Corsa C Cruise Control ( Hız Sabitleyici )

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sırf konforundan dolayı almaya değer yunus emre abi. Yurt içi fiyatlar nedir?

Valla kardeşim yurtiçi diye bir fiyat yok :) Bir kaç çıkmacıya sordum maalesef. Ancak ankara istanbula gittiğimde bakmam lazım. Bir de parçalarla iş bitmiyor. Ghia(Full) donanımda standart ama temizini bulamadım yani bu arabanın da boşu nasip oldu :)

Parçaları aldıktan sonra çılgın bir usta bulmak lazım zira ford servisleri takılamaz diyor ancak tek tük de olsa forumda takan var. Bir usta ismi aldım bakalım yaza kadar satmazsam aracı istanbula gittiğimde yanına uğrayacağım. Araç otomatik de olunca nasıl arıyorum CC sorma :( Yazılım da atmıyorlar o yüzden GEM modülü denen parçayı da çıkma bulmam lazım :) İş çok anlayacağın ama kafaya takarsam yaparım gibime geliyor.

Son düzenleme:

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Ohoooo iş çokmuş ya senin. Olursa otomatik arabanın tadından yenmez vallahi.

burak44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende corsa c 1.4 twinport enjoy var 2005 model. hız sabitleyici taktırmak için servise gittim bu cumartesi ve servis daha açıp bakmadan arabada hız sabitleyici tesisatı olmadığını ve tesisat çekileceğini söyledi ve bunun çok uzun bir iş olduğunu belirtti. ben forumdan okuduğum kadarı ile kol ve müşür değiştiğinde olur diye biliyorum. arkadaşlar sizlerin araçlarınıza da tesisat çektiler mi? yoksa kol ve müşür olsa yeterli mi?

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende corsa c 1.4 twinport enjoy var 2005 model. hız sabitleyici taktırmak için servise gittim bu cumartesi ve servis daha açıp bakmadan arabada hız sabitleyici tesisatı olmadığını ve tesisat çekileceğini söyledi ve bunun çok uzun bir iş olduğunu belirtti. ben forumdan okuduğum kadarı ile kol ve müşür değiştiğinde olur diye biliyorum. arkadaşlar sizlerin araçlarınıza da tesisat çektiler mi? yoksa kol ve müşür olsa yeterli mi?

Biraz geç gördüm kusura bakmayın Burak bey. Bildiğim kadarıyla eğer aracınızın motor kodu x ile başlıyorsa gaz teli mevcut ve ayrı olarak servo motor ihtiyacınız olur. Eğer Z ise elektronik gazdır. Forumda nasıl söküleceğini gösteren konular var. Direksiyonun altındaki ve üstündeki plastikleri sökün sinyal kolunu da sökün ve soketinde 4 kablo mu yoksa 3 kablo mu var bakın. 4 var ise tesisat hazırdır, yoksa çok basit çekebilirsiniz.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=63620

konu burada mevcut. Tek kablo çekeceksiniz. Ben kendim çekmiştim ve çalıştı. Servistekiler de şaştı kaldı. Sağolsun forumdaki arkadaşlar sayesinde.

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu hortlatayım arkadaşlar :) 2001 model Corsa 1.4 Comfort modellerde uyumlumu acaba? Yapan arkadaşlarım var mı?

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu hortlatayım arkadaşlar :) 2001 model Corsa 1.4 Comfort modellerde uyumlumu acaba? Yapan arkadaşlarım var mı?

Aracınız cruise control montajı için uyumludur. ancak 2001 corsa comfort'larda tesisat ve debriyaj müşürü yoktur. ilaveten kol ile programlama yaptırmanız gerekecek.