corsa c cruise control z12xe

tofita64

Kayıtlı Kullanıcı
64-Uşak
Siteyi ziyaret et
iyi forumlar aracım corsa c 2004 model 1.2 z12xe motor kodlu araç...
Bir süredir aklımda olan cruise control işine girişmek istedim... Edindiğim bilgiler kadarıyla araçta olması gereken özellikler sinyal kolundan 4 kablo ( bende mevcut fabrikasyon) ve debriyaj müşürü lazımmış ( müşür mevcut değil ancak tesisatı var sadece soketi boşta müşür alıp taktım ) birde opcom cihazı ile aktivasyonu ( aktivasyonunu yaptım elimde opcom cihazı mevcut. )
hız sabitlemeli kol ve debriyaj müşürü aldım montajını gerçekleştirdim yazılım ilede aktif ettim 3-4 gün sonrada hız sabitleme açınca ekrana gelen hız sabitleme açık ledinin montajını yapacağım.

herşeyi yapmama rağmen opcom cihazı araç verilerinde clutch switch debriyaja basıp çekmeme rağmen inactive den active olmadı birtürlü sanırım bu sebeplede hız sabitleyicim çalışmıyor...
hız sabitleyici kolundaki hız artırma azaltma ve iptal tuşlarına basınca opcom cihazından görüntüleyebiliyorum çalıştığını

P_20220303_190715_vHDR_Auto50225eb35217f5b3.jpg
33f033239d3d4e0eb0.jpg

müşürü test ettim multimetre ile müşür açıkken sinyal yok elimle ittirince sinyal alıyorum daha sonra müşüre giren soketi çıkarıp ölçümlerini yaptım 12 volt olarak alıyorum ancak yinede opcom cihazımda clutch switch tarafı inactiveden active olmuyor. yardımcı olabilecek var mıdır? resimleri ekliyorum

tofita64

Kayıtlı Kullanıcı
64-Uşak
Siteyi ziyaret et
maalesef dostlar eğer konuyu takip edip z12xe veya z14xe, z10xe motora sahip olanlar varsa hiçbir şekilde tesisatı olsa dahi cruise control takılamıyor eğer motorunuz xep yani twinport sürümü ise kullanabilirsiniz yerli yabancı forumlardan araştırdım bu sonuca vardım debriyaj müşürünü hiçbir şekilde aktif edemiyorsunuz çünkü aracın beyninde yok

Sefa66

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
İyi günler.
Hız sabitleyici konusunda yeni bir gelişme oldu mu?