çok fazla bir değer.Lpg tankında bile ort.30-35bar basınç vardır.Tekrar baksın.Yanlış ölçmüş.3,5-4 bar normaldir.Sadece benzinde yapıyorsa arızayı pompa debimetre gibi yerlerde arayabilirsiniz.Ama sadece lpg de yapıyorsa ilk önce lpg ye uygun tek tırnak sıcak buji kullanarak denemenizi öneririm.Saygılar..
:good: