Baş Belası EGR Valfini İptal Etmeli miyim?

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Astra G 99 model. Arkadaşlar sabahları aracı çalıştırdığımda ilk hareket ederken silkeleme yapıyor sonra boşa alınca düzeliyor. Bir kaç defa stop etti ve çekişte çok ciddi performans kaybı var. Tamircide cihaza bağlattım P0130-4 hata kodunu verdi. (tamirci EGR valfi arızalı dedi) Günlerdir bütün forumları okudum galiba en iyisi iptal ettirmek. Şimdi iptal ederken kullanılan sacın veya contanın kalitesi ve kalınlığı önemli midir. Servise sorduğumda odun bile koysan olur dedi:D İptal eden arkadaşların görüşleri şu anda benim için çok önemli;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yıllardır iptal şekilde kullanıyorum. Hiç bir sorun yok aksine daha atik araç. Sadece fişini çektim o kadar. Başka da bir şey yapmadım. Şahsen tavsiye ederim. Zımba gibi oluyor araç.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir beye katılıyorum bende egr'nin fişini çektim aracım gayet atik oldu.tavsiye ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Bu konu da çok yazdık çok çizdik. Özellikle çevre konusunda. Eğer ki dünya çevreye önem veriyor ise kocaman yıllarca dünyanın tüm ülkelerine araç satan firmaları sıkı denetime alması gerek.

Diğer bir konu yine çevre üzerinden temiz yakıt dedikleri LPG ise o zaman diğer yakıt cinslerine ne gerek var? Kaldırsınlar tüm araçları LPG çalışır durumda satsınlar. Herkes kurtulmuş olur.

Başka bir konu daha çevre üzerinden şimdi dizel araçların özellikle yolcu ve yük taşımacığı içinde olan araçların sıkı bir kontrol edilsin misal trafik içinde 100 araç var ise bunun 80 tanesi çevrenin ırzına geçiyor.

Yani sonuç sadece dünya üzerinde zengin zengin olmayı kenara bırakmayıp her zaman diğer kesimde kalan insanlardan fedakarlık beklenmesi ama şu zengin kesim hala şunu bir türlü anlamadı gitti. Dünya dan başka yaşanacak nefes alacak başka bir yer yok. O yüzden bende kanser olacağım onlar da bende öleceğim onlar da... :)

İşte zenginlerin ölmeyecek gibi yaşamaları her zaman beni güldürmüştür.

EGR denen parça dandik bir parça bana göre araç üzerinde işe yaramaz ama buna karşın araç da maşallah açmadığı arıza bırakmayan bir parça.

lifecycle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya opcom ile egr iptali nasil oluyor anlatabilecek olan varmi?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi